metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 20 °C

Pátek 22. září 2023. Svátek má Darina
Cestovko – pár korun navíc, díky kterým si užijete dovolenou bez stresu | foto: Frenkee

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cestovko – pár korun navíc, díky kterým si užijete dovolenou bez stresu

Komerční sdělení „Však mi stačí pojištění ke kartě, ne?“ Takovými slovy svízelná situace obvykle začíná. Jenže jak se říká, náhoda je blbec. Na horské túře v zahraničí si zlomíte nohu a než se nadějete, skončíte v nemocnici – se sádrou, ale i tučnou fakturou.

Pár korun navíc před odjezdem na dovolenou vás sice před úrazem nezachrání, ušetří vám ale značné náklady za ošetření. Ty se totiž mohou vyšplhat i do astronomických částek. Proč na cestovní pojištění nezapomínat a na jaké situace se před sbalením kufru připravit, radí digitální finanční poradce Frenkee.

„Paní během pobytu v USA rozbolel zub. Jen ošetření stálo v přepočtu 35 tisíc korun. Nemilé překvapení přišlo ve chvíli, kdy zjistila, že pojištění na platební kartě, na které se spoléhala, finanční krytí při zubních problémech vůbec nehradí. Ošetření si tak musela zaplatit z vlastní kapsy. Takových příběhů jsem už bohužel slyšel mnoho a lidé v nich zaplatili i částky, které se dotýkaly milionu korun,“ uvádí Jiří Hluchý, zakladatel fintechu Frenkee, který vám pomůže sjednat online nejen to nejlepší cestovní pojištění.

Cestovko vybírejte na míru

Na co se tedy pojistit? Podle platformy Frenkee by vaše cestovko mělo být „ušito na míru“ dovolené, na kterou se chystáte vydat. Plánujete strávit prosluněný týden na chorvatské pláži? Rozdíl mezi pojištěním s minimálním a nejvyšším krytím je přibližně padesát korun, tedy jeden kopeček zmrzliny. Hodláte zdolat horskou ferratu na hřebenech Alp? Přečtěte si, zda cestovko tento druh sportu kryje. Jste vyznavači extrémních sportů? Takové pojištění budete pravděpodobně hledat jako jehlu v kupce sena.

„Asi každý je zvyklý si před spolknutím léku přečíst příbalový leták. Myslím, že bychom stejným způsobem měli přistupovat k výběru pojištění. Než cestovko zaplatíte, koukněte na pojistné podmínky a pořádně si je prostudujte. Vězte, že těch pár minut vám ušetří nejen nervy, ale v případě nouze i nemalé peníze,“ radí Hluchý.

Výdaj jedné večeře

Namítáte, že je cestovní pojištění příliš drahé? Podle Frenkeeho zaplatí česká rodina za pojištění průměrně 1 000 korun, v porovnání s celkovými výdaji za dovolenou přibližně tolik, co za jednu večeři. To si Češi evidentně uvědomují – data Frenkeeho ukazují, že za minulou letní sezonu si dvě třetiny z nich sjednaly cestovní pojištění zahrnující nejvyšší možné krytí. Spoléhat se na modrou kartičku pojištěnce se v rámci Evropské unie také nemusí vyplatit. Sice vás na ošetření přijmou, za některé zákroky ale dostanete fakturu.

„Zaplatit si cestovko by mělo být před odjezdem na dovolenou stejně samozřejmé jako si zamluvit hotel. Pro ty, kteří o tom pochybují, mám jednu radu: nikdy netušíte, co se vám na cestách může přihodit. Raději si na pláži dopřejte o drink méně a pořádně se pojistěte. Věřte mi, že případné komplikace za to nestojí. A pokud s výběrem cestovka tápete, nechte si poradit. Třeba od Frenkeeho,“ dodává Hluchý.

Hlavní zprávy

RECENZE: Stallonea budete postrádat. Banda akčních veteránů je potřetí zpátky v kinech

vydáno 22. září 2023  6:00

Je to celé poněkud smutné. Na jednu stranu je člověk rád, že se série Postradatelní dočkala i čtvrtého závěrečného pokračování. Zároveň je však nasnadě,...  celý článek

Češi s dluhy. Nejvíce je tíží „dluhy pro dobrou věc“ - hypotéky. Z EU jsou na tom nejhůře Řekové

vydáno 21. září 2023  12:11

Zastavte se někde na ulici a začněte počítat. První, druhý, první, druhý. Statisticky tak každý druhý chodec, který kolem vás projde, patří k lidem,...  celý článek

I vstupní prohlídka u praktického lékaře může zachránit ledviny

vydáno 21. září 2023  9:52

Své dětství a většinu dospívání prožil Vojtěch Růta (25) v jižních Čechách. Zde také chodil na gymnázium a věnoval se svým oblíbeným sportům, jako...  celý článek

S postižením sluchu se v tuzemsku potýká více než půl milionu lidí. Ti dál narážejí na problémy

vydáno 21. září 2023  5:01

„Dlouhodobě vnímáme, že mnohdy nejen úřady, ale i různé instituce ani nevědí, jaké mají lidé se sluchovým postižením potřeby, jaké prostředí jim mají...  celý článek