metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 18 °C

Čtvrtek, 23. května 2019. Svátek má Vladimír.
Floutrejlová trať vede lesem
Další 1 fotografie v galerii
Floutrejlová trať vede lesem | foto: LIPNO.INFOMetro.cz

Na kopec za zábavou, dolů pak na koloběžkách nebo na kolech

13. května 2019  14:45 Iveta Benáková Metro.cz
Areál Lipno nad Vltavou cílí na rodiny i sportovce.

Na břehu jezera Lipno v jižních Čechách najdete i stejnojmenný areál. Jeho dominantou je Stezka korunami stromů, která je jako první v Česku také bezbariérová. Dospělí ocení výhledy, které se jim při stoupání vyjeví, malé návštěvníky pak při stoupání čeká zkoumání říše ptáčků. Na naučných cedulích zjistí, jak ptáčci vypadají, jak hnízdí, a dozvědí se něco z jejich života.

„Letošní novinkou jsou nevšední ptačí hodiny. V létě se pak návštěvníci každé úterý mohou těšit na večerní koncerty. Rozsvícená stezka a pohled na stmívající se Lipno za zvuků hudby je neopakovatelným zážitkem,“ přibližuje plány Vojen Smíšek, marketingový ředitel Lipna. Za hezkého počasí můžete pro cestu dolů využít i tobogán.

Na internetu

  • Návštěvníci si mohou pořídit kartu hosta Lipno.card.
  • Aktivuje se registrací na internetu.
  • Od letoška je k dispozici nový e-shop, ve kterém nakoupíte elektronické vstupenky na vybrané atrakce z pohodlí domova. Více najdete na www.lipnocard.cz.

V sousedství je také rodinný park Království lesa Lipno. V něm jsou dvě obří trampolíny, největší v České republice, a stádo živých koziček, s kterými se děti mazlí. „Velí jim kozlík Kája. Tak schválně, jestli jej poznáte,“ dodává Smíšek. Na cestu nahoru se lze vydat buď pěšky, nebo sedačkovou lanovkou. Společně s návštěvou obou atrakcí to lze pořídit v rámci tak zvaného Královského rodinného balíčku pro dva dospělé a jedno až čtyři děti.

A jak se dostat dolů? I zde si můžete vybrat. Sjet se dá na koloběžkách po tři a půl kilometru dlouhé trase. „Cestou čeká na návštěvníky také speciální lesní úsek plný zatáček a houpáků, který ale na koloběžce hravě zvládne každý, včetně dětí,“ přibližuje mluvčí. Pro ty, co se z kopce radši vydají na kolech, je možností vyzkoušet lesní floutrejlovou trasu se zatáčkami a klopenkami. Ti zkušenější se mohou vydat do bikeparkových tratí.

Aktivně lze trávit volno také kolem jezera, kde vede dvacetikilometrová in-line a cyklistická trasa. Půjčit jde také šlapadlo, člun či plachetnice.

Přímo z hladiny

  • Na jezero se lze vydat na vyhlídkovou plavbu Lipno Line.
  • Lodě vyplouvají pravidelně z přístaviště v Lipně nad Vltavou a vydat se na nich můžete do sousedního Frymburku nebo vzdálenějších obcí Černá v Pošumaví a Horní Planá. Vltava převáží i jízdní kola a je tak oblíbeným zpestřením cyklistických výletů.

Komentáře

Hlavní zprávy

The Atavists hrají před Muse či na United Islands

Kapela The Atavists s cenou za objev roku (5. března 2019).
vydáno 23. května 2019  15:46

Až donedávna je nikdo moc neznal. Pak ale The Atavists vyhráli na jaře dvě Ceny Anděl za Objev roku i nejlepší rockové album a začalo se o nich hovořit...  celý článek

Marnotratné ženy? Mýtus! Jsou jen víc vidět v obchodech

Ilustrační snímek
vydáno 23. května 2019  12:25

Pověsti o tom, že ženy často a hlavně hodně utrácejí, berou podle statistik bankovních společností za své. Důkazem jsou především údaje o platbách kartami...  celý článek

Klánovice opět v ráži. Hrozí odchod šoférů

Midibusu linky 212 v Klánovicích nikdo neřekne jinak než „malý busík“.
vydáno 23. května 2019  10:18

Linku 212, jež vozí cestující na vlak, čeká od ledna změna dopravce. Místní o něj však nestojí.  celý článek

Mokřad už není jen v Holešovicích. Letenský institut se pustil i do Prahy 8

Informační cedule
vydáno 23. května 2019  5:57

Žádné Holešovice, ale Mokřad. Tuhle přezdívku zmíněné městské části již několik let šíří na sociální síti Facebook skupina Letenský institut pro urážení...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám