metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 2 °C

Středa, 21. listopadu 2018. Svátek má Albert.
Radim Vizváry
Větší foto
Radim Vizváry | foto: Mime PragueMetro.cz

Švandovo divadlo nabídne pantomimu i loutky

5. června 2018  10:45 Pavel Urban Metro.cz
Pokud se chcete v horkých dnech večer zchladit v příjemném prostředí a ještě si užít kulturu, vyrazte tento týden do Švandova divadla.

Zítra a pozítří zde od 19 hodin uvidíte pod hlavičkou Mime Prague skvělé pantomimické představení. Zítra se můžete těšit na Michaelu Starou a její autorské bakalářské dílo Imelda. To zodpoví otázku, o čem to vlastně mluví ženy, když hovoří nohama?Jde o mimické divadlo obohacené o prvky street dance, založené na hudbě a vizuálním zážitku. Režisérem této inscenace je Radim Vizváry.

On sám se pak o den později ukáže se svým souhrnným představením Sólo, za které loni dostal Cenu Thálie. Jeho osmdesátiminutové mistrovství vás provede od klasické pantomimy k butó, od fyzické komedie až po současné mimické divadlo. Jeho pantomima je moderní, čistá a aktuální.

Vizváry měl před necelým měsícem ve Švandově divadle premiéru své další inscenace, nazvané VIP. Tuto iluzionistickou pantomimu můžete vidět opět 9. září.

Když se však vrátíme do tohoto týdne, nenechte si v pátek ve Studiu ujít ani Vítězné svině, tedy premiéru souboru Buchty a loutky. Jde o představení na motivy různých povídek Ladislava Klímy. Groteska s prvky hororu, o čisté lásce a čisté nenávisti. Loutky zahrají o tom, že bolest stává se rozkoší a rozkoš bolestí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pražské vánoční trhy budou i moderní

Vizualizace
vydáno 21. listopadu 2018  16:42

Trhy na Staromáku nebo Václaváku s davy lidí známe všichni. Podnikaví mladí lidé si ale vánoční trhy dělají po svém, a tak město může svým obyvatelům i...  celý článek

Ochladilo se. Nocleženky jsou zpět

Bezdomovec (ilustrační foto)
vydáno 21. listopadu 2018  14:46

Zima je za dveřmi a většina z nás si mrazivé noci nedokáže představit jinak než z pohodlí domova. Pohled na zasněžené město je skrze okno bezesporu...  celý článek

Zoo dá tři koruny z každého lístku na divoká zvířata

Kůň Převalského
vydáno 21. listopadu 2018  10:21

Trojskou zoo letos navštívilo milion čtyři sta tisíc lidí. Ochranáři tak dostanou asi čtyři miliony korun.  celý článek

Miliony turistů zahlcují Česko, hotely marně hledají personál

Ilustrační snímek
vydáno 21. listopadu 2018  9:37

Přinášíme miliardy, dejte nám náměstka. Cestovní ruch se hlásí o svá práva.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám