metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 5 °C

Pondělí 28. listopadu 2022. Svátek má René
Subtilní Trojská lávka. Spojnice mezi Trojou a Císařským ostrovem. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Mosty na Vltavě se zvednou je kvůli lodím

  11:47
Velké hotelové a nákladní lodě nemohou plout po Vltavě do Prahy. Důvodem jsou nízké mosty, které na vodní cestě jsou. Ředitelství vodních cest proto plánuje upravit osm mostů a jednu lávku pro pěší tak, aby podjezdná výška vzrostla.

Kromě pěti mostů nedaleko Mělníka se úpravy dotknou i tří mostů v Praze. „Upravovány budou mosty na plavebním kanále mezi Trojou a Podbabou. Zvýšeny budou dva silniční mosty v ulici Za elektrárnou a u čistírny odpadních vod, stávající památkově chráněná lávka u staré čistírny v Bubenči bude rovněž zvýšena,“ upřesňuje deníku Metro Jan Bukovský, tiskový mluvčí Ředitelství vodních cest ČR.

Cílem celého projektu je přivést do Česka, a hlavně do metropole, více turistů z Německa. Zájem o turistické plavby je totiž velký. „Plavby jsou trend, kterým evropská turistika půjde nahoru, přičemž o ně mají zájem hlavně starší movitější turisté,“ uvedl Jan Papež, místopředseda Asociace cestovních kanceláří.

Vltavská vodní cesta od Prahy k soutoku s Labem projde velkou modernizací už v příštích třech letech. Podle Bukovského již nyní běží stavební řízení. S úpravami některých mostů by se tak mohlo začít už letos. Mosty v Praze se však zvednou až na konci příštího roku. „Ještě se koordinuje postup prací s probíhající stavbou čistírny odpadních vod,“ upřesnil Bukovský.

Komentáře

Hlavní zprávy

Najdou se veselé espézetky i u pražských dopravců? Rebel je zatím pouze jeden

vydáno 27. listopadu 2022  10:12

Hanlivé texty na registrační značky autobusů nepatří. I přesto by se tam mohly zcela legálně objevovat.  celý článek

Neúspornost. Správce lamp nakoupí elektřinu raději sám, bude ji i vyrábět

vydáno 27. listopadu 2022  7:58

Lampy se sodíkovými výbojkami či LED zdroji společně po celé metropoli spotřebují zhruba padesát čtyři gigawattů ročně.  celý článek

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek