metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 25 °C

Pondělí, 27. května 2019. Svátek má Valdemar.
Jak vybrat rošt do postele
Jak vybrat rošt do postele | foto: Postelia s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak vybrat rošt do postele

17. dubna 2019  7:00
Komerční sdělení Rošt je důležitá součást postele, která sice není na první pohled vidět, to ale neznamená, že není pro kvalitní spánek důležitý.

Základně se rošty rozdělují dle způsobu využití na fixní - bez možnosti polohování, polohovací, které mají manuální, nebo motorové polohování nožní i hlavové části. Poslední kategorií jsou výklopné pro snadný přístup do úložného prostoru, ty můžou být s bočním, nebo čelním výklopem.

Jak vybrat rošt do postele

Podle funkce roštu je rozdělujeme na laťkové, lamelové a talířové rošty s pružnými segmenty

Laťkové rošty mají pouze nosnou funkci, tvárnost tak musí obstarat pouze matrace. Ta je na tomto podkladu tužší a méně pružná. Vzhledem k menšímu počtu lamel je nižší i odvod vzduchu od matrace. Tento podklad je vhodný pro všechny typy matrací, kromě latexu. Obzvláště vhodný je pod pružinové, pod které se nedoporučuje dávat pružný rošt.

Nejprodávanější jsou lamelové rošty. Ty dokážou díky pružným lamelám pomáhat matraci, která tak svojí tvárnost nemusí odpracovat sama. Na lamelovém roštu je matrace komfortnější, tvárnější, což ocení hlavně spáči, kteří spí na boku. Má také zvýšenou prodyšnost, díky většímu počtu lamel, má i více mezer, kterými může lépe větrat.

Jak vybrat rošt do postele

Kvalita roštu tak je dána počtem lamel a také tím, zda jsou patky aktivní, či pasivní. V nabídce máme pouze 28 lamelové, nebo 42 lamelové rošty. Méně než 28 lamel nemá význam, tvárnost je u méně lamelových roštu, nepřesná a větší mezery ničí matrace. U roštu samozřejmě platí, že více lamel znamená dokonalejší a přesnější tvarování, vyšší nosnost, lepší prodyšnost a delší životnost.

Tvárnost zásadně ovlivní i druh patky, pasivní jsou výkyvné pouze do stran, celou tvárnost mají na starost lamely, které ale pruží pouze v omezené šíři roštu. Lamely jsou uvnitř konstrukce a celá váha uživatele je kladena na plastové trny, které jsou připevněné do bočnice, tento způsob konstrukci více namáhá, od roštu nemůžeme očekávat spolehlivost.

Jak vybrat rošt do postele

Aktivní - pružná patka tvaruje spolu s lamelou, takže je funkční celá šíře roštu. Lamela navíc zasahuje až nad bočnici roštu, takže se při zvýšeném zatížení dotkne bočnice roštu, ten tak není přetěžován a vydrží daleko déle než ten z pasivní patkou.

Pro každodenní použití doporučujeme tedy 42 lamel a aktivní patku, například rošt Classic 42, který je za skvěloucenu a má navíc prodlouženou záruku 5 let. N lamelové rošty lze položit všechny typy pěnových matrací, u pružinových a taštičkových doporučujeme ověřit u výrobce, zda mohou být kombinovány s pružnou lamelou.

Ještě několik termínů z lamelových roštů: středový výplet je pro zpevnění roštu, zamezí tomu, aby při extrémní zátěži došlo ke zlomení lamely a zvyšuje nosnost roštu. Regulace lamel umožňuje měnit tuhost bederní oblasti. V tomto místě jsou na sobě dvě lamely, které jsou spojeny plastovým posuvníkem, tato objímka buď lamely spojí při poloze, kdy jsou posuvníky od sebe, nebo naopak spodní lamelu uvolní a tím je tato oblast vyměkčena.

Jak vybrat rošt do postele

Poslední kategorií je talířkový rošt. Ten obsahuje segmenty, které při zatížení jednotlivě sklesávají. Výhodou je tedy přesnější tvarování i na šíři roštu, což lamelový neumožňuje. Další výhodou je možnost regulace tuhosti jednotlivých segmentů. Tyto rošty můžou být pod všechny typy matrací kromě pružinových.

Kvalitní lamelové rošty od českého výrobce Postelia můžete vyzkoušet v síti prodejen Spíme.cz, které naleznete v Praze, Plzni, Brně a Táboře.

Hlavní zprávy

Děsivá raketová sila se mají otevřít lidem

Toto je nejvyšší místo vrcholu Čihadlo.
vydáno 27. května 2019  5:55

Turistická vyhlídka má vyrůst na druhém nejvyšším pražském kopci. Dříve tu vojáci s raketami v krytech hlídali nebe nad Prahou.  celý článek

RECENZE: Geniální klavírista padl do průměru

Než se stal Eltonem Johnem, jmenoval se Reginald.
vydáno 26. května 2019  17:21

Po Bohemian Rhapsody by to měl v kinech těžké každý hudební snímek o slavné pěvecké hvězdě. O to více potěší, že si film Rocketman vyprávějící příběh...  celý článek

Není velký rozdíl mezi tím, jestli se objímáte se ženou, nebo utíkáte před psem, říká primář

Petr Neužil
vydáno 26. května 2019  15:12

Machr. Nejde sice zrovna o termín z lékařských skript, ale profesora Petra Neužila to slovo vystihuje lépe než celé odborné statě. Z kardiologie Nemocnice...  celý článek

Pod dohledem zlatníků jsem si zkoušela vyrobit prstýnek. Povedlo se

Klasická šperkařina připomíná práci zubaře.
vydáno 25. května 2019  15:26

Do jejich obchodu v centru Prahy si zákazníci chodí především pro šperky vyrobené na zakázku. Redaktorka deníku Metro si vyzkoušela práci ve šperkařství...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám