metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 10 °C

Pátek, 7. května 2021. Svátek má Stanislav.

Větší foto
Jakub Kohák | foto: ArchivMetro.cz

Sloupek Jakuba Koháka: Krabičková

  10:02
„Já tréninkovou morálkou nikdy neoplýval, ale nyní jsem se zakousl,“ píše ve svém sloupku Jakub Kohák.

Celý svůj sportovní život slýchám nejrůznější teorie na téma „zdravá výživa“. Jako že k nejlepším výsledkům vede nejen trénink, ale spolu s ním i kvalitní strava, dostatek spánku, žádné večírky, rehabilitace, samozřejmě nekouření a podobně. Vždy mi imponovali sportovci, kteří TO měli takříkajíc „levou zadní“ – jako že moc netrénovali, na zápas přišli rovnou z párty (a ještě ho dokázali vyhrát), nepohrdli skleničkou... a vůbec vedli veselý a neasketický život. Říkám jim zlobiči.

Ó, o kolik jsou mi sympatičtější než ti zapření, vážní roboti, kteří dřou do úmoru a musejí talent a lehkost dohánět vůlí spolu s nelidskými tréninkovými dávkami. Vždy jsem patřil mezi zlobiče, ovšem po jisté době jsem na sobě začal pozorovat změny, které jsem se rozhodl řešit. Totiž – jak jste starší, máte děti a více pracovních a společenských povinností, tak je najednou na sport stále méně a méně času, fyzická síla a vytrvalost vám tím pádem zvolna odchází a pozor – může vám začít růst vašík, nácek nebo-li břicho. 

Já jsem tréninkovou morálkou nikdy neoplýval, ale nyní jsem se zakousl. Vždy se říkalo, že cvičení je 30 procent úspěchu a životní styl, strava a odpočinek tvoří zbylých 70. Cvičení vlastně není problém – 3× týdně jdete s trenérem na hodinu do tělocvičny, ale to jídlo! Kdo má čas shánět a kupovat všechny ty „správné“ věci? Naštěstí existují KRABIČKY! Já mám fitnessmenu.cz – to přijede v neděli večer pán a dá vám jídlo na pondělí a úterý. V úterý večer přiveze středu se čtvrtkem a pak ještě pátek plus sobotu. V neděli máte VOLNÝ den – můžete jíst cokoliv! A od pondělí zase zdravě. Jíte 5× denně, vše je připravené – jen to ohřát. Jídlo je chutné, vašík se zmenšil... ale stejně – neděle je neděle!

Komentáře

Hlavní zprávy

Chytrá řešení i přírodní materiál. To jsou netradiční domy v Česku

vydáno 7. května 2021  14:46

Paneláky a řadovky bývají ohrané. Nadšenci vymýšlejí jiný styl bydlení.  celý článek

Trnopuk nebo traven neuspěly, nakonec máme květen od Jungmanna

vydáno 7. května 2021  14:02

Snaha odlišit se od zbytku Evropy? Kdepak, šlo hlavně o projev purismu typického pro národní obrození.  celý článek

První Máj, kina čas! Jak se v Hollywoodu bojuje o nejlepší datum premiéry?

vydáno 7. května 2021  14:00

Víte, co mají společného první komiksoví Avengers s dvojkou Krotitelů duchů či první díl série Hvězdných válek: Epizoda IV – Nová naděje? Všechny tyhle...  celý článek

Speciální filmová rubrika Strážce streamu slaví rok

Strážce streamu
vydáno 7. května 2021  5:04

Před rokem, když nás první vlna pandemie ukovala u obrazovek doma, hádali jsme se, čím oživit web Metro.cz. Proto přišel Strážce streamu, který přináší...  celý článek

Vaše fotky z Prahy