metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Úterý, 25. ledna 2022. Svátek má Miloš.

SPOLEČNOST INTERNATIONAL PROCESS PLANTS ZÍSKÁVÁ ZÁVOD NA VÝROBU VYSOCE ČISTÝCH PARAFÍNŮ ZE ZKAPALNĚNÉHO ZEMNÍHO PLYNU

  14:52
Princeton Junction (USA) 14. ledna 2022 (PROTEXT/PRNewswire/ ) - IPP hledá investory pro společný podnik nebo převzetí

Společnost International Process Plants (IPP) a její dceřiné společnosti dnes oznámily akvizici společnosti Juniper Acquisitions LLC, vlastníka závodu na výrobu vysoce čistých komerčních parafínů ze zkapalněného zemního plynu (gas-to-liquids, GTL) Juniper Specialty Products ve Westlake v Louisianě, jediného závodu na výrobu komerčních parafínů technologií GTL v Severní Americe. Areál o rozloze čtyř hektarů (10 akrů), obsluhovaný železniční a kamionovou dopravou, je i s veškerým duševním vlastnictvím k dispozici formou nákupu, pronájmu, společného podniku nebo licenční smlouvy.

Ze zemního plynu tento závod denně vyprodukuje 1100 barelů vysoce čistých Fischer-Tropschových parafínových vosků, používaných v lepidlech, nátěrech, stavebních materiálech a spotřebním zboží včetně kosmetiky a dále lehké a střední destiláty s nulovým obsahem síry, používané v dopravních palivech a chemickém průmyslu.

Společnost IPP je součástí globální skupiny, která akvíruje končící chemická, petrochemická, hnojivářská, polymerní a farmaceutická aktiva a výrobní závody s cílem jejich opětovného zprovoznění pro výrobu stejných nebo jiných produktů nebo přemístění do jiné lokality s příznivými ekonomickými podmínkami při současné rekultivaci pozemků. Nyní IPP hledá investory pro převzetí nebo účast ve společném podniku za účelem pokračování tohoto projektu.

"Jsme velmi rádi, že můžeme v projektu GTL výroby parafínových vosků ve Westlake pokračovat. S přesvědčivou ekonomikou, silným odběratelským trhem, nízkými požadavky na CAPEX, atraktivní marží na vysoce čisté GTL parafínové produkty a uvedením do provozu za pouhých 18 měsíců je tato příležitost zralá pro investice," říká prezident IPP Ron Gale. "U dokončeného projektu se očekává tříletá návratnost investic (ROI)."

"Vzhledem k tomu, že předchozí vlastníci do projektu investovali přes 400 milionů dolarů, představuje tato nabídka jedinečnou příležitost vstoupit do odvětví vysoce čisté, nízkouhlíkové GTL výroby vosků v Severní Americe s mimořádně nízkými kapitálovými náklady a rychleji než jakýkoli subjekt, začínající s výrobou pro tento trh na zelené louce," dodává ředitel pro akvizice a viceprezident IPP Ross Gale.

O společnosti International Process Plants

Od roku 1978 se společnost IPP rozvinula v předního globálního zprostředkovatele příležitostí k rozšiřování výroby v oblasti průmyslové chemie, speciální chemie, jemné chemie, petrochemie, hnojiv, polymerů a farmaceutického průmyslu. Nasazováním již existujících a předinstalovaných prostředků, které jsou okamžitě dostupné za zlomek finančních i časových nákladů na dodání nových aktiv umožňuje společnost IPP udržitelný růst v průmyslu. Její chloubou je globální portfolio 14 kompletních průmyslových areálů, více než 110 kompletních závodů a přes 15.000 významných zařízení a systémů. Pro více informací o společnosti IPP navštivte stránky www.ippe.com.

Kontakt pro média:

Kontakt pro zákazníky:

Kath Searleová

Ross Gale

Tel.: 617.680.2965

Tel.: 609.586.8004

E-mail: KathS@ippe.com

E-mail: RossG@ippe.com

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1725247/IPP_Logo.jpg

Hlavní zprávy

Devítku trápí, že jí Praha posílá problémové nájemníky

vydáno 24. ledna 2022  13:20

Párty po celou noc a divná individua. Starousedlíci se bouří proti sociálním bytům. Další přitom přibudou.  celý článek

Zapomenutý švec z Barrandova: Hravě spravím i napůl sežranou botu

vydáno 24. ledna 2022  5:11

Do barrandovské opravny obuvi Andreje Němce se v posledních dnech lidé moc nehrnou. Přesto je z něj celebrita.  celý článek

Jednorázové samotestovací sady. Jak s nimi správně naložit?

vydáno 23. ledna 2022  19:03

Vzít, strčit do plastového sáčku, zauzlovat ho, pak ho dát do druhého pytlíku, ten také zauzlovat a vyhodit do popelnice. Tak zní podle největší svozové...  celý článek

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Vaše fotky z Prahy