metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -1 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina
Máchův běh opět po roce zavítá na Mostnou horu v Litoměřicích | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Máchův běh opět po roce zavítá na Mostnou horu v Litoměřicích

Komerční sdělení Říjnové počasí zatím povětšinou ukazuje svou vlídnější tvář, což je bezvadná zpráva pro všechny vyznavače běhání. V sobotu 14. října si tak už po jedenácté dají sraz na Mostné hoře v Litoměřicích, aby zabojovali o prvenství v dalším ročníku Máchova běhu. Právě u sochy slavného poety v tamním lesoparku totiž bude závodní areál.

Akce se v tomto roce stala součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Máchův běh opět po roce zavítá na Mostnou horu v Litoměřicích

„Jsem učitel tělocviku a už před lety jsme u nás na Základní škole Ladova založili atletickou přípravku. Spolupracujeme přitom s ASK Lovosice, jehož jsme někteří byli či stále jsme členové. Časem nás napadlo, že by bylo hezké uspořádat ve městě akci, která bude svátkem sportu, aby si nejen děti, ale i dospělí přišli zaběhat a užít si radost z pohybu. A tak vznikl Máchův běh,“ zavzpomínal na počátky závodění za pořadatele Martin Hrdina.

U sochy Karla Hynka Máchy bude v sobotu živo už od rána. Slavný bard bude nejprve od 9 h přihlížet závodům nejmenších benjamínků ročníku 2020 a mladších na okruhu o délce 180 m s minimálním převýšením, který mohou absolvovat v doprovodu rodičů. První blok programu bude postupovat běhy stále starších dětí až po první vyhlášení vítězů v 11 h, přičemž závěrečné kategorie už budou mít co dělat s velkým okruhem.

Máchův běh opět po roce zavítá na Mostnou horu v Litoměřicích

Ten už také nabídne pořádný kopec i seběh dolů a nenechá běžce v průběhu 560 m ani chvilku vydechnout. Od 11 h se už bude závodit výhradně na velkém okruhu, lišit se bude jen počet jeho nutných zdolání napříč kategoriemi. Mladší a starší žáky a žákyně a ženy mílařky tak čeká 1680 m a v 11,30 h vyrazí do boje dorostenci a dorostenky na 2240 m. V 11,45 h se ženy postaví výzvě v podobě 2800 m a nakonec v pravé poledne nadejde zlatý hřeb programu v podobě běhu mužů-vytrvalců na 4480 m.

Máchův běh opět po roce zavítá na Mostnou horu v Litoměřicích

„Hodně u nás vše závisí na počasí, ale předpověď je zatím naštěstí dobrá a my čekáme, že se zapojí až dvě stovky běžců. Doufáme, že slunné ráno by mohlo přitáhnout i rodiny s dětmi. Výhodou je, že si u nás najde svou trať a zmínit musím i pěkné ceny, které máme připraveny,“ uvedl Martin Hrdina.

Hlavní zprávy

Karlův most byl až do roku 1841 jediným mostem v Praze. Tramvaje přes něj jezdily jen tři roky

vydáno 29. listopadu 2023  6:15

Na slavnou památku se před lety vrátily plynové lampy. V současnosti je má na starost nejvyšší muž v oboru. Do ulic metropole vyráží 205 centimetru vysoký...  celý článek

Naším cílem je, ať jsou lidé tady šťastní, říkají architekti k nové tváři hlavního nádraží

vydáno 28. listopadu 2023  17:01

Hlavní nádraží a jeho okolí projdou velkou proměnou. Architektonická soutěž určila, že těžký úkol dostane na svá bedra kodaňské studio Henning Larsen...  celý článek

Jsme ve vesmíru sami? Odpoví na to chystaná česká komedie Franta mimozemšťan?

vydáno 28. listopadu 2023  15:26

Na Jakuba Prachaře čekal úkol zhostit se dvou postav – reálného Franty a mimozemšťana Franťana. Mají něco společného? „Je tam určitá podoba. Jinak jsou...  celý článek

Světové časy u Florence i chytré displeje na zastávkách MHD. Praha vstupuje do budoucnosti

vydáno 28. listopadu 2023  5:46

„U ikonických hodin ukazujících světový čas na Florenci se finišuje s pokládkou dlažby, aby vše bylo, jak má být. V době, kdy jsem monument fotila, na...  celý článek