metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 10 °C

Pondělí 26. února 2024. Svátek má Dorota
Zakladatelky Markéta Cajthamlová Vlasáková a Soňa Fialová (vpravo) | foto: ARCHIV

Pronájem skladu? Zapomeňte na zvířata, cennosti i zbraně

  5:55
Plánujete stěhování do menšího bytu, delší cestu do zahraničí nebo studentské prázdniny a řešíte starosti, kde přechovat věci, o které nechcete přijít? V Praze jsou různě velké skladovací prostory cenově dostupné i pro fyzické osoby. Více pro Metro řekla Soňa Fialová, zakladatelka a spolumajitelka skladů Perfect Storage.

Provozujete sklady v Holešovicích, Vysočanech a na Žižkově. Podle čeho jste vybírali místa?
Lokality jsme volili tak, abychom byli našim zákazníkům co nejblíže a zákazníci se tak ke svým věcem dostali rychle.

S jakými obtížemi jste se setkávali během hledání?
Nedostatek vhodných prostor a jejich kvalita. Sklady provozované Perfect Storage musí splňovat přísné normy jak stavební, tak zejména požárněbezpečnostní. To vše, přestože naše sklady provozujeme ve starších budovách.

Jaké konkrétní podmínky musí prostory pro provoz vašeho skladu splňovat?
Z hygienického hlediska musí být sklady bezpodmínečně suché a čisté, pro klienty musí být k dispozici sociální zařízení. Nejdůležitější je ale požárněbezpečnostní hledisko. Sklady musí být vybaveny elektronickou požární signalizací napojenou na hasiče a mít zřízený dostatečný počet únikových východů. Jednotlivé sklady jsou elektronicky zabezpečené a monitorované. Pokud se jedná o patrovou budovu, je nutné, aby byl k dispozici nákladní výtah. V zimě jsou sklady temperované. Dále do prostor musí být umožněn přístup nonstop.

Malý prostor si pronajmete za několik stovek

  • O skladovacích prostorách Perfect Storage v číslech.
  • Nejmenší velikost skladu činí 0,5 m2, největší velikost skladu je 20m2.
  • Nachází se ve třech lokalitách v Praze. Přístupnost je 24 hodin denně sedm dní v týdnu.
  • Počet skladů k pronájmu činí asi 1500. Počet nájemníků je přibližně 1400.
  • Počet krátkodobých vs. dlouhodobých pronájmů je v poměru 60:40 procentům.
  • Nejmenší nabízený sklad stojí 500 korun na měsíc.

Kdo si nejčastěji pronájem skladu sjednává a za jakým účelem?
Zejména fyzické osoby, které používají sklad v době rekonstrukce či stěhování. Dále v případech, kdy doma nemají dostatek úložných prostor. Studenti si u nás po dobu prázdnin nechávají věci z kolejí. Pak i lidé, kteří cestují. Právnické osoby využívají sklady na zboží či materiál, jako archiv nebo sklad e-shopu.

Máte nějaká omezení, co by uživatelé neměli ve skladu uschovávat?
Potraviny, zvířata, toxické a výbušné látky, zbraně a střelivo anebo třeba i cenné věci. Mám na mysli ty, které patří třeba do bankovní schránky.

Máte nějaký netradiční zážitek spojený s provozováním skladů?
U nás zatím takový zážitek nemáme. Ale vzpomínám si na případ ze zahraničí, kdy kolegové v Dánsku při prohlídce skladu objevili hada. Jednalo se navíc o hada velmi jedovatého. Nakonec se zjistilo, že měl kóji pronajatou pašerák, který tam měl exotických zvířat několik.

Existuje zahraniční televizní show zaměřená na výprodej skladů, k nimž se nikdo nehlásí. Stalo se, že vám obsah některého skladu „propadl“?
Ano, taková situace nastala i u nás, kdy klient přestane za sklad platit a následně věci skončí v naší zástavě. Reality show podobná té americké však možná není. Vše řeší soud a následně exekutor, který má možnost prodat věci v dražbě.

Konkurence ve vašem oboru je velká, v čem se snažíte odlišit?
Je to jednoznačně bezpečnost a flexibilita. Každý z našich skladů má vlastní elektronický kód, ve skladech je kamerový systém – vše je napojené na PCO (pult centralizované ochrany – pozn. redakce) bezpečnostní agentury. Co se týče pronájmu, je výhodou, že se klient „nezavazuje“ k žádným lhůtám. Smlouvu uzavíráme na dobu neurčitou s patnáctidenní výpovědní lhůtou. Navíc uživatel může libovolně velikost kóje změnit, například pokud už mu nestačí velikost dva metry čtvereční, což odpovídá velikosti panelákového sklepa, může si ze dne na den vzít třímetrovou kóji. Máme celou škálu velikostí – právě proto, aby si klient mohl pronajmout takový prostor, který potřebuje a vyhovuje mu. Totéž lze udělat i obráceně, tedy přejít z většího na menší prostor. Samozřejmostí je pojištění věcí, ale také prodej obalového materiálu. Klienti tak mají vše na jednom místě a nemusejí tak shánět krabice, fólii ani další věci někde jinde. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Česká republika je jednou z nejlepších zemí pro život, říká cestovatel Petr Horký

vydáno 26. února 2024  5:35

Právě se pouštíte do rozhovoru, který vznikal na vzdálenost 14 tisíc kilometrů. Cestovatel, spisovatel a režisér Petr Horký totiž zrovna dlí na ostrově...  celý článek

Motorka jako držák na láhev. Jak vlastně vypadá typický český suvenýr z Prahy?

PRAHA? AHA!
vydáno 25. února 2024  11:54

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Pomáhám zlobivějším dětem, ty hodné nechávám modelkám, říká Jonáš Motyčka

vydáno 25. února 2024  7:00

Už přes 10 let se věnuje projektům, které pomáhají dětem z dětských domovů začlenit se do běžného života. Jonáš Motyčka za tu dobu doprovodil desítky...  celý článek

Honí vás lékaři od čerta k ďáblu? Objevit příčinu nemoci je někdy těžké

vydáno 24. února 2024  14:00

Lékař není bůh. Nebo jako student nedával při přednáškách pozor. Lidské tělo se ale nechová jako motor auta. Je složitější.  celý článek