metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 9 °C

Sobota 26. listopadu 2022. Svátek má Artur

Future City Tech 2022 začíná již ve čtvrtek a představí autonomní vozidla, robotické kurýry a další řešení pro městskou dopravu budoucnosti

  14:34
Říčany (u Prahy) 22. června 2022 (PROTEXT) - Již tento čtvrtek začíná v Říčanech jedinečná akce nazvaná Future City Tech 2022, která představí nejrůznější udržitelná řešení pro dopravu ve městech. Přijďte se podívat na inovativní řešení a vyzkoušet si jízdu autonomním minibusem nebo vozidlem na vodíkový pohon.

Bude auto pohánět elektřina, vodík nebo methanol?

Každé z těchto řešení má své výhody a nevýhody a je dost pravděpodobné, že technologie budou fungovat vedle sebe. V současné době celý automobilový průmysl věnuje ohromné finanční částky na podporu výzkumu a vývoje obou oblastí a v Říčanech si budete moct vyzkoušet vozidla poháněná jak elektřinou, tak i vodíkem. Společnost Hyundai Motor Czech pro vás připravila testovací jízdy elektromobilu IONIQ 5 a vodíkového auta NEXO.

Autonomní vozidla a roboti trendem budoucnosti

V průběhu akce se představí také autonomní minibusy společnosti AuveTech, které bude možné rovněž otestovat nebo doručovací roboti BringAuto. BringAuto je brněnský technologický start-up založený v roce 2019. Jeho cílem je robotizace last mile delivery, kdy je možné člověka nahradit roboty jezdícími na elektřinu. Na Future City Tech vám BringAuto představí autonomního robota na prodávání nápojů. Společnost Citya zase představí a zároveň spust svou dopravní službu na vyžádání, kterou obstarávají sdílené nízkoemisní minivany.

Konference pro odbornou veřejnost

Pro odbornou veřejnost bude připravená konference a workshopy týkající se zavádění autonomní dopravy do měst. Odborníci budou představovat možnosti, jak řešit problémy s parkováním, využívat sdílené služby a multimodální dopravu, vylepšit městskou logistiku a dopravu poslední míle. Z českých odborníků na konferenci promluví například radní pro dopravu za městskou část Praha 7 Ondřej Mátl nebo Mobility Innovation Hub Manager CzechInvestu Jan Bizík. Ze zahraničních mluvčích to bude estonská společnost AuveTec, zabývající se právě autonomní dopravou nebo izraelská společnosti RoadHub, která plánuje chytrou infrastrukturu měst.

Pokud se nebudete moct dostavit osobně, nenechte si ujít alespoň live stream z akce, na který se můžete podívat zde.

Future City Tech 2022 se koná již tento čtvrtek a pátek v Říčanech. Organizátorem je společnost PowerHub ve spolupráci s městem Říčany a s podporou CzechInvest. Hlavními partnery jsou společnosti CITYA, Hyundai a nadační fond Centrum Paraple. Akce probíhá pod záštitou ministra dopravy Martina Kupky.

Akce je určena pro odborníky i laickou veřejnost, ale také zástupce měst nebo vedoucí dopravních oddělení a oddělení nákupu inovací. Zajímavé projekty zde mohou objevit investoři do early stage startupů, výzkumná a vzdělávací centra v?oblasti mobility nebo střední i velcí průmysloví hráči, kteří se chtějí informovat o nejnovějších mobility trendech a inovacích a navázat s vystavovateli případnou spolupráci.

Více informací o akci naleznete zde.

O společnosti PowerHUB

PowerHUB dlouhodobě spolupracuje s Evropským Institutem pro Inovace a Technologie na programech umožňující rozvoj začínajícím podnikatelům a inovačním týmům. Kromě Akcelerátoru pro začínající týmy je PowerHUB zapojen i ve Scale-up Hubu pro pokročilejší start-upy a v GoGlobal programu umožňující těm nejlepším dostat se na americké a asijské trhy.

Více informací o společnosti PowerHUB se dozvíte na webuwww.powerhub.cz , Twitteru: @PowerHUBcz,LinkedIn,Facebooku neboYouTube.

O městě Říčany

Ve městě obklopeném lesy žije necelých 16 tisíc obyvatel. Počtvrté v řadě byly Říčany vyhodnoceny jako město s nejvyšší kvalitou života v ČR. Nechybí zde potřebná infrastruktura, školy, školky, nemocnice, kino, knihovna, bazén, ale také parky, sportovní hala, zimní stadion a další místa, kde lidé mohou trávit volný čas. „Srdcem“ města je starobylé Masarykovo náměstí s radnicí, kostelem sv. Petra a Pavla a mariánským sloupem. Nedaleko se vypíná zřícenina hradu. Říčany mají i své vlastní muzeum, unikátní geopark, koncertní sál vyzdobený historickými freskami a galerii, kde se střídají výstavy známých umělců. Velmi oblíbená je cyklostezka „Do Prahy na kole“, která vede mimo jiné kolem krásných říčanských rybníků.

Více informací o městě Říčany se dozvíte na webuwww.ricany.cz, Facebooku Město Říčany a Instragramu Řícany.info

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek

V rámci FIFA kvetla korupce. Každý to ví, ale detaily z dokumentu jsou pro mnohé šokující

Strážce streamu
vydáno 25. listopadu 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Streamovací platforma Netflix opět dokázala, že umí ve svých dokumentárních sériích rozpitvávat i závažnější témata. Tentokrát těsně před začátkem...  celý článek

Advent je za dveřmi. Do ulic Prahy zítra vyrazí vánoční nazdobená flotila

vydáno 25. listopadu 2022  7:36

Jako blesk z čistého nebe se v minulých dnech objevila zpráva o konci mazací tramvaje. Důvodem je údajně „podstav řidičů tramvají na běžných linkách“....  celý článek