metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / -1 °C

Pátek 1. prosince 2023. Svátek má Iva
Dogtrekking Stopou strejdy Šeráka letos oslaví jubileum | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dogtrekking Stopou strejdy Šeráka letos oslaví jubileum

Komerční sdělení Dvoutisícová obec Lipová-lázně na Jesenicku bude od pátku 14.až do neděle 16. července v centru pozornosti vyznavačů dogtrekkingu. Sportovci se svými čtyřnohými parťáky se sem sjedou, aby se zúčastnili jubilejního, dvacátého ročníku závodu Stopou strejdy Šeráka.

Název v lehce recesistickém duchu staví strejdu Šeráka coby protipól dalšímu rodinnému příslušníkovi z Jeseníků a hned tomu nejvyššímu – Pradědovi.

Akce se letos stala také součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Dogtrekking Stopou strejdy Šeráka letos oslaví jubileum

„Očekáváme asi osmdesát závodníků na dlouhé a padesát na doprovodné trati. Co se týče plemen, míváme pestrou sestavu. Hojně jsou zastoupeni kříženci, jeden kamarád jezdí od Karlštejna s maličkou šiperkou, nechybí ani velká plemena jako hovawart. Důležité samozřejmě je, aby byli pejsek i páníček v kondici – přece jen v Jeseníkách máme jedinou rovnou plochu, a tou je místní fotbalové hřiště. Je tedy třeba počítat s převýšením. Čas absolvování trasy také ovlivňuje počasí, když je horko, trvá to pochopitelně déle,“ uvedl Gejza Sóky z pořádajícího Musher klubu Obří skály.

V pátek v 7 hodin ráno z centra závodu v lyžařském středisku Miroslav v Lipové-lázních odstartuje dogtrekking Long. V jeho rámci absolvují závodníci 98 km v Hrubém Jeseníku, na což mají časový limit padesát hodin. Ti nejrychlejší obvykle bývají v cíli za třináct až patnáct hodin. V sobotu vyrazí čtyřnozí šampioni se svými majiteli rovněž v 7 hodin na trekking Mid, v jehož rámci budou mít za úkol do pětadvaceti hodin urazit 47 km.

Dogtrekking Stopou strejdy Šeráka letos oslaví jubileum

Vedení tratí je přesně vyznačeno a opatřeno řadou kontrol, aby si účastníci nemohli dráhu zkrátit. Při startu budou navíc organizátoři kontrolovat povinnou výbavu účastníků, do níž patří strava, miska a dostatečná zásoba vody pro pejsky, stejně jako funkční svítilna, mapa, lékárnička nebo reflexní prvky.

„Kromě českých závodníků máme potvrzenou rovněž účast ze Slovenska. Ceny nemáme nijak honosné, až tak je neřešíme. Především nám jde o to se potkat a užít si závody v nádherné přírodě,“ uvedl Gejza Sóky.

Dogtrekking Stopou strejdy Šeráka letos oslaví jubileum

Hlavní zprávy

Slibované kontroverze i férovost hledejte jinde! Hra na oliheň: Výzva překonává očekávání

Strážce streamu
vydáno 1. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Zbohatni nebo chcípni. Předtím si ale zahraj sérii v tuzemsku většinou neznámých dětských her. A buď v nich nejlepší ze všech. Tohle jednoduché motto se...  celý článek

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek

Je tu prostě příliš mnoho aut. Praha není nakufovací, líčí náměstek primátora Zdeněk Hřib

vydáno 30. listopadu 2023  11:00

Magistrát chystá reformu zón placeného stání. Účinnost nového nastavení systému by měla začít 1. října 2024.  celý článek