metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Pátek 3. února 2023. Svátek má Blažej

Linka bezpečí spouští vánoční kampaň „Přání Ježíškovi“

  10:17
Praha 29. listopadu 2022 (PROTEXT) - Linka bezpečí uvádí spolu se sítí rádiových stanic Hitrádio kampaň „Přání Ježíškovi“. Cílem kampaně je upozornit na význam Linky bezpečí, na kterou se mohou děti obrátit nepřetržitě 24 hodin denně i o Vánocích a získat finanční prostředky k zajištění nonstop provozu.

„Letos jsme se rozhodli pokračovat v loňské úspěšné kampani Přání Ježíškovi. Období Vánoc bohužel není pro všechny děti vždy šťastné a veselé a přání Ježíškovi mohou být i velmi smutná. Zavolat na Linku bezpečí a svěřit se nám se svými potížemi vyžaduje často velkou odvahu, která je odměněna pochopením, podporou a poradenstvím našich pracovníků. Denně vyslechneme trápení až 500 dětí, dalších 500 se z kapacitních důvodů nedovolá. Pracujeme nonstop, ale nestačí to,“ uvedla Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí.

S jakými problémy děti nejčastěji volají?

Děti, které volají na Linku bezpečí nejčastěji řeší problematiku psychických potíží. V rámci nich se nejvíce objevuje téma sebevražedných myšlenek a sebepoškozování, dále smutky, deprese a úzkosti. Mezi další témata patří rodinné vztahy, osobní témata, šikana či potíže na internetu.

Děti a mladiství, kteří se z důvodu přetíženosti na Linku nedovolají, mají možnost najít pomoc i na novém webu prostřednictvím chatu, emailové poradny nebo informační poradny obsahující informace dle nejčastějších problémů, s kterými se klienti na Linku obracejí. Linka bezpečí pravidelně realizuje řadu preventivních programů a zapojuje se do odborných a veřejných akcí, které přispívají k rozvoji péče o duševní zdraví dětí a mladistvých. „Naši lektoři jezdí za dětmi do škol a sportovních klubů, natáčíme vzdělávací videa, podcasty a blog,“ dodala Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí.

Je práce na Lince bezpečí náročná?

„Naši odborníci se snaží být dětem a mladým lidem oporou v jejich náročných životních situacích, což vyžaduje velkou psychickou odolnost. Během dne vyslechnou nebo na chatu či v e-mailové poradně přečtou spoustu těžkých životních příběhů. Současně je to práce velmi smysluplná. U spousty klientů cítíte úlevu, slyšíte od nich poděkování a ocenění této práce,“ dodala Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí.

"Letos navazujeme na úspěšný koncept kampaně z loňského roku a rovněž pokračujeme ve spolupráci s Hitrádiem. Hlavním komunikačním nástrojem bude rádiový spot, jemuž propůjčil hlas herec Martin Stránský spolu s dětmi, které posílají svá přání Ježíškovi. Sdělení kampaně se objeví i na sociálních sítích. Lidé budou mít možnost podpořit Linku bezpečí na www.linkabezpeci.cz. Na propagaci kampaně se podílí agentura Silver B.C. a mediálním partnerem je Hitrádio,“ doplnila Regina Jandová, tisková mluvčí Linky bezpečí.

Kontakt:

Mgr. Regina Jandová, r.jandova@linkabezpeci.cz

Hlavní zprávy

Státní podpora úsporného bydlení se v Česku stává rychlejší a snadnější

vydáno 2. února 2023  18:56

Vyznat se v dotacích na energetické vylepšení bydlení není snadné. Zájem o státní peníze na „zelené stavby“ je však obrovský. Lidé chtějí spořit na...  celý článek

Neobvyklá tramvaj K2 jezdí Prahou bez „závoje“. Igelit sundali ve Střešovicích

vydáno 2. února 2023  18:07

Unikátní historický dopravní prostředek bude k vidění na turistické lince 42. S číslem 23 vypraví tramvaj až později.  celý článek

Pějící pedagog Ventolin zpívá o MHD, na vzniku videoklipu se podílely dopravní podniky

vydáno 2. února 2023  8:46

Znělky, pípáky a provozní hlášení pro cestující nikdy nezněly tak romanticky. Nyní jsou součástí ulítlé hitovky zpívajícího pedagoga Ventolina, která...  celý článek

Vadí vám, jak to ve vaší obci vypadá? Vyzvěte sousedy a něco s tím udělejte

vydáno 2. února 2023  5:31

Sousedské projekty sbližují také generace, lze na ně získat i grant.  celý článek