metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -2 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina
Běh za jedovnickým kaprem oslaví o víkendu čtvrt století | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Běh za jedovnickým kaprem oslaví o víkendu čtvrt století

Komerční sdělení Třítisícová Jedovnice na Blanensku, někdy též nazývaná vstupní branou do Moravského krasu, přitáhne v sobotu 11. listopadu pozornost vyznavačů běhu. Po pětadvacáté se zde uskuteční Běh za jedovnickým kaprem, který zapojí celé rodiny a provede je tamější malebnou krajinou.

Akce se také v tomto roce stala součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Běh za jedovnickým kaprem oslaví o víkendu čtvrt století

„Jedovnický kapr je obdobný pojem, jako když se bavíme třeba o Pohořelicích, je to dokonce certifikovaná regionální značka. Proto jej má náš běh v názvu, a proto je právě on cenou pro vítěze. Kromě toho máme připravené i odměny v podobě nejrůznějších poukázek pro ty, kdo skončí na stupních vítězů, a samozřejmě také drobnosti pro děti – budou odměněni úplně všechny, které si přijdou zazávodit,“ uvedl Lukáš Králík z pořádajícího SK Jedovnice.

Program na jedovnickém fotbalovém hřišti při kulturním domě začne v sobotu po poledni. Ve 13 hodin odstartuje první závod, v němž se představí nejmladší dívky na trati na 120 metrů. Postupně je vystřídají vyšší kategorie až po starší žáky a žákyně, kteří vyběhnou ve 13,35 hodin na vzdálenost 1470 metrů. Ve 14,30 hodin odstartují z prostoru před Kulturním domem Jedovnice hromadně zbývající běžci. Dorostence a ženy přitom čeká 5,6 kilometru, muži se už popasují s tratí dlouhou 10,9 kilometru.

Běh za jedovnickým kaprem oslaví o víkendu čtvrt století

„Profil trasy je především rovinatý, přičemž většina závodu se u nás běží po asfaltu. Ale jsou tam výjimky, kdy se závodníci dostanou na louku. Určitě tak je dobré zvolit správnou obuv, aby se nepromáčela, a také oblečení. I když jaké to vlastně je? Poslední dva roky jsme závodili v krátkých rukávech, ale pamatujeme i situaci, když jsme ometali sníh. Tak uvidíme, co si pro nás letos počasí nachystá,“ shrnul Lukáš Králík.

Běh za jedovnickým kaprem oslaví o víkendu čtvrt století

Běh za jedovnickým kaprem je rovněž součástí okresní běžecké ligy.

Hlavní zprávy

Karlův most byl až do roku 1841 jediným mostem v Praze. Tramvaje přes něj jezdily jen tři roky

vydáno 29. listopadu 2023  6:15

Na slavnou památku se před lety vrátily plynové lampy. V současnosti je má na starost nejvyšší muž v oboru. Do ulic metropole vyráží 205 centimetru vysoký...  celý článek

Naším cílem je, ať jsou lidé tady šťastní, říkají architekti k nové tváři hlavního nádraží

vydáno 28. listopadu 2023  17:01

Hlavní nádraží a jeho okolí projdou velkou proměnou. Architektonická soutěž určila, že těžký úkol dostane na svá bedra kodaňské studio Henning Larsen...  celý článek

Jsme ve vesmíru sami? Odpoví na to chystaná česká komedie Franta mimozemšťan?

vydáno 28. listopadu 2023  15:26

Na Jakuba Prachaře čekal úkol zhostit se dvou postav – reálného Franty a mimozemšťana Franťana. Mají něco společného? „Je tam určitá podoba. Jinak jsou...  celý článek

Světové časy u Florence i chytré displeje na zastávkách MHD. Praha vstupuje do budoucnosti

vydáno 28. listopadu 2023  5:46

„U ikonických hodin ukazujících světový čas na Florenci se finišuje s pokládkou dlažby, aby vše bylo, jak má být. V době, kdy jsem monument fotila, na...  celý článek