metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / 0 °C

Neděle 5. února 2023. Svátek má Dobromila

Slovenský startup FUERGY získal 16milionovou investici do bateriových úložišť. Míří také do Česka

  9:15
Praha/Bratislava 23. ledna 2023 (PROTEXT) - Energetická společnost FUERGY dnes oznámila investici ve výši 16 milionů eur od investiční skupiny Pro Partners Holding, která bude realizována v následujících třech letech. Cílem je, aby se bateriové úložiště brAIn by FUERGY stalo zeleným investičním produktem a zároveň dostupnější technologií pro širší skupinu společností. Propojení investičního kapitálu s podnikovým sektorem pomůže urychlit přechod na čistší, levnější a decentralizovanou energii, a to i bez státní podpory.

Společnost FUERGY je průkopníkem automatizovaných a vysoce prediktivních energetických řešení pro řízení výroby a spotřeby energie u zákazníků, která šetří náklady a maximalizují využití zdrojů energie, včetně obnovitelných. Díky své technologii a inovativnímu přístupu k energetickému řízení je v současnosti lídrem v oblasti chytrých bateriových řešení a flexibility na Slovensku.

"Rozhodujícími faktory pro investici do společnosti FUERGY byly především inovativnost nabízených produktů, resp. řešení v oblasti energetiky, komplexnost nabízených produktů a řešení energetické optimalizace, a také vysoká odbornost zakladatelů a managementu společnosti," říká Tomáš Zedníček, senior partner Pro Partners Holding.

Společnost FUERGY použije část celkové investice na výrazné rozšíření svého vývojového a prodejního týmu, vývoj nových produktů a expanzi do České republiky a Polska. Druhá část prostředků bude použita na financování výroby bateriových úložišť brAIn by FUERGY v rámci modelu Energie jako služba (z angl. Energy as a Service, nebo EaaS) pro společnosti, které si nemohou dovolit koupit vlastní úložiště. Investiční skupina Pro Partners Holding také plánuje implementovat produkt brAIn v rámci svého vlastního portfolia nemovitostí. "Díky této investici dokážeme naše bateriové systémy brAIn instalovat mnohem rychleji a hospodárněji. Díky rozšíření zásob baterií se proces implementace zkrátí na polovinu ze současných čtyř až pěti měsíců. V některých případech budeme schopni dodat zákazníkům velkokapacitní úložiště ihned po podpisu smlouvy," říká Radoslav Štompf, generální ředitel společnosti FUERGY.

Doba návratnosti velkokapacitních úložišť brAIn se dnes pohybuje na úrovni od dvou let. Díky 15leté životnosti baterií a nastavenému obchodnímu modelu se úložiště brAIn mění v zelený investiční produkt, který si na sebe sám vydělá. "V posledních letech jsme zaznamenali výrazný nárůst projektů, resp. startupů zaměřených především na "zelenou sféru". Pro finančního investora je však důležitá především monetizace poskytovaných služeb a produktů, jejich skutečná využitelnost a přínos pro cílový trh. Mnoho zelených projektů na tuto fázi nedosahuje, což není případ společnosti FUERGA," dodává Tomáš Zedníček.

Díky získaným prostředkům chce společnost posílit své vedoucí postavení na Slovensku, kde již umístila více než 9 MWh bateriových úložišť brAIn. Současně s nárůstem počtu členů týmu se společnost FUERGY připravuje na zahájení prodeje úložných zařízení pro domácnosti. Radoslav Štompf uzavírá: "Naším nejbližším cílem je stát jedničkou na trhu zemí V4 v poskytování komplexních energetických řešení pro všechny typy zákazníků a následně expandovat také do dalších evropských zemí. Architektura našeho řešení také umožňuje globální rozšíření."

O společnosti FUERGY Industries j.s.a.

FUERGY je slovenská technologická společnost nabízející energetickou optimalizaci nové generace. Za tímto účelem vyvinula jedinečnou softwarovou platformu s podporou umělé inteligence, která splňuje specifické požadavky na řízení spotřeby energie, a vlastní řídicí jednotky, jako součást modulárního bateriového systému brAIn by FUERGY. Dnes společnost nabízí komplexní automatizovaná řešení pro zákazníky B2B a B2C, která maximalizují využití zdrojů energie, pomáhají stabilizovat přenosovou soustavu a dosahují bezkonkurenčních úspor nákladů na energii. Společnost byla založena v roce 2018 odborníky z různých oblastí energetického průmyslu s cílem zefektivnit proces výroby a spotřeby energie a urychlit přechod na decentralizovanou energetiku s vysokým podílem obnovitelných zdrojů.

O společnosti Pro Partners Holding, a.s.

Pro Partners Holding je významná investiční skupina působící v regionu střední a východní Evropy, zejména v oblasti soukromého kapitálu, nemovitostí a financí. Na trhu působí již více než 25 let a spravuje aktiva v hodnotě více než 1,5 miliardy eur. Mezi nejvýznamnější investice Pro Partners Holding patří IAD Investments, správ. spol., a.s., STABILITA, d.d.s., a.s. nebo AQUACITY Poprad.

Hlavní zprávy

Konspirace se rojí i kolem voleb. Všichni hledají zásahy tajných služeb nebo mocností

vydáno 3. února 2023  14:36

„Náhoda? Nemyslím si!“ O výhru Pavla se údajně postaral šikovně nastavený software. Vznikla prý „osa zla“.  celý článek

Šílená noc je vánoční verze Vyproštění, krvavější Sám doma i pupkatější Smrtonosná past

Strážce streamu
vydáno 3. února 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Akční komedie Šílená noc (anglicky Violent Night) byla jedním z nejpříjemnějších překvapení konce loňského roku. Herec David Harbour byl jako Santa Claus...  celý článek

České hory a nížiny obývají duchové, skřítci i princezna. Zveme vás na návštěvu

vydáno 3. února 2023  7:30

Máte-li dobré úmysly, pak jste mezi pohádkovými bytostmi vítáni. Pozor by si však měli dát zloduši.  celý článek

Státní podpora úsporného bydlení se v Česku stává rychlejší a snadnější

vydáno 2. února 2023  18:56

Vyznat se v dotacích na energetické vylepšení bydlení není snadné. Zájem o státní peníze na „zelené stavby“ je však obrovský. Lidé chtějí spořit na...  celý článek