metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 24 °C

Sobota 13. srpna 2022. Svátek má Alena

Další 1 fotografie v galerii
Peugeotu 206 WRC a Peugeot 308 | foto: Peugeot

Prague Car Festival letos ve velkém stylu, výstaviště v Letňanech praskalo ve švech

  16:21
Prague Car Festival se letos konal v netradičním termínu a v nezvyklém složení. Zatímco v předešlých letech vítal návštěvníky na konci srpna a nabízel jim podívanou převážně na téma „tunning“, letos se akce konala o posledním říjnovém víkendu a společně s výstavami Racing Expo a Classic Expo. Návštěvníci tak mohli obdivovat kromě vytuněných kousků i závodní speciály a automobily z kategorie veteránů. Atraktivní spojení výstav přilákalo řadu vystavovatelů a tisíce návštěvníků. Letňanské výstaviště tak doslova praskalo ve švech.

Stovky vystavených aut, ukázky jízdy, zážitkové jízdy se supersporty, zajímaví hosté, mezi nimž figurovali například první český kosmonaut Vladimír Remek, pilota formule F1 Tomáše Enge nebo vítěz Peugeot Rally Cupu René Dohnal… a na druhé straně nekonečné proudy nadšených návštěvníků, hučící davy a spousta nezapomenutelných zážitků.

„Zájem o novou rozšířenou podobu výstavy Prague Car Festival, která sjednotila oblasti tuning, racing a classic pod jednu střechu, předčil očekávání i samotných organizátorů. Během víkendu akci navštívilo přes 25 000 návštěvníků, kteří mohli vidět více než 800 unikátních exponátů v 6 halách i na venkovní ploše výstaviště PVA Expo Praha,“ zhodnotil akci její pořadatel Martin Apeltauer.

Nadšení zaznívalo i na straně návštěvníků. Úspěch zaznamenala nejen skvělá auta, ale také úžasná atmosféra a precizní organizace. „Super program na celý víkend! Naše rodina miluje auta a letos v Letňanech jsme si všichni přišli na své. Překvapily nás nádherné historické vozy ve veteránské sekci. Byl to zážitek,“ řekl návštěvník výstavy Jan Novotný z Kladna.

A jak průběh akce hodnotili vystavovatelé? „Rozhodli jsme se využít příležitosti a odhalit na Prague Car Festivalu v české premiéře náš zcela nový model, Peugeot 308,“ řekl ředitel značky Peugeot Marco Venturini a dodal: „Naše novinka byla po celý víkend v obležení návštěvníků. Jedná se o jediný exemplář, který je v současné době v Česku. Další dorazí koncem roku a od ledna 2022 budou nové vozy Peugeot 308 ve všech našich showroomech. Na Prague Car Festivalu jsme si ověřili, že můžeme čekat vřelé přijetí klientů a velký zájem, naše účast zde v Letňanech se nám tedy rozhodně vyplatila.“

Česká premiéra v Letňanech Peugeotu 308 aspoň částečně vynahradila to, že jako jediný z významných modelů značky neměl světovou premiéru na žádném z mezinárodních autosalonů. Toto privilegium, které si dříve novinky automobilky dopřávaly běžně, mu bylo vinou pandemie odepřeno.

Naopak jiné exponáty si na festivalu připomněly své roky největší slávy. To byl případ legendárního Peugeotu 206 WRC. Vůz, který diváci o uplynulém víkendu mohli spatřit, v minulosti vozil doslova ikony rallye, jako jsou dvojnásobný mistr světa v rallye Marcus Grönholm nebo mistr Evropy Renato Travaglio. Tento slavný exemplář odkoupil v roce 2014 Štěpán Vojtěch a v dílnách Federal Cars v Liberci ho repasoval a připravil pro závody na českých rallyových tratích.

Pokud jste Prague Car Festival letos propásli, můžete to napravit v příštím roce. Už teď totiž pořadatelé slibují, že se v roce 2022 vrátí, a to s neméně atraktivní expozicí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek

Predátor je s námi 35 let. Důstojného následovníka neměl nejmíň dvanáct. Tedy až do teď

Strážce streamu
vydáno 12. srpna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že se snímek Predátor: Kořist povedl, se dalo tušit již pár dní před jeho premiérou na streamovací platformě Disney+. Film zasazený na počátek...  celý článek

FOTOGALERIE: 20 let od obrovské povodně. Katastrofa dorazila 12. srpna 2002

vydáno 12. srpna 2022  4:40

Velká voda v srpnu 2002 změnila leccos. Hlavně lidi, kteří ji prožili na vlastní kůži.   celý článek

Lidé, čtěte! Budete líp mluvit a možná snáze seženete práci

vydáno 11. srpna 2022  11:56

Trvá věčnost, než se vymáčknete? Nejste schopní vyjádřit myšlenku bez „omáčky“a zbytečných „eee“?   celý článek