metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 20 °C

Pátek 22. září 2023. Svátek má Darina
Do Víru se sjedou vytrvalci na jubilejní Malý svratecký maraton | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Do Víru se sjedou vytrvalci na jubilejní Malý svratecký maraton

Komerční sdělení Vír v okrese Žďár nad Sázavou se chystá v sobotu 19. srpna na nápor vyznavačů dlouhých běhů. Obec na Vysočině v malebném údolí řeky Svratky bude totiž hostit jubilejní, sedmdesátý ročník Malého svrateckého maratonu.

Závod je jednak během s nejdelší tradicí na dané distanci, navíc se jedná o pátý nejstarší a nepřetržitě konaný běh v České republice.

Akce se v tomto roce stala součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Do Víru se sjedou vytrvalci na jubilejní Malý svratecký maraton

„V současnosti registrujeme sedmdesát přihlášených do hlavního závodu, přičemž většinou jde o jednotlivce, ale máme už i zájemce o štafety. K tomu se uskuteční opět doprovodné běhy dětí a mládeže, kde počítáme, že se objeví další dvě stovky účastníků. Velmi se těšíme na bouřlivou atmosféru, chodí k nám běžně fandit k šesti stovkám diváků,“ prozradil David Lahodný z pořádajícího sportovního oddílu Jiskra Vír.

Začátek sobotního nabitého programu obstarají před Kulturním domem Vír od 9,30 hod. děti v rámci 45. ročníku Běhu Vírem mládeže. V závislosti na věkových kategoriích mezi sebou zabojují na tratích od 75 do 1200 metrů. Ve 14,30 hod. odstartuje silniční Malý svratecký maraton na 32 kilometrů, jenž zavede běžce do Nedvědic a zpět. Potřetí jej mohou zájemci absolvovat i v rámci čtyřčlenných štafet, premiérově pak i v rámci dvoučlenných. Mezičas před doběhem borců zpět do cíle pak vyplní od 15 hod. v pořadí 57. Běh Vírem dorostu na tři kilometry.

Do Víru se sjedou vytrvalci na jubilejní Malý svratecký maraton

„Vzhledem k letošnímu jubileu jsme vydali brožurky s historickými milníky závodu a budeme tu mít putovní pohár se jmény všech dosavadních vítězů. Kdo letos dosáhne na stupně vítězů, může se těšit za celkové pořadí na prize money a v kategoriích na věcné odměny v podobě sportovního vybavení i výživy. Každý běžec si navíc na památku odnese medaili. Chybět nebude ani tombola a večer proběhne tradiční Maratonská veselice, tentokrát s DJ´em Davidem Hamerským,“ uvedl David Lahodný.

Do Víru se sjedou vytrvalci na jubilejní Malý svratecký maraton

Hlavní zprávy

RECENZE: Stallonea budete postrádat. Banda akčních veteránů je potřetí zpátky v kinech

vydáno 22. září 2023  6:00

Je to celé poněkud smutné. Na jednu stranu je člověk rád, že se série Postradatelní dočkala i čtvrtého závěrečného pokračování. Zároveň je však nasnadě,...  celý článek

Češi s dluhy. Nejvíce je tíží „dluhy pro dobrou věc“ - hypotéky. Z EU jsou na tom nejhůře Řekové

vydáno 21. září 2023  12:11

Zastavte se někde na ulici a začněte počítat. První, druhý, první, druhý. Statisticky tak každý druhý chodec, který kolem vás projde, patří k lidem,...  celý článek

I vstupní prohlídka u praktického lékaře může zachránit ledviny

vydáno 21. září 2023  9:52

Své dětství a většinu dospívání prožil Vojtěch Růta (25) v jižních Čechách. Zde také chodil na gymnázium a věnoval se svým oblíbeným sportům, jako...  celý článek

S postižením sluchu se v tuzemsku potýká více než půl milionu lidí. Ti dál narážejí na problémy

vydáno 21. září 2023  5:01

„Dlouhodobě vnímáme, že mnohdy nejen úřady, ale i různé instituce ani nevědí, jaké mají lidé se sluchovým postižením potřeby, jaké prostředí jim mají...  celý článek