metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 20 °C

Pátek 22. září 2023. Svátek má Darina
Jak si otevřít vlastní lékárnu? | foto: BENU Lékárna U Hygie, Shutterstock

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

BENU lékárna U Hygie radí: Jak na těžké a oteklé nohy

Komerční sdělení Venku se oteplilo a vás už zase trápí těžké a oteklé nohy? Neváhejte a s prvními příznaky určitě vyhledejte lékaře. Jen tak se lze vyhnout něčemu mnohem horšímu. Těžké a oteklé nohy rozhodně nepodceňujte.

Žilní onemocnění obvykle začíná pocitem tíhy a bolesti dolních končetin, bolestí v průběhu žíly, otoky zadní části nohy nebo kotníku ke konci dne nebo v horku, spontánním výskytem „černých a modrých“ skvrn na dolních končetinách či rozvojem velmi tenkých, tmavě modrých drobných žilek, takzvaných metličkových žilek. V pokročilejší fázi, o několik let později, mohou již být otoky nohou nebo kotníku trvalé, varikózních žil přibývá a dochází k rozvoji pravých varixu, tedy vinutých modravých žil, které viditelně vystupují nad úroveň kůže. Faktory, které stav zhoršují, jsou například změny hormonálních hladin (těhotenství, menopauza, hormonální nerovnováha), změny pracovních podmínek, především pokud jde o dlouhodobé stání nebo sezení, vystavení vysokým teplotám, přenášení těžkých břemen, ale také přírůstek tělesné hmotnosti.

Jak si otevřít vlastní lékárnu?

Kdy je třeba vyhledat lékaře?

Lékaře je třeba navštívit ihned, jakmile se objeví první příznaky: bolesti dolních končetin, pocit tíhy, pocity natékání, otok nohou a kotníku, viditelné žilky nebo černomodré skvrny, které se spontánně objevují na kůži, pocit jehliček, neklid v nohou nebo křeče v lýtkách. Je vhodné navštívit lékaře proto, aby bylo možné poruchu včas diagnostikovat a zahájit preventivní a léčebná opatření, která zabrání zhoršování.

Jak chránit své žíly

Užívejte léky a noste kompresní punčochy! Punčochy noste tak dlouho, dokud to je teplotně únosné. S nástupem letních měsíců pacienti pokračují jen s léky, které jim předepíše lékař. Ty zvyšují pevnost a pružnost žilní stěny a potlačují zánět. Za všech okolností pohybujte dolními končetinami. Pokud vaše práce vyžaduje dlouhé stání či sezení, dělejte si krátké přestávky, kdy se projdete nebo kdy kroužíte nohama.

Jak si otevřít vlastní lékárnu?

Vyberte si správný sport

Pro žilní oběh je nejvhodnější chůze, pokud je provozována pravidelně a v patřičné obuvi. Stahy svalu dolních končetin napomáhají proudění krve vzhůru k srdci.

Bojujte se zácpou a snižujte nadváhu

Zácpa a nadváha vedou ke zvýšenížilního tlaku a lze s nimi bojovatpomocí diety bohaté na vlákninu,dostatečného příjmu tekutin (cca1,5 l vody denně) a omezením příjmunasycených tuku (máslo, červenémaso).

Vyhýbejte se zdrojům tepla

Teplo vede k rozšíření žil. Proto slunění, procedury s horkým voskem, podlahové topení, horké koupele a sauna nejsou vhodné. Dbejte na vhodné oblečení. Příliš těsný oděv stlačuje žíly a ztěžuje žilní návrat.

Jak si otevřít vlastní lékárnu?

Hlavní zprávy

RECENZE: Stallonea budete postrádat. Banda akčních veteránů je potřetí zpátky v kinech

vydáno 22. září 2023  6:00

Je to celé poněkud smutné. Na jednu stranu je člověk rád, že se série Postradatelní dočkala i čtvrtého závěrečného pokračování. Zároveň je však nasnadě,...  celý článek

Češi s dluhy. Nejvíce je tíží „dluhy pro dobrou věc“ - hypotéky. Z EU jsou na tom nejhůře Řekové

vydáno 21. září 2023  12:11

Zastavte se někde na ulici a začněte počítat. První, druhý, první, druhý. Statisticky tak každý druhý chodec, který kolem vás projde, patří k lidem,...  celý článek

I vstupní prohlídka u praktického lékaře může zachránit ledviny

vydáno 21. září 2023  9:52

Své dětství a většinu dospívání prožil Vojtěch Růta (25) v jižních Čechách. Zde také chodil na gymnázium a věnoval se svým oblíbeným sportům, jako...  celý článek

S postižením sluchu se v tuzemsku potýká více než půl milionu lidí. Ti dál narážejí na problémy

vydáno 21. září 2023  5:01

„Dlouhodobě vnímáme, že mnohdy nejen úřady, ale i různé instituce ani nevědí, jaké mají lidé se sluchovým postižením potřeby, jaké prostředí jim mají...  celý článek