metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / -1 °C

Pátek 8. prosince 2023. Svátek má Květoslava
Pražská muzejní noc | foto: ČTK

Příští týden nepůjdou muzea a galerie spát. Epopej bude zadarmo

  13:28
Jediný večer a 75 otevřených objektů. To je pražská muzejní noc. Vyspěte se do zásoby. Noc, kdy místo nočních hlídačů prochází mezi exponáty návštěníci, letos připadá na sobotu 8. června.

"Do letošního ročníku Pražské muzejní noci se zapojilo celkem čtyřicet institucí, které zájemcům zpřístupní více jak sedm desítek objektů," vypočítává Petra Belaňová z Národního muzea. Letos je poprové v rámci Pražské muzejní noci zpřístupněna zdarma i Slovanská epopej ve Veletržním paláci.

Vůbec poprvé se akce účastní Fakulta architektury ČVUT, Francouzský institut, Galerie Emilie Paličkové, GALERIE/CZD, Kino Ponrepo či Knihovna Václava Havla. Pro návštěvníky jsou připraveny komentované prohlídky, workshopy, přednášky, koncerty, filmové projekce amnoho dalšího. Bohatý program pamatuje i na děti, které se mohou těšit na soutěže, kvízy, hry a divadelo.

Samozřejmostí jsou i speciální autobusové linky MHD. Letos jich bude opět deset a dopravní podnik jimi spolehlivě propojí většinu otevřených objektů.

Tip na Pražskou muzejní noc

Najděte si své muzeum, letos je opět z čeho vybírat.

  • Muzeum hl. města Prahy připravilo dětské výtvarné dílny, před hlavní budovou na Florenci bude připraven koncert a návštěvníci budou mít možnost si poprvé prohlédnout novou výstavu o světě peněz Peníze nebo život.
  • Národní technické muzeum vám umožní svézt se originální drezínou z oskarového filmu Ostře sledované vlaky. Projížďku doplní venkovní projekce tohoto filmu. Prostranství před muzeem se změní na letiště, ze kterého budou startovat meteorologické balóny.
  • Nováčkem akce je letos Knihovna Václava Havla. Ta ve svém výstavním prostoru v Galerii Montmartre v Řetězové dá nahlédnout do zákulisí prezidentské pracovny.
  • ]Pro účastníky akce je připraveno 10 speciálních autobusových linek, které budou v provozu od 18.30 hod. do 1.15 hod. Přeprava těmito linkami je zcela zdarma.
  • Podrobný program nebo seznam institucí a objektů je na
    www.prazskamuzejninoc.cz

Komentáře

Hlavní zprávy

Nacvičování sletové skladby s sebou nese i práci na sobě samé, říká Machů

vydáno 8. prosince 2023  5:00

Cvičit v Sokole začala nyní 30letá Kateřina Machů ve svých přibližně deseti letech. V současnosti je pro ni ale komunita České obce sokolské jako druhá...  celý článek

Zpěv, fazole a LSD. Rozervané srdce Jima Morrisona dobilo nad Seinou

vydáno 7. prosince 2023  15:07

Jim Morrison by oslavil 80 let. Byl vtělením báječného doktora Jekylla, kterého flaška whisky měnila v odpudivého pana Hyda.  celý článek

Frajeři ze Slovenska učí radnice „kecat“ s místními. Pomůže i asistent Charlie

vydáno 7. prosince 2023  10:00

Po úspěšných českých projektech typu Avast či Rohlík se podobně perspektivní startup objevil i u sousedů. Aplikace má být k dispozici uživatelům...  celý článek

První ročník Eco Rally Praha byl náročný, ale vydařený

vydáno 7. prosince 2023  7:56

S rozvojem elektromobility, růstem počtu elektrických aut a rozšiřující se dobíjecí infrastrukturou se objevují i podpůrné sportovní a závodní aktivity....  celý článek