metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 20 °C

Pátek 22. září 2023. Svátek má Darina
Za nový nejlepší čas prémie! Rekord v Běhu na Lysou horu odolává už 26 let | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Za nový nejlepší čas prémie! Rekord v Běhu na Lysou horu odolává už 26 let

Komerční sdělení Obec Krásná schoulená pod nejvyšší horou Moravskoslezských Beskyd a konkrétně její část Nižní Mohelnice přivítá v sobotu 29. července 38. ročník Běhu na Lysou horu, který účastníky zavede právě na tento legendární vrchol.

Závodníkům může být mimo jiné motivací touha po překonání stávajícího traťového rekordu Miroslava Vítka z klubu Sport Tres Ústí nad Orlicí v čase 35:23 min, jenž zůstává nepokořen již od roku 1997.

Akce se v tomto roce stala také součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

„Roky prokázaly, o jak kvalitní běžecký výkon se jednalo. Předloni se sice vítěz přiblížil na minutu, občas někdo na dvě, ale rekord stále odolává. Nedočkavě tak vyhlížíme závodníka, který jej překoná. Kdo ví, třeba to bude už v letošním roce. Pro běžce, který docílí nového nejlepšího času, máme dokonce vypsanou speciální finanční prémii,“ prozradil Michal Broda z pořádajícího Atletického oddílu TJ Jäkl Karviná.

Centrum závodu bude v Krásné – Nižní Mohelnici u restaurace Zlatník. Právě tam taky denní program zahájí od 13 hodin dětské závody. Děti ročníku 2013 a mladší absolvují trať o délce 300 metrů, jejich starší kamarádi pak 600 metrů. V 15 hodin přijde řada na dospělé v hlavním závodě, jimž se do cesty postaví trasa dlouhá 8300 metrů s úctyhodným převýšením 702 metrů. Ačkoliv předpověď hlásí déšť, organizátoři jsou optimističtí.

Za nový nejlepší čas prémie! Rekord v Běhu na Lysou horu odolává už 26 let

„Zatím to vždy celkem dobře dopadlo, tak věříme i tentokrát ve vydařený ročník. Myslíme, že by na start atraktivního závodu mohlo dorazit přes sto běžců. V dětských soutěžích budeme odměňovat nejlepší aktéry medailemi, dospělí se mohou těšit na poháry, finanční prémie, sportovní vybavení, poukázky do běžeckého obchodu a vítěz rovněž na předplatné časopisu Svět běhu,“ uvedl Michal Broda.

Hlavní zprávy

Soulož s kostlivcem nemusí být hned Konec světa. Nebe s.r.o. baví i napočtvrté

Strážce streamu
vydáno 22. září 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Děj komediálního seriálu Nebe s.r.o., neboli Miracle Workers se ve čtvrté sérii přesunul do postapokalyptické budoucnost. V ní čelí pouštní válečník Sid...  celý článek

RECENZE: Stallonea budete postrádat. Banda akčních veteránů je potřetí zpátky v kinech

vydáno 22. září 2023  6:00

Je to celé poněkud smutné. Na jednu stranu je člověk rád, že se série Postradatelní dočkala i čtvrtého závěrečného pokračování. Zároveň je však nasnadě,...  celý článek

Češi s dluhy. Nejvíce je tíží „dluhy pro dobrou věc“ - hypotéky. Z EU jsou na tom nejhůře Řekové

vydáno 21. září 2023  12:11

Zastavte se někde na ulici a začněte počítat. První, druhý, první, druhý. Statisticky tak každý druhý chodec, který kolem vás projde, patří k lidem,...  celý článek

I vstupní prohlídka u praktického lékaře může zachránit ledviny

vydáno 21. září 2023  9:52

Své dětství a většinu dospívání prožil Vojtěch Růta (25) v jižních Čechách. Zde také chodil na gymnázium a věnoval se svým oblíbeným sportům, jako...  celý článek