metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Středa, 1. prosince 2021. Svátek má Iva.

Extra silný zázvor, to je Kitl Eligin BIO na podporu imunity

  11:43
Jablonec nad Nisou 23. listopadu 2021 (PROTEXT) - Jablonecká společnost Kitl před čtyřmi lety vstoupila na trh s koncentrovanou formou kvalitního BIO zázvoru pod názvem Kitl Eligin BIO. Vyrábí ho z kvalitního zázvoru, který obsahuje nadprůměrně vysoké množství účinných látek 6-gingerolu a 6-shogaolu. Zázvor lidé využívají na podporu imunity a pro udržení normální funkce dýchacích cest už po staletí. Vyzkoušejte ho i vy!

Na zázvor, který se v tradiční východní medicíně používá po tisíciletí pro svoje mnohostranné léčivé účinky, se společnost Kitl zaměřuje již dlouhodobě. Nyní přichází na trh s rodinným balením Kitl Eligin BIO 400 kapslí. Při pravidelném užívání vám vydrží na celé 3 měsíce, kdy podpoří Vaši imunitu.

Jak bylo dosaženo vysokého obsahu účinných látek v Eliginu?

Kouzlo zázvoru se skrývá především ve dvou účinných látkách: 6-gingerolu a 6-shogaolu. Ne každý oddenek jich však obsahuje stejně. Rozdíly bývají propastné. „Složení rostlinného materiálu se mění v závislosti na původu suroviny a době její sklizně,“ vysvětluje Jan Vokurka z firmy Kitl, která provedla celou řadu měření zázvorových oddenků. Zázvor, ze kterého je Eligin vyroben, pochází z Indonésie a je produktem ekologického zemědělství.

Vysoký obsah účinných látek v oddenku ale sám o sobě nestačí. Je třeba zázvor vhodným způsobem upravit. To se u Eliginu podařilo díky specifickému výrobnímu postupu zvanému elicitace, kdy je maximalizováno množství 6-gingerolu a 6-shogaolu v přípravku. Přidáním vitaminu C se pak dále účinky zázvoru zesilují.

Účinky zázvoru na lidské zdraví

Zázvor má popsáno značné množství účinků na zdraví organismů. Z publikovaných sdělení vyplývá, že látky obsažené v zázvoru a z něj připravené extrakty:

- Pomáhají podporovat imunitní systém

- Pomáhají potlačit projevy zvracení (např. při těhotenství a cestování)

- Přispívají k normálnímu trávení

- Mají antioxidační účinek

- Přispívají k normální funkci dýchacích cest

- Pomáhají udržovat normální hladinu cukru a tuků v krvi

- Pomáhají udržet normální činnost kardiovaskulárního systému

Zázvorový prášek v Eliginu je obalen speciální kapslí pro zmírnění pálivé chuti. Mohou ho užívat dospělí a děti od 6 let věku. Registrován je jako doplněk stravy. S přípravkem Eligin nebyly prováděny klinické studie.

O společnosti Kitl:

Společnost Kitl sídlí v Jablonci nad Nisou. Od roku 2007 uvedla na český trh řady ovocných a bylinných sirupů, medovin, medicinálních vín i doplňků stravy. Zpracovává ty nejkvalitnější suroviny a snaží se o co nejzdravější složení svých výrobků. Do vybraných sirupů pěstuje a zpracovává byliny v BIO kvalitě. Díky mnohaleté spolupráci s odborníky z Výzkumného ústavu potravinářského Praha se technologové společnosti Kitl zapojili do vývoje výrobku na bázi zázvoru. Registrován je jako doplněk stravy.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Vlaky pro flamendry končí. Již za necelé dva týdny dojde ke změnám na železnici

vydáno 1. prosince 2021  5:02

Již za necelé dva týdny dojde ke změnám linek, k rozšíření integrace a také k řadě omezení. V neděli 12. prosince vstoupí v platnost celostátní úprava jízdních řádů železniční dopravy. V návaznosti na ni a také kvůli úsporám tak dojde na celou...  celý článek

Téměř zapomenutý poklad z osady Károv se zachoval i navzdory nacistům

vydáno 30. listopadu 2021  16:26

Když listujete kronikou Károva – osady obce Ohrobec ležící nedaleko Dolních Břežan – narazíte v četných zmínkách na místní loutkářský spolek, který zde...  celý článek

Viktoria Žižkov se zařadí po bok dalších slavných celků, bude mít vlastní zastávku

vydáno 30. listopadu 2021  10:51

Když se minulý týden představovala na nové autobusové lince 101 zastávka U Prdlavky, lehce zanikla informace, že konečnou stanicí zmíněné linky bude ta s...  celý článek

Kulich bez loga? Policisty a hasiče to může stát tisícovku. Zmapovali jsem uniformy IZS

vydáno 30. listopadu 2021  5:42

Průměrný Pražan na sebe v zimě hodí prostě jen teplejší bundu a boty. Pro policisty, hasiče i záchranáře platí pravidla.  celý článek

Vaše fotky z Prahy