metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -1 °C

Úterý 5. prosince 2023. Svátek má Jitka

Verdi fond farem výrazně poráží inflaci. Investorům přinesl zhodnocení téměř 12 procent a plánuje nové akvizice

  14:46
Praha 20. listopadu 2023 (PROTEXT) – České zemědělství je stabilní a výnosná investice. Verdi fond farem, který kvalifikovaným investorům nabízí podíl na zisku z hospodaření zemědělských farem, oznámil působivé finanční výsledky. Za první rok svého fungování připsal investorům zhodnocení ve výši 11,7 % a plánuje expanzi, která podpoří jeho výkonnost i v dalších letech.

„České zemědělství v roce 2023 čelí těžkým výzvám. Od zvyšujících se cen vstupů až po nepříznivé počasí. Byli jsme na tuto situaci dobře připraveni, a proto jsme investorům mohli doručit nadstandardní zhodnocení. Hodnota majetku fondu narůstá a výsledky společnosti Agrospol Starý Pelhřimov a Agrowild Nová Ves překonaly naše původní očekávání,“ komentuje aktuální výsledky Václav Štekr, výkonný ředitel fondu.

Nárůst zhodnocení fondu Verdi plyne nejen z promyšlené strategie, ale také z výhodných podmínek, které byly vyjednány v loňském roce. Podařilo se dopředu prodat úrodu a fixovat ceny prodávané čisté energie. Do zhodnocení se také promítl nárůst cen pozemků vlastněných fondem.

V růstovém trendu hodlá Verdi fond farem pokračovat. K současným 2600 ha půdy, kterou obhospodařuje v západních Čechách a na Vysočině, plánuje další akvizice a investice v hodnotě až 2 miliard korun.

„V následujících měsících chceme zvýšit naši investiční aktivitu. Je zřejmé, že bude docházet k nárůstu prodejů zemědělských subjektů za atraktivní ceny a tuto příležitost hodláme využít. Už dnes se na nás obrací řada farem a zemědělských podniků s návrhem prodeje, jejichž nabídky průběžně analyzujeme a vyhodnocujeme,“ doplňuje Václav Štekr.

V současné době je fond Verdi v procesu nákupu další české farmy specializující se na rostlinnou a živočišnou výrobu. V příštím roce se chystá navýšit ustájovací kapacitu farem, rozšířit stáda a zvýšit počet narozených telat. V investičním plánu je také pořízení nové technologie pro setbu, sklizeň a chov dobytka a výstavba nových solárních panelů.

 

Verdi fond farem

Verdi fond farem je průkopnickým investičním nástrojem na českém finančním trhu se zaměřením na zemědělství. Fond umožňuje získat kvalifikovaným investorům podíl na zisku generovaném provozem zemědělských farem, které Verdi nakupuje, modernizuje a spravuje. V roce 2023 fond hospodařil na pozemcích o rozloze 2600 ha, patří mu farmy Agrospol Starý Pelhřimov a Agrowild Nová Ves, které se věnují rostlinné a živočišné výrobě a produkci udržitelné energie. S ambicí dalšího růstu a rozvoje plánuje fond investovat až 2 miliardy korun. Více informací na www.fondfarem.cz.

 

 

Hlavní zprávy

Centrum Paprsek funguje již třicet let, stará se o více než sto klientů

vydáno 5. prosince 2023  5:54

Před pár dny otevřené centrum slouží hlavně klientům od šestnácti do čtyřiceti pěti let, kterým byla diagnostikována porucha autistického spektra.  celý článek

Poslouchají nás také babičky, říkají autorky úspěšného podcastu Vyhonit ďábla

vydáno 4. prosince 2023  14:09

Věci nazývají pravými jmény. Zároveň se i snaží správně pojmenovávát části pohlavních orgánů. Zuzana Kašparová a Terézia Ferjančeková jsou dvě kamarádky,...  celý článek

Streamu vládnou ještěři. Animovaný Leo vás pobaví. Mariňák Adam Driver si konečně zastřílí

vydáno 4. prosince 2023  12:55

Máme pro vás hned dva filmové tipy na chladné večery. Jeden najdete na Netflixu, druhý pro změnu na HBO Max.   celý článek

Vysokoprocentní čokoláda by určitě neměla být hořká, říká odbornice

vydáno 4. prosince 2023  5:14

Michaela Dohnálková začala s kakakovými boby pracovat v roce 2015 doma v kuchyni, s válečkem a fénem.  celý článek