metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 1 °C

Čtvrtek 7. prosince 2023. Svátek má Ambrož, Benjamin

Další 2 fotografie v galerii
Přerov si Den studenstva připomene 43. ročníkem Běhu 17. listopadu | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Přerov si Den studenstva připomene 43. ročníkem Běhu 17. listopadu

Komerční sdělení Nikoliv se sametovou revolucí, ale se Dnem studenstva je spjat přerovský Běh 17. listopadu – však se také letos v pátek v Přerově poběží už po třiačtyřicáté. To ovšem neznamená, že se první ročník uskutečnil v roce 1980.

Závod totiž měl asi desetiletou pauzu, než byl znovu obnoven, a ne vždy se také běhalo na stávajícím okruhu. V minulosti totiž závod hostil třeba dostihový areál Pavla Složila v Radslavicích.

Přerov si Den studenstva připomene 43. ročníkem Běhu 17. listopadu

V tomto roce se akce opět stala součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA. Současně byla zařazena i do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje.

„Co naplat, už se nacházíme v závěrečné fázi roku, takže velký otazník pokaždé představuje počasí. V závislosti na něm je pak různá účast – především v mládežnických kategoriích, neboť rodiče mají často strach, když je sychravo, aby jim děti nenastydly. Počítáme však s účastí zhruba dvou stovek běžců,“ uvedl Václav Klvaňa z pořádajícího Atletika SK Přerov.

Přerov si Den studenstva připomene 43. ročníkem Běhu 17. listopadu

Centrum závodu bude na stadionu SK Přerov v Alšově ulici, kde už v 9 hodin do svého závodu na 600 metrů vyrazí mladší přípravky. Starší přípravky poté čeká vzdálenost 800 metrů, mladší žactvo 1000 metrů a konečně starší žactvo 1200 metrů. Celý mládežnický program uzavřou hoši v 10,30 hodin. Po vyhlášení výsledků se vydají od 11 hodin na trať o délce 11,9 kilometru dospělí, pro něž je připraveno úvodní kolečko závodu na atletickém stadionu, následovat bude hlavní krosová část s převýšením 126 metrů a závěrečný finiš znovu absolvují na stadionu.

Přerov si Den studenstva připomene 43. ročníkem Běhu 17. listopadu

„Takovým matadorem našeho závodu je Jiří Březina s ročníkem narození 1938, který ještě loni běžel a letos hlásil, když jsme se potkali, že se rád dorazí podívat. Pro nejlepší sportovce máme připravené ceny v podobě finančních odměn, na to padne kompletní startovné, a pak také sošky běžce. Kromě toho vždy nejlepší tři v cíli obdrží medaile, stejně tak i děti, které se navíc v osmi kategoriích mohou těšit na poháry věnované primátorem Přerova,“ prozradil Václav Klvaňa.

Hlavní zprávy

Létající gladiátoři se vrátí do Prahy. Tentokrát už bez jezdce Petra Kuchaře

vydáno 7. prosince 2023  7:00

V sobotu se v pražské O2 areně představí motokrosové hvězdy během show plné ohňů, nebezpečných triků a dechberoucích skoků. Nejstarší freestyle...  celý článek

Komerční sdělení

Minipůjčka nabídne rychlou odpověď na finanční výdaje

vydáno 7. prosince 2023

Máte před sebou výzvu, na kterou by bylo nejlepší odpovědět ještě dnes? Výdajové položky v rodinném rozpočtu se někdy nedají naplánovat. Přijdou, když se...  celý článek

Končí nadzvedávání chodníků. Pražské stromy konečně dostávají více prostoru

vydáno 6. prosince 2023  18:56

Za starých časů by se oprava Baranovy ulice mohla stát snadným terčem kritiky. Vydouvání dlažby kolem dřevin se však konat nemá.   celý článek

Tam, kde před lety žila prasata, tráví zimu lemuři. Zoopark Nehvizdy je otevřený celý rok

vydáno 6. prosince 2023  16:27

„Pacholci,“ hubuje chovatel Jiří Glatt páru hus kuřích, když na něj dorážejí. Dva ptáci z Austrálie jsou podle něj nejagresivnějšími zvířaty v Zooparku...  celý článek