metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -1 °C

Sobota 2. prosince 2023. Svátek má Blanka

Další 1 fotografie v galerii
Radim Fiala je ambasadorem Peugeotu a spokojeným řidičem plug-in hybridního vozu Peugeot 508. | foto: Peugeot

V Praze se pojede rallye elektromobilů, jedním ze závodníků bude seriálový záchranář Radim Fiala

  13:24
Herec Radim Fiala se 10. a 11. listopadu bude prohánět Prahou za volantem rychlého vozu. Na rozdíl od seriálového prostředí to ale nebude za zvuku záchranářské sirény. Naopak! Bude přitom dokonalé ticho. Tak totiž jezdí elektromobil. Žádný hluk, zápach ani emise, tedy maximální ohleduplnost k přírodě. Ale ani žádné vibrace a žádné řazení, tedy maximální komfort řidiče. A okamžitá reakce vozu po sešlápnutí plynového pedálu, tedy maximální jízdní zážitek.

Závod Ecorally Praha je součástí národního šampionátu PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecoRally. Zúčastnit se může každý, kdo vlastní řidičský průkaz a má k dispozici elektrické auto. Cílem soutěže není dojet první. Nejde totiž o rychlost. Podstatou je tak zvaná jízda pravidelnosti, což znamená dodržovat stanovenou rychlost a ujet danou trasu bez jediné chybky v navigaci, současně však s co nejnižší spotřebou elektrické energie. Celkem se v Česku jede sedm soutěží. První se konala na konci března v Českém Krumlově a byla jako jediná z českých ecorally zařazena do světového poháru FIA ecoRally Cup. Pražská Ecorally se pojede až na samém sklonku letošní sezóny.

Jedním z hlavních aktérů ecorally je značka Peugeot. Loni vyhrála v šampionátu pohár konstruktérů. Letos vyrazila bojovat o titul s třemi stálými posádkami a se silným a dlouholetým partnerem firmou TotalEnergies, která se podobně jako Peugeot intenzivně zabývá elektromobilitou.

Jedním z hlavních aktérů ecorally je značka Peugeot. Loni vyhrála v šampionátu...

Na některých soutěžích se tým tří stálých posádek s vozy Peugeot e-208 v barvách trikolory rozšíří o další přírůstky v podobě dalších elektrických peugeotů s cílem zvýšit šanci značky na vítězství. V případě ecorally Praha však půjde i o něco víc, a to vzbudit zájem veřejnosti o elektromobilitu, k čemuž známá tvář Radima Fialy určitě přispěje.

Proč právě Radim Fiala? Je to z toho důvodu, že tento známý herec je ambasadorem Peugeotu a spokojeným řidičem plug-in hybridního vozu Peugeot 508. Tento vůz dokáže ujet v městském provozu v čistě elektrickém režimu skoro 70 kilometrů. Radim má tedy s jízdou na elektřinu bohaté zkušenosti. Výzvu zúčastnit se ecorallye tedy přijal s nadšením. Kdo mu bude dělat navigátora, zatím neprozradil. Ecorally Praha můžete buď sledovat jako divák, nebo se jí rovnou zúčastnit s vašim elektromobilem.

Komentáře

Hlavní zprávy

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek

Slibované kontroverze i férovost hledejte jinde! Hra na oliheň: Výzva překonává očekávání

Strážce streamu
vydáno 1. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Zbohatni nebo chcípni. Předtím si ale zahraj sérii v tuzemsku většinou neznámých dětských her. A buď v nich nejlepší ze všech. Tohle jednoduché motto se...  celý článek

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek