metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 14 °C

Čtvrtek 30. března 2023. Svátek má Arnošt
Subtilní Trojská lávka. Spojnice mezi Trojou a Císařským ostrovem. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Mosty na Vltavě se zvednou je kvůli lodím

  11:47
Velké hotelové a nákladní lodě nemohou plout po Vltavě do Prahy. Důvodem jsou nízké mosty, které na vodní cestě jsou. Ředitelství vodních cest proto plánuje upravit osm mostů a jednu lávku pro pěší tak, aby podjezdná výška vzrostla.

Kromě pěti mostů nedaleko Mělníka se úpravy dotknou i tří mostů v Praze. „Upravovány budou mosty na plavebním kanále mezi Trojou a Podbabou. Zvýšeny budou dva silniční mosty v ulici Za elektrárnou a u čistírny odpadních vod, stávající památkově chráněná lávka u staré čistírny v Bubenči bude rovněž zvýšena,“ upřesňuje deníku Metro Jan Bukovský, tiskový mluvčí Ředitelství vodních cest ČR.

Cílem celého projektu je přivést do Česka, a hlavně do metropole, více turistů z Německa. Zájem o turistické plavby je totiž velký. „Plavby jsou trend, kterým evropská turistika půjde nahoru, přičemž o ně mají zájem hlavně starší movitější turisté,“ uvedl Jan Papež, místopředseda Asociace cestovních kanceláří.

Vltavská vodní cesta od Prahy k soutoku s Labem projde velkou modernizací už v příštích třech letech. Podle Bukovského již nyní běží stavební řízení. S úpravami některých mostů by se tak mohlo začít už letos. Mosty v Praze se však zvednou až na konci příštího roku. „Ještě se koordinuje postup prací s probíhající stavbou čistírny odpadních vod,“ upřesnil Bukovský.

Komentáře

Hlavní zprávy

Velmi oblíbený dopravce Martin Uher. Pendleři jej rozhodně chtějí dál

vydáno 30. března 2023  5:09

Ukončí Martin Uher své více než tři desítky let trvající působení na Mníšecku a Dobříšsku? Tahle otázka pálí mnohé pendlery, kteří z oblasti denně cestují...  celý článek

Nahlédněte do velkolepé barokní knihovny. Ráno je to jenom za polovinu

vydáno 29. března 2023  20:20

Prague City Tourism rozšiřuje svou nabídku o turistickou trasu v Klementinu.  celý článek

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek