metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / -1 °C

Pátek 1. prosince 2023. Svátek má Iva
Centra si všiml i čtenář. Získává od nás odměnu 300 korun. | foto: Tadeáš Havlík

Zličínské infocentrum Ropidu otevřeno. Jízdenky ale nemají

  12:00
„Chcete jízdenku? Já vám řeknu jakou a za kolik a běžte si ji koupit do automatů v metru,“ diví se na facebookové stránce Pražské integrované dopravy diskutující Jirka Prášek.

Zvelebování pražských autobusových nádraží pokračuje. Už třetí pražské infocentrum pro cestující se otevřelo minulé úterý na Zličíně. V nově zrekonstruovaných prostorách autobusového terminálu se návštěvníci dozvědí komplexní informace o Pražské integrované dopravě (PID), poradit se mohou také o odjezdech dálkových spojů. Zakoupit je zde možné jízdenky a místenky na dálkové autobusy přes rezervační systém AMSbus. Papírové jízdenky a předplatní kupony PID na Zličíně ale momentálně neseženete.

„Otevřít infocentrum a neprodávat v něm své služby, to je majstrštyk. Chcete jízdenku? Já vám řeknu jakou a za kolik a běžte si ji koupit do automatů v metru,“ diví se na facebookové stránce Pražské integrované dopravy diskutující Jirka Prášek.

Prodej kuponů pro dopravní kartu Lítačka má být podle mluvčího organizátora dopravy Ropidu Filipa Drápala zahájen v průběhu března. Od dubna bude v infocentrech možné pořídit už i papírové jízdenky.

Zličínské infocentrum také pomůže s lepší orientací turistů přijíždějících do Prahy. „Nejvíce cestujících přichází s dotazem na konkrétní odjezdová stanoviště autobusů, dále s dotazy na aktuální dopravní spojení, ať už v rámci PID, nebo dálkové dopravy,“ uvádí Drápal.

„Infocentrum na Zličíně je výsledkem převzetí správy autobusových terminálů dálkové dopravy v Praze, kde se Ropid snaží postupně vylepšovat nabízené služby všem cestujícím a poskytovat důstojnější zázemí také řidičům autobusů,“ dodává ředitel Ropidu Petr Tomčík.

Největší nápor zákazníků nyní zažívá pobočka na hlavním pražském vlakovém nádraží. „Uprchlíkům z Ukrajiny zde vydáváme volné jízdenky pro cestování pražskou hromadnou dopravou zdarma. V rámci tohoto informačně-prodejního centra zatím počet klientů zvládáme,“ komentuje aktuální situaci Drápal.

Centra jsou tři

  • Nové infocentrum Zličín je otevřeno každý všední den od 8do 17 hodin s polední přestávkou. 
  • K dostání jsou zde například i informační materiály Pražské integrované dopravy. 
  • Další kontaktní místa pro cestující v rámci PID se nachází v prostorách hlavního nádraží v rámci zákaznického centra Českých drah a na autobusovém nádraží Černý Most ve stejnojmenné konečné stanici metra B. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Slibované kontroverze i férovost hledejte jinde! Hra na oliheň: Výzva překonává očekávání

Strážce streamu
vydáno 1. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Zbohatni nebo chcípni. Předtím si ale zahraj sérii v tuzemsku většinou neznámých dětských her. A buď v nich nejlepší ze všech. Tohle jednoduché motto se...  celý článek

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek

Je tu prostě příliš mnoho aut. Praha není nakufovací, líčí náměstek primátora Zdeněk Hřib

vydáno 30. listopadu 2023  11:00

Magistrát chystá reformu zón placeného stání. Účinnost nového nastavení systému by měla začít 1. října 2024.  celý článek