metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 20 °C

Pátek 22. září 2023. Svátek má Darina

Další 1 fotografie v galerii
Startuje Tour de Zeleňák – cyklistická show ve Šluknovském výběžku | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Startuje Tour de Zeleňák – cyklistická show ve Šluknovském výběžku

Komerční sdělení S devětatřiceti kontinuálními ročníky je cyklistická Tour de Zeleňák nejstarším silničním závodem v České republice. A tentokrát počítá s rekordní účastí, protože v sobotu 2. září by v Rumburku mělo napříč kategoriemi závodit až devět stovek vyznavačů cyklistiky. Pestrý program na příchozí ovšem čeká po celý víkend.

Akce se i v tomto roce stala součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Startuje Tour de Zeleňák – cyklistická show ve Šluknovském výběžku

„Tentokrát začínáme už v pátek. Ráno bude na programu pro zájemce společný trénink, odpoledne vypukne v 15,30 h v Bohemian Coffee House v Rumburku Cyklofest. Součástí bude i vernisáž historických silničních kol ze sbírky Pavla Brabce, beseda se spolukomentátorem České televize Luborem Tesařem o letošní Tour de France či s bývalými závodníky Vojtěchem Řepou a Karlem Tyrpeklem a mnoho dalšího. V neděli chystáme navíc organizovanou společnou vyjížďku,“ láká Jan Novota z pořádajícího sportovního oddílu Mandavan.

Z Lužického náměstí v Rumburku vyjedou v sobotu jako první v 9,55 h závodníci na 106 km dlouhou trasu Obr Zeleňák, aby je v 10 h následovali jezdci v rámci varianty Zeleňák na 54 km. V 10,05 h přijde řada na speciály na 54 km, které se dále dělí do kategorií MTB, koloběžky, historická kola s jedním pevným převodem a classico, jež zahrnuje kola vyrobená před rokem 1993 s ocelovým rámem a řazením na rámové trubce.

Startuje Tour de Zeleňák – cyklistická show ve Šluknovském výběžku

Diváci budou moci jezdce sledovat na velkoplošné obrazovce. Za tím účelem organizátoři na trať vyšlou kameramany na motocyklech, přenos bude doplněn komentářem a bude jej možné sledovat rovněž na webu.

„Snažíme se, aby byl závod skutečnou show. Budeme tedy mít i třeba dva DJe, do vesnic na trase rozvezeme sudy s pivem zdarma, aby to lidi vytáhlo ven a fandili závodníkům podél trati. A když mluvíme o Tour, pochopitelně máme kopce pojmenované ve stylu legendárních vrchařských prémií. Cyklisty tak bude čekat pětice Col du Partyzán, Veselý Peak, Passo Vilémov, Mur de Brtničák a Poustevnaberg,“ usmívá se Jan Novota.

Startuje Tour de Zeleňák – cyklistická show ve Šluknovském výběžku

Pro vítěze jsou připraveny trofeje, pro druhé a třetí v cíli medaile a pro všechny oceněné taška s dárky. Následovat bude tradiční zábava s hudbou.

Hlavní zprávy

RECENZE: Stallonea budete postrádat. Banda akčních veteránů je potřetí zpátky v kinech

vydáno 22. září 2023  6:00

Je to celé poněkud smutné. Na jednu stranu je člověk rád, že se série Postradatelní dočkala i čtvrtého závěrečného pokračování. Zároveň je však nasnadě,...  celý článek

Češi s dluhy. Nejvíce je tíží „dluhy pro dobrou věc“ - hypotéky. Z EU jsou na tom nejhůře Řekové

vydáno 21. září 2023  12:11

Zastavte se někde na ulici a začněte počítat. První, druhý, první, druhý. Statisticky tak každý druhý chodec, který kolem vás projde, patří k lidem,...  celý článek

I vstupní prohlídka u praktického lékaře může zachránit ledviny

vydáno 21. září 2023  9:52

Své dětství a většinu dospívání prožil Vojtěch Růta (25) v jižních Čechách. Zde také chodil na gymnázium a věnoval se svým oblíbeným sportům, jako...  celý článek

S postižením sluchu se v tuzemsku potýká více než půl milionu lidí. Ti dál narážejí na problémy

vydáno 21. září 2023  5:01

„Dlouhodobě vnímáme, že mnohdy nejen úřady, ale i různé instituce ani nevědí, jaké mají lidé se sluchovým postižením potřeby, jaké prostředí jim mají...  celý článek