metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 0 °C

Sobota 28. ledna 2023. Svátek má Otýlie

Medaile Báry Špotákové za 300 tisíc!

  13:27
Praha 25. listopadu 2022 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 24. 11. 2022 se konala tradiční Vánoční charitativní aukce organizace DEJME DĚTEM ŠANCI na podporu dětí a mladých dospělých z dětských domovů v České republice. V krásném prostředí Hartigovského paláce na Malé Straně se vydražilo 18 nevšedních zážitků, originálních předmětů a uměleckých děl za úžasných 1 196 000 Kč.

Zlatým hřebem večera byla dražba bronzové medaile dvojnásobné olympijské vítězky Barbory Špotákové z letošního mistrovství Evropy v Mnichově, kde Barbora oficiálně ukončila svoji profesionální kariéru. Bára je aktivní patronkou DEJME DĚTEM ŠANCI již 10 let a její cenná medaile se vydražila za úžasné atmosféry za skvělých 300 000 Kč!

Večer probíhal pod záštitou starostky MČ Praha 1 Terezie Radoměřské, která se večera osobně zúčastnila. Hlavním partnerem a spolupořadatelem Vánoční aukce je od počátku členka Výboru podporovatelů DDŠ Karla Ašerová, která se každoročně do dražení aktivně zapojuje a jejíž společnost Elite Voyage věnovala do aukce exkluzivní zájezd na Sicílii.

Večerem hosty provedla moderátorská dvojice Tereza Dočkalová a Petr Skočdopole, jenž do aukce věnoval vyhlídkový let cesnou 172, kterou bude osobně pilotovat. Všechny přítomné dojalo vystoupení 8letého Fabiánka z dětského domova v Olomouci, jehož hru na flétnu doprovodil na kytaru ředitel domova Dalibor Křepský.

"Jsem moc ráda, že jsme se opět mohli vrátit k této krásné tradici. Vánoce a děti prostě patří k sobě. Mám obrovskou radost z celkového výsledku aukce, ale nejvíc mě potěšila částka, za kterou se podařilo vydražit Báry medaili. Moc děkuji Karle Ašerové, všem dražitelům i těm, kdo nám dražené předměty věnovali, partnerům aukce a všem, kdo se na akci podíleli. Díky vám, kteří s námi pomáháte pomáhat, mají 'naše' děti snazší vstup do samostatného života," říká ředitelka a zakladatelka organizace DEJME DĚTEM ŠANCI Michaela Chovancová.

Kontakt:

Kateřina Hrubá

E: katerina@dejmedetemsanci.cz

www.dejmedetemsanci.cz

DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. poskytuje komplexní pomoc dětem a mladým dospělým vyrůstajícím v dětských domovech na území celé ČR. Zároveň nabízí lidem možnost podpořit konkrétní dítě z dětského domova takovou formou, která je pro něj přijatelná po stránce lidské i finanční. V současné době DDŠ spolupracuje se 49 dětskými domovy a ve svých projektech má zařazeno průběžně více než 250 dětí. Od roku 2011 podpořila více než 4 500 dětí částkou přes 56 milionů Kč. Více informací naleznete na www.dejmedetemsanci.cz. DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. je držitelem značky "Spolehlivá veřejně prospěšná organizace".

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Děti se projedou historickou tramvají se slevou a dozvědí se, kde je Čertův sloup

vydáno 27. ledna 2023  16:30

Dárek k vysvědčení v podobě symbolického jízdného historickou tramvají linky číslo 42 za 65 korun připravila na víkend pro dětské návštěvníky metropole...  celý článek

Příběh o zrodu Chippendales je majstrštyk kabelovky Hulu! Tedy pardon, Disney+

Strážce streamu
vydáno 27. ledna 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Osmidílná minisérie s krkolomným názvem Představujeme vám Chippendales! vypráví příběh o Somenovi „Stevovi“ Banerjee, indicko-americkém podnikateli, který...  celý článek

Made in Czech Republic neznamená ušité v Číně. Češi na sebe mohou být hrdí i v oblasti módy

vydáno 27. ledna 2023  7:11

Ten, kdo se pohybuje na trhu ryze tuzemských módních značek, se s tímhle problémem již mnohokrát setkal a v podstatě s ním téměř každý den bojuje....  celý článek

Nedorazila vám do schránky obálka s volebními lístky pro druhé kolo? Nezmatkujte

vydáno 27. ledna 2023  5:58

Česko volí prezidenta. Pravidla volby se v porovnání s prvním kolem liší jen minimálně.  celý článek