metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 22 °C

Úterý, 17. října 2017. Svátek má Hedvika.

Klasnová opouští politické strany. Do voleb jde jako nezávislá

  17:06aktualizováno  17:06
Bez Věcí veřejných, strany svého manžela Víta Bárty, bude na podzim kandidovat v komunálních volbách zastupitelka Prahy 1 a bývalá poslankyně Kateřina Klasnová. Ta před několika týdny stranu, která před lety začínala právě v Praze 1, opustila.

Zastupitelka Prahy 1 Kateřina Klasnová | foto: katerinaklasnova.cz

„V nadcházejících volbách se chci opět ucházet o post zastupitelky Prahy 1 a pokračovat i třetí volební období ve své práci pro místo, kde žiju. A protože si neumím představit, že bych přeběhla do jiné strany, půjdu do voleb jako nezávislá kandidátka,“ vysvětluje Klasnová.

Odejít ze strany pro ni prý bylo složité rozhodnutí. „Byla jsem véčkařkou přes deset let. Stála jsem u jejich počátků, prošla jsem s nimi vším,“ vzpomíná Klasnová. Vrcholní představitelé strany se ale podle ní nebyli z problémů ochotni poučit, a tak ze strany odešla. „Na posledních dvou konferencích jsem proto nekandidovala na jakýkoli post ve vedení strany,“ dodává Klasnová. Za nálepku VV, kterou si s sebou nese, se nestydí. Poslední kapkou pro její odchod bylo ale spojení VV v posledních parlamentních volbách s Úsvitem Tomia Okamury.

Autor: Metro.cz


Hlavní zprávy

Auta bobtnají, normy stárnou. Ulice se zúžily až o půl metru

Valdštejnova ulice, v úseku Májová - Evropská zřejmě vznikne modrá zóna pro
vydáno 17. října 2017  7:08

Normy určující šířku vozovek a ­míst k ­parkování jsou dnes nedostačující, odpovídají škodovkám stodvacítkám.  celý článek

Sloupek Mardoši: Moc čísel

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 16. října 2017  18:19

Uznávám, že má postupka tak čistá není, jednička mi přeběhla na druhou stranu, ostatně nekonzultoval jsem to ani s astrology.  celý článek

Národní muzeum v metropoli se otevře na výročí

Rekonstrukce Národního muzea postupně finišuje. Otevře se už za rok
vydáno 16. října 2017  12:59

Opravy zatím stály 600 milionů korun.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám