metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav

Větší foto
Kurz nese název Šašek počmáranej. | foto: Divadlo Bolka PolívkyMetro.cz

V příměstských táborech zbývají poslední místa

  15:55
Různé brněnské instituce a spolky připravily na léto stovky příměstských táborů.

Z pestré nabídky už je velká část beznadějně obsazená. I ratolesti rodičů, kteří s přihláškami váhali do poslední chvíle, však mohou zažít originální letní dobrodružství. Volná místa mají kromě tradičních obecných „příměšťáků“ i tábory zaměřené na youtubering, geocaching nebo třeba na šaškování. Ceny se nejčastěji pohybují v rozmezí od dvou do tří tisíc korun za pětidenní tábor, kratší obvykle stojí přes tisícovku.

Největší brněnské volnočasové centrum Lužánky letos připravilo hned 180 příměstských táborů. Volná místa zbývají přibližně ve čtyřiceti z nich. „Malí sportovci se mohou přihlašovat na tábor plný sportovních her, atletický nebo tanečně-sportovní příměstský tábor. Umělci mohou vyjet na keramický, hudební, výtvarný i rukodělný tábor a pro malé herce máme v nabídce improvizační, divadelní nebo cirkusový tábor,“ vyjmenovává Anna Petrželková ze SVČ Lužánky. Obdobná situace je i v druhé velké organizaci zaměřující se na činnosti s dětmi, Lipce. Z původní nabídky několika desítek příměstských táborů nabízí Lipka volná místa už jen ve čtyřech. Děti si zde mohou užít například geocaching a novinkou je příměstský tábor pro děti od čtyř do sedmi let a jejich prarodiče.

Premiérově se do pořádání příměstského tábora pro žáky prvních až čtvrtých tříd pouští Divadlo Bolka Polívky. Název týdenního divadelního kurzu je příznačný – Šašek počmáranej. „Chtěli jsme nabídnout dětem něco víc než jen pohádky, na které k nám do divadla chodí přes rok,“ říká tajemnice divadla Kateřina Komárková. V průběhu tábora lektoři společně s dětmi připraví divadelní inscenaci inspirovanou nejen knižní předlohou, ale i svými zážitky. Během zkoušení se naučí pracovat s příběhem i postavou na jevišti, vyzkouší si základy pantomimy, výrobu kostýmu a kulis. Na konci týdne kurz završí výstupem pro rodiče a kamarády.

Program pro děti připravuje na léto i společnost Starez Sport, která spravuje městská sportoviště. „Letos budou tábory probíhat ve zrekonstruovaném areálu koupaliště Riviéra s toboganem a skluzavkou. Kromě plavání bude pro děti připraven pestrý program, výlety do Jungle Parku, na dopravní hřiště nebo do Vida centra,“ říká mluvčí společnosti Michaela Radimská. Tábor na Riviéře je určen pro všechny plavce i neplavce od pěti do deseti let.

Hned deset táborových turnusů připravilo i samotné vědecko-zábavní centrum Vida. Aktuálně zbývají místa už jen na třech z nich. Vida nabízí i tábor pro odrostlejší děti se zájmem o vědu. Poslední týden prázdnin si tak mohou na příměstském táboře zpestřit vědeckými experimenty žáci 9. tříd základních škol až 3. ročníků středních škol.

Popularita youtuberingu mezi dětmi zase inspirovala organizátory příměstských táborů v Bruno Family Parku. Během pěti dní se děti naučí nebo zdokonalí v točení videí a jejich stříhání, ale také ve focení nebo si vytvoří svůj vlastní YouTube kanál. Zároveň získají znalosti o bezpečnosti na internetu. Kromě youtuberských táborů nabízí Bruno Family Park i tábor zaměřený na angličtinu či sportovní aktivity.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Škrťte se, dokud neomdlíte.“ TitTok je populárnější, než Facebook. Je ale i nebezpečnější

vydáno 8. srpna 2022  18:44

Vtipné scénky, zpívání a nejrůznější tanečky. Ale také popáleniny od elektřiny, rozbitá lebka či cereálie usazené v plicích. I to číhá na děti, které...  celý článek

Smyčka ve Strašnicích měla premiéru. Dokonce rovnou dvakrát

vydáno 8. srpna 2022  15:15

O první zkušební jízdu na nové točně u stanice metra Depo Hostivař se postarala měřicí tramvaj, takzvaný pomeranč.   celý článek

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek