metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 12 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti
Kavárník Petr Škvor v podniku na pražském Smíchově | foto: Jan David, Metro.cz

Chcete si dát pivo za polovic? Stačí vyhrát hospodský kvíz

  15:39
Nejen na kafe a pivo, ale i na soupeření ve znalostech. Kvízy míří do hospod i kaváren a slaví mezi hosty úspěchy.

Petr Škvor si ten večer v kavárně připadal díky emocím hostů jako na dětském táboře. Srovnání má. S kamarády, se kterými založili podnik Loukafé na Smíchově, pořádají letní akce pro děti už přes 30 let. "Dospělí lidé u stolů soutěžili jako diví. To byste koukal, jak někteří vyváděli, když jim moderátor nechtěl uznat bod," říká kavárník a­ organizátor táborů.

Sud piva nebo poloviční sleva na vše

Mluví o první zkušenosti s ­kvízy, které se v Praze konají třeba i v malostranské Baráčnické rychtě. A brněnský podnik Clubwash už pořádá i­ kvízy v angličtině a ruštině. Počet soutěžících i podniků, které mají o soutěžení ve znalostech zájem, se v českých městech pozvolna zvyšuje. Jde nejen o radost ze zábavy a úspěchu, ale i o zajímavé ceny. V některých hospodách je odměnou sud piva, tady ve smíchovské kavárně Loukafé má vítězný tým poloviční slevu na celou útratu.

"Byl to nápad kamaráda, okoukal ho v zahraničí, když studoval. Myslím, že v Norsku," vypráví Petr Škvor. První kvíz se zde konal v polovině března, konat se mají v­ malém podniku každý měsíc. "Další už je nachystaný na středu 16. dubna. Ani my domácí nevíme, co v něm bude, chystá to celé jeden člověk, aby nic neprosáklo ven," zmiňuje Škvor tajemně a ­jsou na něm přitom znát zkušenosti z táborových her.

Uhodněte ukázky z filmů

Otázky se týkají různých oborů, od matematiky po zeměpis, posledně museli lidé na rozehřátí vyjmenovat třeba sedm divů světa, což ještě bylo jednoduché, se jmény dvanácti apoštolů už to o poznání drhlo. V Loukafé výhledově chystají další kvízové novinky: hudební ukázky i­ ukázky z filmů. "K nám do kavárny, která se po večerech proměňuje v podnik na pomezí baru a hospůdky, se vejde osm soutěžních týmů," uzavírá Škvor.

Komentáře

Hlavní zprávy

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek