metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 25 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie
Na Staroměstském náměstí odstartovaly velikonoční trhy. | foto: Gabriela Uhrová

Hody, hody, doprovody! S pomlázkou se dá jít i do planetária

  12:56
Velcí i malí Pražané mohou o Velikonocích, které letos připadly na první dubnový víkend, vyrazit na trhy nebo do planetária. Program v Písecké bráně začíná ale již tuto neděli. Příští sobotu nabízí speciální akci také Národní zemědělské muzeum. Tradiční velikonoční trhy pokračují na Václavském, Staroměstském, náměstí Míru a Republiky.

Již v sobotu 28. března láká na velikonoční program Národní zemědělské muzeum. Připravilo dílny na zdobení kraslic, pletení pomlázek a výrobu ozdob pro děti i dospělé, nabízí také prodej velikonočních specialit. O hudební doprovod se postarají flašinetář, harmonikář a chodská hudba.

Akce startují už tuto neděli

Už dnes začíná velikonoční program v Písecké bráně na Hradčanech, kromě rukodělných dílen a loutkové pohádky bude součástí také tradice vynášení Morany. O týden později Praha 6 naplánovala vystoupení folklorního souboru Chorea Bohemica s herečkou Bárou Munzarovou a program pro děti v režii Michala Nesvadby. Na Zelený čtvrtek zazní v Písecké bráně Mozartovo requiem. Velikonoce byly původně pohanskou slavností, dnes jsou nejvýznamnějším svátkem křesťanů. U této příležitosti se chystá také řada koncertů, například ve středu 1. dubna v kostele Svatyně Krista Krále ve Vysočanech.

Velikonoční trhy v Praze začaly už tuto sobotu. Kromě stánkového prodeje připravují také doprovodný program. Na Staroměstském náměstí každý den odpoledne vystupují dětské a folklorní soubory. O velikonočních prázdninách je navíc doplní program pro děti - ve čtvrtek například ukázky dravců. 

V sobotu a neděli se k českým tradicím přidají zahraniční, odpoledne vystoupí folklorní skupiny z Bulharska, Lotyšska, Litvy a Itálie. Program pro děti je v plánu na Velikonoční pondělí odpoledne. Speciální programy pro děti o velikonočních prázdninách nabízí také pražské planetárium nebo letiště Praha.

Komentáře

Hlavní zprávy

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek