metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša

Živě: První den konference Digitální Česko

  6:00
Praha se na dva dny stane centrem evropské digitalizace, vrcholní političtí představitelé zde společně s experty představí vizi digitální budoucnosti. Ve čtvrtek a v pátek 12. a 13. května se totiž uskuteční VII. ročník mezinárodní konference Digitální Česko, která svým rozsahem patří mezi vůbec nejvýznamnější akce tohoto druhu ve střední Evropě. Do Prahy se sjedou vrcholní političtí představitelé společně s předními experty, aby zde přestavili budoucnost digitalizace v několika oblastech.

Mezi hlavní hosty letošního ročníků patří například místopředsedkyně Evropské komise Dubravka Šuica, estonský ministr zdravotnictví a práce Tanel Kiik, ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, estonský datový expert Ott Velsberg, který se stará o estonskou digitalizaci a automatizaci, ředitel inovativního dánského portálu veřejného zdraví Sundhed.dk Morten Elbæk Petersen, generální ředitel české společnosti Avast Software, zabývající se počítačovou bezpečností, Ondřej Vlček nebo zástupkyně švédské firmy Einride, specializující se na autonomní elektrické kamiony, Pia Berglund. Konferencí bude provázet archeoložka umělé inteligence Sara Polak. Úvodní den 12. května je zaměřen na digitalizaci z pohledu České republiky. Konferenci projevem zahájí lídryně běloruské opozice a politička Světlana Čichanovská v 10:00.

Konference Digitální Česko představuje klíčovou akci tohoto roku zaměřenou na oblast digitalizace. Na konferenci kromě významných hostů vystoupí také například robot Ludvík nebo robot hrající skladby "svého oblíbeného“ Beethovena. Účastníky konference, kterou pořádá Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Google a Microsoft, čeká dvoudenní program nabitý mnoha zajímavými informacemi, zahraničními inspiracemi a také zkušenostmi hostů udávající trendy digitalizace.

Panely se zaměří na těchto pět témat:

1) Česko na cestě od montovny k mozkovně

2) Pokrok a nové výzvy eGovernmentu

3) Internet, umělá inteligence, bitcoin… A co přijde dál?

4) Finanční technologie budoucnosti

5) Chytrá eMobilita pro 21. století

Hlavní zprávy

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek

Na svou exkluzivní trať z Královky na Zvonařku se vrací nostalgická linka číslo 23

vydáno 16. května 2022  12:20

Nostalgická linka jezdí po stejné trase jako před přerušením provozu v březnu 2020.  celý článek