metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 10 °C

Úterý 5. března 2024. Svátek má Kazimír
Karel Roden | foto: Bontonfilm

Natěšená Eva Decastelo se bála Karla Rodena. Ten se vozil v autě

  12:15
Film Promlčeno vstoupí do kin až v únoru. Záběry pořízené v ulicích noční Prahy však již nyní upravují střihači.

„Kamera, akce a můžeme točit.“ Tuhle větu mohl z úst režiséra Roberta Sedláčka slyšet každý, komu se poštěstilo zúčastnit se natáčení krimi thrilleru Promlčeno s Karlem Rodenem v hlavní roli. Začátkem srpna se ho krátce v budově Českého rozhlasu zúčastnil také deník Metro. „Nyní probíhají postprodukční práce. Na premiéru se pak mohou diváci těšit začátkem února 2021,“ říká pro deník Metro PR manažerka mnoha českých filmů Nikol Klevcovová.

Ústředním motivem snímku, který se točil v ulicích noční Prahy a v americkém Malibu, jsou promlčené vraždy. V hlavní roli se představí kromě Rodena také herci Igor Bareš, Vilma Cibulková, Vladimír Kratina, Barbora Bočková, Tomáš Břínek (TMBK) či Eva Decastelo. Ta měla na place ze zkušených kolegů poměrně nahnáno.

„Karel Roden je pro mě jeden z nejlepších českých herců a zahrát si s ním je velkou ctí. Doufám, že tam budu mít málo textu, protože představa, že něco zkazím před Rodenem, je pro mě smrtelná,“ nechala se na place slyšet natěšená Eva Decastelo.

Podle tvůrců snímku všichni herci na plátně vykreslí kriminální příběh postavený na reálných základech. Zatímco Roden většinu scén točil nejčastěji v autě, jeho herecký protipól Barbora Bočková strávil většinu času před kamerou ve studiu rádia. Hosta ve vysílání si zahrál také známý influencer Tomáš Břínek (TMBK). Vladimír Kratina spolu s Karlem Jirákem zase točili hlavně na policejní stanici. Vilma Cibulková s Denisou Barešovou (známou třeba z filmu Jan Palach) se představí jako matka s dcerou, jejichž životy se rázem obrátí vzhůru nohama. „Považuji scénář k tomuto filmu za velmi silnou látku, téma je totiž nadmíru závažné a režisér Robert Sedláček je báječný. Tyhle tři aspekty mě inspirovaly k tomu, abych nabídku okamžitě přijala,“ říká herečka Cibulková.

Práce režiséra Roberta Sedláčka není pro české diváky neznámá. Kromě toho, že se režisérsky podílel na snímcích jako Jan Palach (2018) či výborném snímku Pravidla lži (2006), má na svém kontě také propadák v podobě volného pokračování filmu Dědictví (2014). Jistou ruku měl naopak u seriálů Sever (2019), Život a doba soudce A. K. (2014) nebo České století (2014). 

Komentáře

Hlavní zprávy

První sirkárna v Sušicích? Ne, vznikla v pražském Karlíně, tvrdí filumenisté

vydáno 5. března 2024  4:12

Filumenie je sběratelský obor věnovaný hlavně sbírání zápalkových nálepek, ale také související dokumentace, stojánků na zápalky a dalších s tím spojených...  celý článek

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek