metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -2 °C

Neděle 3. prosince 2023. Svátek má Svatoslav

Další 2 fotografie v galerii
Přerov si Den studenstva připomene 43. ročníkem Běhu 17. listopadu | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Přerov si Den studenstva připomene 43. ročníkem Běhu 17. listopadu

Komerční sdělení Nikoliv se sametovou revolucí, ale se Dnem studenstva je spjat přerovský Běh 17. listopadu – však se také letos v pátek v Přerově poběží už po třiačtyřicáté. To ovšem neznamená, že se první ročník uskutečnil v roce 1980.

Závod totiž měl asi desetiletou pauzu, než byl znovu obnoven, a ne vždy se také běhalo na stávajícím okruhu. V minulosti totiž závod hostil třeba dostihový areál Pavla Složila v Radslavicích.

Přerov si Den studenstva připomene 43. ročníkem Běhu 17. listopadu

V tomto roce se akce opět stala součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA. Současně byla zařazena i do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje.

„Co naplat, už se nacházíme v závěrečné fázi roku, takže velký otazník pokaždé představuje počasí. V závislosti na něm je pak různá účast – především v mládežnických kategoriích, neboť rodiče mají často strach, když je sychravo, aby jim děti nenastydly. Počítáme však s účastí zhruba dvou stovek běžců,“ uvedl Václav Klvaňa z pořádajícího Atletika SK Přerov.

Přerov si Den studenstva připomene 43. ročníkem Běhu 17. listopadu

Centrum závodu bude na stadionu SK Přerov v Alšově ulici, kde už v 9 hodin do svého závodu na 600 metrů vyrazí mladší přípravky. Starší přípravky poté čeká vzdálenost 800 metrů, mladší žactvo 1000 metrů a konečně starší žactvo 1200 metrů. Celý mládežnický program uzavřou hoši v 10,30 hodin. Po vyhlášení výsledků se vydají od 11 hodin na trať o délce 11,9 kilometru dospělí, pro něž je připraveno úvodní kolečko závodu na atletickém stadionu, následovat bude hlavní krosová část s převýšením 126 metrů a závěrečný finiš znovu absolvují na stadionu.

Přerov si Den studenstva připomene 43. ročníkem Běhu 17. listopadu

„Takovým matadorem našeho závodu je Jiří Březina s ročníkem narození 1938, který ještě loni běžel a letos hlásil, když jsme se potkali, že se rád dorazí podívat. Pro nejlepší sportovce máme připravené ceny v podobě finančních odměn, na to padne kompletní startovné, a pak také sošky běžce. Kromě toho vždy nejlepší tři v cíli obdrží medaile, stejně tak i děti, které se navíc v osmi kategoriích mohou těšit na poháry věnované primátorem Přerova,“ prozradil Václav Klvaňa.

Hlavní zprávy

Christiaan Barnard: Hvězdný kardiochirurg zastínil i Beatles

vydáno 3. prosince 2023  16:59

Před 56 lety se v Africe zrodil „novodobý Frankenstein“. V narkóze, na operačním stole.  celý článek

Na smíchovské Tatře mrzli hráči i věrní diváci. Populární turnaj vyplňoval zimní pauzu

PRAHA? AHA!
vydáno 3. prosince 2023  11:31

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

K-trend v České republice. Kde se vzal a o co vlastně jde?

vydáno 3. prosince 2023  6:38

Hudba, kinematografie nebo třeba kosmetika. Několik světů, které korejská kultura uchvátila.  celý článek

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek