metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 3 °C

Pondělí, 24. ledna 2022. Svátek má Milena.
Artem Glushchenko | foto: Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Osvětlení v průmyslové hale: Jak vypočítat správné množství světla

Komerční sdělení Správné osvícení průmyslové haly je velmi důležité. Vždyť právě tady se řeší nejrůznější výrobní procesy a spousty dalších důležitých činností, jež s nimi více či méně souvisejí. V současné době je jakousi samozřejmostí sázka na LED osvětlení.

Není se vůbec čemu divit, jelikož se jedná o ekonomický, ekologický a také maximálně stabilní zdroj světla. Pokud si zkrátka koupíte LED osvětlení, můžete si být jistí tím, že získáte dostatek světla. Zaplatíte za osvětlení ve srovnání s jinými zdroji minimum finančních prostředků. Navíc je LED osvětlení velmi variabilní. My se v následujících řádcích podíváme podrobněji na to, jaká by měla být intenzita osvětlení v průmyslové hale a jiných prostorách týkajících se právě výroby či odpočinku zaměstnanců.

Jak je to s osvětlením průmyslové haly?

Začneme pochopitelně osvětlením výrobní haly. Jak operátoři výroby, tak i další dělníci potřebují na svou práci vidět. Jestli probíhá výroba těsnění na míru nebo jakýchkoli jiných výrobků, bez dostatku světla se prostě nikdo neobejde. Výrobní haly si zaslouží kvalitní průmyslové LED osvětlení, jehož poměrný výkon se bude pohybovat okolo 5 až 6 W/m2. Světlo bude jasné v dostatečné koncentraci. Požadované normy a plány se tak bez větších problémů splní, tím si můžete být jistí. Určitě je třeba vypočítat potřebné množství světla. Vycházet je zapotřebí především z velikosti plochy daného prostoru.

Jednoduchý příklad konkrétní haly

Jak již bylo řečeno výše, vycházet je zapotřebí s konkrétních rozměrů daného prostoru. my si vezmeme jako příklad halu mající plochu 200 m2. Pro ni je zapotřební moderní průmyslové osvětlení LED mající výkon pohybující se mezi 1000 až 1200 W. Záleží také na tom, kolik světel budete mít k dispozici. Jestliže se bude jednat pouze o šest, pak se musí jejich výkon pohybovat kolem 180 W. Jestliže byste instalovali nějakých osm až deset světel, pak už musíme hovořit o 120 W.

V odpočívárně je tomu jinak

Když se podíváte na platné znění zákoníku práce, zjistíte, že každý zaměstnanec má po určité odpracované době nárok na pauzu. V odpočívárně si dá svačinu a zregeneruje síly. Oddech je v tomto ohledu velmi důležitý. Oddechnout je třeba si komplexně. Možná si mohou lidé také převléct odlehčené pracovní oblečení a zkrátka relaxovat. Počítat je třeba s tím, že odpočívat by měly mimo jiné také oči. ostatně právě tento orgán lidského těl dostává při jakékoli činnosti poměrně solidně zabrat. Ideální relaxační světlo se vyznačuje výkonem, jenž se pohybuje mezi 2 až 3 W/m2. Jestliže tedy máme k dispozici odpočívárnu o ploše 50 m2, pak bychom měli počítat s LED osvětlením o výkonu 100 až 150 W.

Také na jídlo musíte vidět

Hodně důležité jsou při realizaci různé atesty. Soustředit se třeba firma musí na to, jak získat ISO 45001 a jiné certifikáty kvality. Přesto nelze zapomínat na efektivní a ekonomické osvětlení prostoru jídelny. Bezpečnost je na prvním místě a i zdánlivě banální přehlédnutí rybí kosti může mít fatální důsledky. Jaká světla by tedy v jídelně měla být. Optimálně ta o výkonu 3 až 4 W/m2. Jinými slovy, jídelna o ploše 100 m 2 by měla disponovat světly s výkonem 300 až 400 W. Ta dokážou zajistit dostatečné osvětlení celé plochy.

Nezapomeňte ani na kanceláře, WC a koupelny

Hodně důležitá je pochopitelně i elektřina a efektivní fungování strojů. Ve výrobě často pomohou přímočaré pohony TMP. Na spotřebu elektřiny je třeba myslet také v kanceláři. Tady je ideální LED osvětlení s poměrným výkonem 4 až 5 W/m2. Na toaletách a v koupelnách postačí poněkud střídmější osvětlení. Jeho hodnota by se měla pohybovat mezi 2 až 3 W/m2.

Hlavní zprávy

Devítku trápí, že jí Praha posílá problémové nájemníky

vydáno 24. ledna 2022  13:20

Párty po celou noc a divná individua. Starousedlíci se bouří proti sociálním bytům. Další přitom přibudou.  celý článek

Zapomenutý švec z Barrandova: Hravě spravím i napůl sežranou botu

vydáno 24. ledna 2022  5:11

Do barrandovské opravny obuvi Andreje Němce se v posledních dnech lidé moc nehrnou. Přesto je z něj celebrita.  celý článek

Jednorázové samotestovací sady. Jak s nimi správně naložit?

vydáno 23. ledna 2022  19:03

Vzít, strčit do plastového sáčku, zauzlovat ho, pak ho dát do druhého pytlíku, ten také zauzlovat a vyhodit do popelnice. Tak zní podle největší svozové...  celý článek

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Vaše fotky z Prahy