metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 5 °C

Úterý 28. března 2023. Svátek má Soňa

Již pozítří startuje sčítání lidu, na provozu kontaktního centra se podílí software Daktela

  10:08
Praha 25. března 2021 (PROTEXT) - Sčítání lidu, domů a bytů proběhne v České republice opět po deseti letech. Daktela společně s provozovatelem kontaktních center Conectart bude během letošního sčítání zajišťovat provoz dvou komunikačních kanálů: infolinky a webového chatu.

Poprvé v historii bude sčítání probíhat primárně elektronickou formou, teprve následně pomocí papírových formulářů. Organizátoři proto očekávají, že bude primárně velké množství dotazů mířit na webový chat, případně na telefonní informační linku, kde budou operátoři a operátorky vysvětlovat, jak mají lidé při vyplňování sčítacího online dotazníku postupovat.

"Předpokládáme velký zájem o informace zejména na chatu webových stránek https://scitani.cz, proto jsme systém nastavili tak, aby byl zajištěn hladký průběh komunikace až pro několik stovek dotazů najednou. Obdobně robustně je koncipována také infolinka, kterou realizujeme ve spolupráci se společností Conectart," říká Richard Baar, CEO a zakladatel společnosti Daktela.

Elektronické sčítání startuje v sobotu 27. března 2021 a potrvá do 9. dubna 2021. Formuláře v papírové podobě pak bude možné vyplňovat od 17. dubna 2021 až do 11. května 2021. Daktela a Conectart budou provozovat během celého průběhu sčítání callcentrum na telefonních číslech 253 253 683 nebo 840 30 40 50, jež bude fungovat každý den od 8:00 do 22:00 hodin, včetně víkendů a svátků.

Komunikační software Daktela je využíván i v rámci dalších zajímavých projektů, jako například v systému "Chytrá karanténa", který pomáhá v současnosti k včasnému zachycení, testování infekčního onemocnění covid-19 a izolaci v karanténě co největšího počtu lidí.

Systém pro kontaktní centra Daktela toho ovšem nabízí daleko více - například větším i menším e-shopům, nebo finančním institucím a společnostem zabývajícím se logistikou, energetikou nebo cestovním ruchem umožňuje lépe komunikovat se svými zákazníky a pomáhá tak dlouhodobě rozvíjet jejich business.

Daktela dokáže sjednotit veškerou komunikaci od telefonních hovorů zákaznického centra, e-mailů, SMS zpráv a webových chatů až po komunikaci přes sociální sítě, například přes Facebook Messenger nebo WhatsApp, do jednoho celku. To představuje klíčovou investici do dalšího rozvoje pro každou firmu.

O Daktele:

Česká technologická společnost Daktela má pobočky v České republice, na Slovensku, v Polsku, ve Spojeném království, v Dubaji a nově také na Filipínách, svůj systém je ovšem schopna dodávat globálně. Nabízí zákazníkům komplexní telekomunikační služby, kde základem je vlastní komunikační software Daktela, k němuž dodává i hlasové a SMS služby v rámci celé Evropy a mnoha dalších států.

V roce 2020 překročila hranici 800 spokojených firemních zákazníků všech velikostí. Více informací na https://www.daktela.com

Hlavní zprávy

Když se zemědělci z hrabošů chytají za hlavu, ohrožená populace sýčků jásá

vydáno 27. března 2023  18:00

Nic není jen černé a bílé. Platí to i pro drobnou „myšku“, která dokáže zdecimovat úrodu.  celý článek

Moderní technologie usnadní učení, ale talent nahradit nedokáží, míní učitelé

vydáno 27. března 2023  11:51

Jednou z oblastí, kterou pandemie covidu popohnala, je rozvoj používání technologií ve výuce. Většina učitelů i rodičů si sice oddechla, že se už nemusí...  celý článek

Život se zrakovým postižením může být naplněný radostí, píše v rubrice Young mladá autorka

Young
vydáno 27. března 2023  5:33

Zrak je jedním z nejdůležitějších smyslů člověka. Každý, kdo má zdravé oči, by měl být opravdu rád a vážit si toho, že věci jako zalít si kávu, dojet...  celý článek

Pravidla pro elektrokoloběžky: Zákaz vjezdu do některých parků a nová parkovací stání

vydáno 26. března 2023  16:22

Už několik let řeší největší česká města problémy se sdílenými elektrokoloběžkami. Poházené na chodnících jako bariéry, často u přechodů, rozčilují...  celý článek