metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 18 °C

Úterý, 17. září 2019. Svátek má Naděžda.
Jiří Štyler
Jiří Štyler | foto: HPP 11

Hnutí pro Prahu 11 vede jednání o budoucnosti Jižáku. Neví, s kým se dohodne

13. října 2014  16:27 ČTK
Na Jižním Městě začala vyjednávání o nové koalice na místní radnici. Vede je vítěz víkendových voleb - Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11). Potvrdil to předseda a lídr HPP 11 Jiří Štyler. Hnutí s přehledem zvítězilo se ziskem 32,48 procenta hlasů, druhé skončilo ANO 2011 a na třetím místě TOP 09.

Potenciální partnery, s kterými v současné době HPP 11 jedná, nechtěl Štyler dnes jmenovat. Jasné podle jeho slov není ani to, kdy by případná koalice mohla být domluvena. „Taková věc se špatně odhaduje,“ řekl. Štylerovo hnutí bude mít v 45členném zastupitelstvu celkem 18 křesel. O polovinu méně, tedy devět, jich bude patřit ANO a pět křesel obsadí TOP 09. Pokud by se spojily právě tyto tři strany, získaly by pohodlnou většinu v zastupitelstvu. Ani tuto variantu ale nechtěl Štyler komentovat.

Praha 11 se proslavila nečistým politickým bojem

V zastupitelstvu budou sedět ještě zástupci ČSSD, která má čtyři mandáty. Vždy po třech má ODS, KSČM a sdružení Jižní Město-náš domov, za které kandidoval dlouholetý starosta Dalibor Mlejnský, který byl původně členem ODS, letos ale stranu opustil. Mlejnský byl starostou Prahy 11 dvě volební období.

Politická scéna v Praze 11 se do podvědomí médií i obyvatel dostala před volbami v roce 2010 mimo jiné tím, že politika a aktivistu Štylera sledovala agentura ABL, která patřila exministru dopravy Vítu Bártovi (VV). Štylera dokonce neznámý útočník napadl a aktivista skončil v nemocnici.

Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Mardoši: Vyhořel u ohně

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 16. září 2019  16:10

Na kytaru u táboráku jsem hrál naposled někdy ve čtrnácti. Od té doby mně sem tam někdo řekne, ať zahraju („hraješ přece v kapele“), ale to je v podstatě...  celý článek

Čechy trápí i jiné choroby než rakovina. Přitom jsou, na rozdíl od ní, nevyléčitelné

Ilustrační snímek
vydáno 16. září 2019  5:51

Onemocnění Karla Gotta zvedlo zájem veřejnosti o zhoubné nemoci.   celý článek

Naposled a osudově. Do kin vtrhne nabušený veterán Stallone

Rambo z roku 1985
vydáno 15. září 2019  6:18

Jeden z nejslavnějších akčních hrdinů, kteří se kdy objevili na filmovém plátně, symbol osmdesátých let i hojně nakoukávaný protagonista z pokoutně...  celý článek

S výrobkem platíme také za vzduch, který je kolem obalu

Pár háčků, jinak vzduch.
vydáno 14. září 2019  5:52

Spolu s výrobkem kupujeme i to, co vůbec nevyužijeme. Třeba návody ve všech jazycích.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám