metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 17 °C

Sobota, 18. září 2021. Svátek má Kryštof.

Další 2 fotografie v galerii
Dobíjení vozu je velice snadné, vystačíte si s běžnou domácí zásuvkou. Ideálním řešením je ovšem Wall box, se kterým vůz dobijete za přibližně 5 hodin. | foto: Peugeot

Nejlepší auto do města? Elektromobil!

  5:56
Zájem o elektrické vozy v Česku roste. Zatím se nejedná o žádné velké prodejní objemy, nicméně zákazníků rapidně přibývá, a to i přes nedostatek legislativních pobídek, kterými motivují klienty vlády v jiných evropských zemích.

Například ve Francii vám stát na elektromobil přispěje částkou až 7 tisíc euro. Na francouzském trhu se dobře daří domácím výrobcům, například značce Peugeot. Její elektrický model e-208 je zde také nejprodávanějším elektromobilem na trhu. Atraktivní mladistvý vůz s dojezdem až 340 kilometrů na elektřinu si postupně získává svou klientelu i u nás. Češi ovšem mnohem více preferují trochu větší Peugeot, elektromobil e-2008. Má sice o 30 kilometrů menší dojezd než jeho menší bratr, svým SUV charakterem a atraktivním vzhledem to však u zákazníků vyhrává. V elektrické verzi se prodává až čtyřikrát víc, než menší e-208.

Čím si městské SUV Peugeot e-2008 takový zájem zasloužilo? Kromě elektrického pohonu vás zaujme i svým propracovaným a mladistvým designem. S masivní čelní maskou, pronikavým pohledem Full LED světlometů a vyceněnými tesáky vám připomene šelmu. Velká 18palcová kola vás utvrdí, že se jedná o čistokrevné SUV, a magickou příchuť luxusu zajistí dvoubarevná střecha Black Diamond, černý lesklý pás vzadu a dvojitá koncovka výfuku.

Cenné body v získávání klientely sbírá Peugeot e-2008 i svým útulným interiérem.

Cenné body v získávání klientely sbírá Peugeot e-2008 i svým útulným interiérem. Jeho dominantou je Peugeot i-Cockpit®3D. Jedná se o uspořádání s malým volantem a vyvýšenou přístrojovou deskou, které se stalo poznávacím znakem nových peugeotů. SUV Peugeot e-2008 disponuje také celou řadou asistenčních systémů na úrovni vyšších segmentů, ovládá dokonce i poloautonomní řízení.

Největší novinka se ovšem skrývá pod kapotou. Jedná se o 100% elektrický motor o výkonu 100 kW a s točivým momentem 260 Nm, který je k dispozici okamžitě a zajišťuje snadné řízení ve všech situacích. Jízda s elektromobilem je velmi příjemná, vůz bleskurychle reaguje, nehlučí a nevibruje. Zážitek z řízení se tak posunuje na zcela novou úroveň. Nulové emise určitě potěší vaše ekologické cítění, navíc vás odmění bonusem v podobě parkování zdarma na všech modrých zónách a osvobodí vás od povinnosti platit dálniční známku.

Pronikavým pohledem Full LED světlometů a vyceněnými tesáky vám připomene šelmu.

Pronikavým pohledem Full LED světlometů a vyceněnými tesáky vám připomene šelmu.

Elektromotor je spojen s baterií o kapacitě 50 KWh. Ta vozu zajistí dojezd až 310 kilometrů na jedno nabití (dle WLTP). Dobíjení vozu je velice snadné, vystačíte si s běžnou domácí zásuvkou. Ideálním řešením je ovšem Wall box, se kterým vůz dobijete za přibližně 5 hodin. S výběrem a instalací Wall boxu vám pomůže web PeugeotElektromobilita.cz, kde najdete mimo jiné i mnoho užitečných rad pro pořízení elektromobilu. Prvních 100 klientů navíc může využít akční nabídku Kredit 10 000 Kč, se kterou získají předplacené dobíjení v síti veřejných dobíjecích stanic.

Komentáře

Hlavní zprávy

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 17. září 2021  8:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Sto kroků do nebe. Tip na rychlý výlet

vydáno 17. září 2021  5:24

Z rozhledny Máminka uvidíte klidně i Krkonoše nebo Šumavu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy