metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Sobota, 29. února 2020. Svátek má Horymír.
Velikonoční trhy jsou již postaveny na Staroměstském náměstí.
Na Staroměstském náměstí odstartovaly velikonoční trhy. | foto: Gabriela Uhrová

Hody, hody, doprovody! S pomlázkou se dá jít i do planetária

22. března 2015  12:56 ČTK
Velcí i malí Pražané mohou o Velikonocích, které letos připadly na první dubnový víkend, vyrazit na trhy nebo do planetária. Program v Písecké bráně začíná ale již tuto neděli. Příští sobotu nabízí speciální akci také Národní zemědělské muzeum. Tradiční velikonoční trhy pokračují na Václavském, Staroměstském, náměstí Míru a Republiky.

Již v sobotu 28. března láká na velikonoční program Národní zemědělské muzeum. Připravilo dílny na zdobení kraslic, pletení pomlázek a výrobu ozdob pro děti i dospělé, nabízí také prodej velikonočních specialit. O hudební doprovod se postarají flašinetář, harmonikář a chodská hudba.

Akce startují už tuto neděli

Už dnes začíná velikonoční program v Písecké bráně na Hradčanech, kromě rukodělných dílen a loutkové pohádky bude součástí také tradice vynášení Morany. O týden později Praha 6 naplánovala vystoupení folklorního souboru Chorea Bohemica s herečkou Bárou Munzarovou a program pro děti v režii Michala Nesvadby. Na Zelený čtvrtek zazní v Písecké bráně Mozartovo requiem. Velikonoce byly původně pohanskou slavností, dnes jsou nejvýznamnějším svátkem křesťanů. U této příležitosti se chystá také řada koncertů, například ve středu 1. dubna v kostele Svatyně Krista Krále ve Vysočanech.

Velikonoční trhy v Praze začaly už tuto sobotu. Kromě stánkového prodeje připravují také doprovodný program. Na Staroměstském náměstí každý den odpoledne vystupují dětské a folklorní soubory. O velikonočních prázdninách je navíc doplní program pro děti - ve čtvrtek například ukázky dravců. 

V sobotu a neděli se k českým tradicím přidají zahraniční, odpoledne vystoupí folklorní skupiny z Bulharska, Lotyšska, Litvy a Itálie. Program pro děti je v plánu na Velikonoční pondělí odpoledne. Speciální programy pro děti o velikonočních prázdninách nabízí také pražské planetárium nebo letiště Praha.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z Riegrových sadů mohou zmizet stromy

Napadený smrk
vydáno 29. února 2020  5:46

Na území Prahy 2 padly již čtyři smrky napadené kůrovcem. Dendrologové mají pohotovost.  celý článek

Co je tajemný biohacking?

Biohacking
vydáno 29. února 2020  5:40

Pokud se zajímáte o různé moderní a inovativní přístupy k životnímu stylu, možná jste už zaslechli zvláštně znějící pojem biohacking. Jedná se o přístup k...  celý článek

Hrát o Voskovcovi s Werichem je od nás drzé, říká Matoušek

Matoušek (vlevo) a Kočárník v roli Wericha
vydáno 28. února 2020  17:41

Dílo Jiřího Voskovce a Jana Wericha měli rádi odmalička. A tak už při studiích připravili Daniel Matoušek a Tomáš Kočárník inscenaci Hovory V+W, kterou...  celý článek

Branické divadlo začne svou novou kapitolu už za dva týdny

Branické divadlo.
vydáno 28. února 2020  14:27

Nový nájemník Branického divadla se představí veřejnosti 14. března pod názvem Divadlo Bravo. O šest dní později zde proběhne premiéra inscenace Mimjové,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám