metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / -1 °C

Pátek 8. prosince 2023. Svátek má Květoslava
Cestovko – pár korun navíc, díky kterým si užijete dovolenou bez stresu | foto: Frenkee

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cestovko – pár korun navíc, díky kterým si užijete dovolenou bez stresu

Komerční sdělení „Však mi stačí pojištění ke kartě, ne?“ Takovými slovy svízelná situace obvykle začíná. Jenže jak se říká, náhoda je blbec. Na horské túře v zahraničí si zlomíte nohu a než se nadějete, skončíte v nemocnici – se sádrou, ale i tučnou fakturou.

Pár korun navíc před odjezdem na dovolenou vás sice před úrazem nezachrání, ušetří vám ale značné náklady za ošetření. Ty se totiž mohou vyšplhat i do astronomických částek. Proč na cestovní pojištění nezapomínat a na jaké situace se před sbalením kufru připravit, radí digitální finanční poradce Frenkee.

„Paní během pobytu v USA rozbolel zub. Jen ošetření stálo v přepočtu 35 tisíc korun. Nemilé překvapení přišlo ve chvíli, kdy zjistila, že pojištění na platební kartě, na které se spoléhala, finanční krytí při zubních problémech vůbec nehradí. Ošetření si tak musela zaplatit z vlastní kapsy. Takových příběhů jsem už bohužel slyšel mnoho a lidé v nich zaplatili i částky, které se dotýkaly milionu korun,“ uvádí Jiří Hluchý, zakladatel fintechu Frenkee, který vám pomůže sjednat online nejen to nejlepší cestovní pojištění.

Cestovko vybírejte na míru

Na co se tedy pojistit? Podle platformy Frenkee by vaše cestovko mělo být „ušito na míru“ dovolené, na kterou se chystáte vydat. Plánujete strávit prosluněný týden na chorvatské pláži? Rozdíl mezi pojištěním s minimálním a nejvyšším krytím je přibližně padesát korun, tedy jeden kopeček zmrzliny. Hodláte zdolat horskou ferratu na hřebenech Alp? Přečtěte si, zda cestovko tento druh sportu kryje. Jste vyznavači extrémních sportů? Takové pojištění budete pravděpodobně hledat jako jehlu v kupce sena.

„Asi každý je zvyklý si před spolknutím léku přečíst příbalový leták. Myslím, že bychom stejným způsobem měli přistupovat k výběru pojištění. Než cestovko zaplatíte, koukněte na pojistné podmínky a pořádně si je prostudujte. Vězte, že těch pár minut vám ušetří nejen nervy, ale v případě nouze i nemalé peníze,“ radí Hluchý.

Výdaj jedné večeře

Namítáte, že je cestovní pojištění příliš drahé? Podle Frenkeeho zaplatí česká rodina za pojištění průměrně 1 000 korun, v porovnání s celkovými výdaji za dovolenou přibližně tolik, co za jednu večeři. To si Češi evidentně uvědomují – data Frenkeeho ukazují, že za minulou letní sezonu si dvě třetiny z nich sjednaly cestovní pojištění zahrnující nejvyšší možné krytí. Spoléhat se na modrou kartičku pojištěnce se v rámci Evropské unie také nemusí vyplatit. Sice vás na ošetření přijmou, za některé zákroky ale dostanete fakturu.

„Zaplatit si cestovko by mělo být před odjezdem na dovolenou stejně samozřejmé jako si zamluvit hotel. Pro ty, kteří o tom pochybují, mám jednu radu: nikdy netušíte, co se vám na cestách může přihodit. Raději si na pláži dopřejte o drink méně a pořádně se pojistěte. Věřte mi, že případné komplikace za to nestojí. A pokud s výběrem cestovka tápete, nechte si poradit. Třeba od Frenkeeho,“ dodává Hluchý.

Hlavní zprávy

Vražda na samém konci světa je moderní vykrádačkou Agathy Christie

Strážce streamu
vydáno 8. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Už měsíc nám streamovací platforma Disney+ každý týden servíruje novou epizodu seriálu Vražda na samém konci světa. Dva závěrečné díly nás ještě čekají....  celý článek

Nacvičování sletové skladby s sebou nese i práci na sobě samé, říká Machů

vydáno 8. prosince 2023  5:00

Cvičit v Sokole začala nyní 30letá Kateřina Machů ve svých přibližně deseti letech. V současnosti je pro ni ale komunita České obce sokolské jako druhá...  celý článek

Zpěv, fazole a LSD. Rozervané srdce Jima Morrisona dobilo nad Seinou

vydáno 7. prosince 2023  15:07

Jim Morrison by oslavil 80 let. Byl vtělením báječného doktora Jekylla, kterého flaška whisky měnila v odpudivého pana Hyda.  celý článek

Frajeři ze Slovenska učí radnice „kecat“ s místními. Pomůže i asistent Charlie

vydáno 7. prosince 2023  10:00

Po úspěšných českých projektech typu Avast či Rohlík se podobně perspektivní startup objevil i u sousedů. Aplikace má být k dispozici uživatelům...  celý článek