metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 11 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti

Větší foto
Jakub Kohák | foto: ArchivMetro.cz

Sloupek Jakuba Koháka: Krabičková

  10:02
„Já tréninkovou morálkou nikdy neoplýval, ale nyní jsem se zakousl,“ píše ve svém sloupku Jakub Kohák.

Celý svůj sportovní život slýchám nejrůznější teorie na téma „zdravá výživa“. Jako že k nejlepším výsledkům vede nejen trénink, ale spolu s ním i kvalitní strava, dostatek spánku, žádné večírky, rehabilitace, samozřejmě nekouření a podobně. Vždy mi imponovali sportovci, kteří TO měli takříkajíc „levou zadní“ – jako že moc netrénovali, na zápas přišli rovnou z párty (a ještě ho dokázali vyhrát), nepohrdli skleničkou... a vůbec vedli veselý a neasketický život. Říkám jim zlobiči.

Ó, o kolik jsou mi sympatičtější než ti zapření, vážní roboti, kteří dřou do úmoru a musejí talent a lehkost dohánět vůlí spolu s nelidskými tréninkovými dávkami. Vždy jsem patřil mezi zlobiče, ovšem po jisté době jsem na sobě začal pozorovat změny, které jsem se rozhodl řešit. Totiž – jak jste starší, máte děti a více pracovních a společenských povinností, tak je najednou na sport stále méně a méně času, fyzická síla a vytrvalost vám tím pádem zvolna odchází a pozor – může vám začít růst vašík, nácek nebo-li břicho. 

Já jsem tréninkovou morálkou nikdy neoplýval, ale nyní jsem se zakousl. Vždy se říkalo, že cvičení je 30 procent úspěchu a životní styl, strava a odpočinek tvoří zbylých 70. Cvičení vlastně není problém – 3× týdně jdete s trenérem na hodinu do tělocvičny, ale to jídlo! Kdo má čas shánět a kupovat všechny ty „správné“ věci? Naštěstí existují KRABIČKY! Já mám fitnessmenu.cz – to přijede v neděli večer pán a dá vám jídlo na pondělí a úterý. V úterý večer přiveze středu se čtvrtkem a pak ještě pátek plus sobotu. V neděli máte VOLNÝ den – můžete jíst cokoliv! A od pondělí zase zdravě. Jíte 5× denně, vše je připravené – jen to ohřát. Jídlo je chutné, vašík se zmenšil... ale stejně – neděle je neděle!

Komentáře

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek