metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / -2 °C

Čtvrtek, 24. ledna 2019. Svátek má Milena.
Výstava stanů
Větší foto
Výstava stanů | foto: Výstava stanů

Jedou vychytávky i pro letní zážitky

31. května 2018  15:50 Metro.cz
Outdoorové městečko, kde vás vybaví na výlety, dovolenou v kempu i daleké expedice, se otevírá od pátku v pražských Letňanech v rámci Výstavy stanů a vybavení do přírody.

Zájemce o akci každoročně láká, že si zde zdarma mohou všechno zkusit na vlastní kůži. „V normální prodejně si stan nepostavíte a ve spacáku si nepoležíte, ani prodavač nemá tolik času se vám věnovat – přitom je tohle všechno pro nákup a následné spokojené užívání naprosto zásadní. U nás k tomu zákazníky přímo vyzýváme,“ říká šéf akce a outdoorový specialista Vít Hruška. Na pořádné vyzkoušení výbavy je tu podle něj dostatek prostoru i času, což dosvědčují i každoroční zkušenosti tisíců návštěvníků.

Kromě stanů a spacáků zde najdete vše pro kempování, turistiku, sport a volný čas. Pořídíte tu stany, spacáky, karimatky, kempinkový nábytek, ale i batohy, oblečení, obuv a další turistické vybavení, jako jsou vařiče, nádobí, grily, nafukovací čluny, baterky, čelovky, nože a další outdoorové vychytávky.

„Letos jsme ještě více rozšířili a zatraktivnili nabídku obuvi, turistického oblečení a batohů. Jejich nabídka bude vůbec největší v Česku. Navíc zde vedle sebe uvidíte značky, které nikde jinde na jednom místě nejsou,“ upřesňuje Jaroslav Skalka ze společnosti 4camping, která výstavu pořádá.

Tomu, jak roste nabídka kvalitní outdoorové výbavy, odpovídá podle Jaroslava Skalky také fakt, že lidé jsou za ni ochotni zaplatit i více peněz. „Tento trend se drží už několik let, kdy ceny za zboží nerostou, ale lidé jsou více informovaní a už vědí, že kvalitní věci jim vydrží v dobrém stavu po dlouhou dobu. Na Výstavě stanů jsou velmi oblíbení odborníci v jednotlivých sekcích zboží – perfektně se vyznají v tématu i sortimentu na trhu a přitom jsou nezávislí na značkách, takže vám vyberou skutečně to, co potřebujete a po čem toužíte,“ dodává Skalka.

Na Výstavě stanů podle něj roste zejména prodej dražších prémiových značek, což připisuje lepší kupní síle, ale především tomu, že tady si lidé mohou vyhlédnuté věci dostatečně dlouho a důkladně vyzkoušet.

V prvních letech byla tato akce zaměřená výhradně na stany a spacáky, postupně přibyla kompletní outdoorová výbava a také vychytávky, které lidem usnadňují život v přírodě. Velice populární jsou především minimalistické věci.

„Když jsem jel nedávno do Vietnamu, měl jsem batoh plný malých smotaných pytlíčků, v nichž bylo oblečení, spacák, pončo, ručník a spousta dalších věcí, které výborně slouží a přitom nezabírají moc místa. Měsíc jsem tak cestoval s dvanáctikilovým batohem a měl v něm spoustu užitečných věcí, jež by se mi tam dříve nevešly. Současným trendem totiž je, abychom si na cestách a v přírodě mohli dopřát stejný komfort jako doma,“ dodal Skalka.

Od loňska jsou v nabídce akce i nosiče na kola, nafukovací lodě nebo paddleboardy. Velkým tématem se stávají i malé doplňky jako speciální cestovatelské filtry na vodu, powerbanky, solární panely – zkrátka všech, co lidem usnadní pobyt v přírodě.

21. ročník Výstavy stanů a vybavení do přírody

  • Přes 220 značek toho nejlepšího ze světového i domácího outdooru se objeví od zítřka do 19. srpna na ploše 10 tisíc metrů čtverečních v areálu PVA EXPO Praha Letňany.
  • I tentokrát bude od 1. června stát v prostorné hale oblíbené stanové městečko s 320 modely všech typů a velikostí stanů od rodinných přes turistické až po expediční. Chybět nebude ani spacákové ležení, kde si lze vyzkoušet stovky spacáků a karimatek.
  • Zájemci na prodejní výstavě nejvíce oceňují právě možnost vše si prohlédnout i osahat. Zejména to platí o unikátním spacákovém ležení, kde se procházíte mezi stovkami vybalených spacáků a karimatek, všechny si můžete vyzkoušet a pak se rozhodnout, který model vám nejvíce vyhovuje.

Komentáře

Hlavní zprávy

Maturitní plesy zařizují agenti, slavná Lucerna vychází z módy

Plesová sezona, ilustrační foto
vydáno 24. ledna 2019  5:25

Zatímco dříve měli průběh plesu na starost sami organizátoři, v posledních letech přebírají otěže plesové agentury. Ty vyšlou svého člověka, jenž se...  celý článek

GALERIE: černé, rudé i oranžové. Deník Metro posbíral snímky barevných tramvají

Tramvaj RunCzech
vydáno 23. ledna 2019  15:56

V Liberci jezdí bílozelené tramvaje, v Brně mají vozy bíločervené a Plzeň má tramvaje žluté s bílým pruhem. Když si člověk představí pražskou tramvaj,...  celý článek

Čtenáři deníku Metro se chlubí fotografiemi bizarních WC

Filmové ateliéry AB Barrandov
vydáno 23. ledna 2019  13:06

Na neobvyklé toalety narážejí čtenáři Metra docela často. K takovému závěru jsme v redakci došli poté, co jsme si prohlédli desítky čtenářských...  celý článek

Dobrá zpráva! Čeští mladiství pijí méně než před deseti lety

Ilustrační snímek
vydáno 23. ledna 2019  12:27

Poprvé se s alkoholem setkávají děti v rodinách. Zbytek se dovědí od kamarádů a spolužáků.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám