metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -2 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina

Z Liberce až na konec světa

  11:02
Liberec 16. listopadu 2023 (PROTEXT) - Další ročník putovní přehlídky působivých snímků z českého průmyslu známý pod názvem Czech Industry Photo začal v Liberci, kde se zdrží před OC Forum až do 4. prosince. Poté se posune o sto padesát kilometrů jižněji do adventních Pardubic. Tato venkovní fotovýstava, jež prostřednictvím několika nadšenců šíří průmyslovou osvětu, odhaluje technologické novinky i úspěšné realizace českých firem například ukázkou pětikilové zlaté mince od České mincovny sídlící v nedalekém Jablonci. Během následujících sedmi měsíců tyto velkoformátové obrazy s doprovodnými příběhy postupně zavítají do deseti měst Čech a Moravy, kde si je veřejnost může prohlédnout zdarma. Následně se v nedalekém horizontu představí rovněž publiku za hranicemi naší vlasti.

„Mám velkou radost, že se letos podařilo na cesty vypravit další ročník této putovní fotopřehlídky, která pomáhá vizuální formou šířit technologické novinky a úspěchy českých firem napříč regiony. Je totiž známo, že jeden obrázek sdělí publiku víc než tisíc slov. Stejně tak je zapotřebí na příkladech ukazovat, kam až sahá slovo PRŮMYSL, a že kreativní umění je příkladnou součástí inovativní průmyslové produkce," uvedla Kateřina Škopková, zakladatelka Czech Industry Photo. Je proto důležité nezanedbávat průmyslovou osvětu ani v době aktuálního útlumu evropského hospodářství. „Právě nyní subjekty ze všech odvětví intenzivně hledají podněty pro své inovace, nové partnery, příležitosti či investory. A nejmladší generace se bez odkladu každým rokem rozhoduje, co by ji bavilo a jaké zaměření půjde studovat. Proto propojování a prezentované informace v podobě poutavých dvojjazyčných příběhů (fyzicky i online) je jednou z důležitých misí Czech Industry Photo," doplňuje zakladatelka.

Tato putovní výstava bude k vidění až do června příštího roku postupně v deseti městech Čech a Moravy, kdy přesné termíny včetně umístění lze nalézt na webových stránkách této fotovýstavy. Jejím pořadatelem je v rámci společenské odpovědnosti PROMOLIGA® – komunikační agentura. Czech Industry Photo je realizováno bez státních a evropských dotací za podpory nadšenců, spolupracujících subjektů, asociací a partnerů, kteří v kreativní průmyslové osvětě spatřují důležitost a smysl.

Více informací k této fotovýstavě, dalším zastávkám i ostatním příběhům v online podobě je k dispozici na www.czechindustryphoto.com v českém a anglickém jazyce.

CZECH INDUSTRY PHOTO

Czech Industry Photo je putovní osvětová výstava, která odhaluje potenciál a skryté krásy českého průmyslu v rámci rozmanitých odvětví. Tato fotovýstava je unikátním projektem, který prostřednictvím vizuální komunikace prezentuje inovace, úspěšné realizace českých firem a perspektivu zaměstnání v průmyslu. Zároveň zprostředkovává pohled na pracovní postupy, obory a profese ve výzkumu, vývoji, výrobě, v průmyslovém designu či transferu energií.

PROMOLIGA

PROMOLIGA® je komunikační agentura, která od roku 2015 poskytuje PR a marketingovou podporu inovátorům. „Pomáháme značkám růst a zvyšovat jejich tržní hodnotu - ONline i OFFline.”

 

www.promoliga.cz www.czechindustryphoto.com

 

 

Hlavní zprávy

Naším cílem je, ať jsou lidé tady šťastní, říkají architekti k nové tváři hlavního nádraží

vydáno 28. listopadu 2023  17:01

Hlavní nádraží a jeho okolí projdou velkou proměnou. Architektonická soutěž určila, že těžký úkol dostane na svá bedra kodaňské studio Henning Larsen...  celý článek

Jsme ve vesmíru sami? Odpoví na to chystaná česká komedie Franta mimozemšťan?

vydáno 28. listopadu 2023  15:26

Na Jakuba Prachaře čekal úkol zhostit se dvou postav – reálného Franty a mimozemšťana Franťana. Mají něco společného? „Je tam určitá podoba. Jinak jsou...  celý článek

Světové časy u Florence i chytré displeje na zastávkách MHD. Praha vstupuje do budoucnosti

vydáno 28. listopadu 2023  5:46

„U ikonických hodin ukazujících světový čas na Florenci se finišuje s pokládkou dlažby, aby vše bylo, jak má být. V době, kdy jsem monument fotila, na...  celý článek

„Když se parta, jako jsme my, rozhodne udělat EP o lásce, nemůže to dopadnout dobře“

vydáno 27. listopadu 2023  15:46

Nu-metalová kapela Cocotte Minute působí na české hudební scéně víc než dvě desítky let. Její zpěvák Martin Zeller není v deníku Metro žádný nováček. Nyní...  celý článek