metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 6 °C

Pondělí 27. března 2023. Svátek má Dita

Další 1 fotografie v galerii
Aktivní příměstské tábory jsou zábava. | foto: HEPA

Letní tábory: brusle, věda, divadlo i běh u Hejnové

  16:27
Potřebujete i přes léto zaměstnat své děti? Vyberte si některý z příměstských táborů. Děti baví pohyb a různé aktivity. Nabídka prázdninových kempů je navíc tak široká, že můžete vybrat ten nejlepší právě pro svou ratolest. Deník Metro vybral pár táborů, kde ještě mají volná místa.

Inline brusle či longboard
Pražská pobočka HEPA Outdoor Fitness je součástí největší sítě škol inline bruslení v Česku. Tři druhy jejich letních táborů probíhají každý týden od pondělí do pátku po celé prázdniny. V Praze jsou v provozu dvě pobočky. Na Chodově v areálu VŠCHT a druhá v Dolních Chabrech v areálu základní školy.

Užitečné informace

Kde se přihlásit, kolik zaplatíte a co všechno v ceně tábora je?

HEPA Outdoor Fitness Praha: tábory se konají každý prázdninový týden od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin.Cena tábora se pohybuje v rozmezí od 2300 do 3200 korun v závislosti na typu, slevách za věrnost a včasnost podání přihlášky. Cena zahrnuje kromě výuky, svačiny, oběd, pitný režim a úrazové pojištění. Více informací naleznete na www.inlinetaborpraha.cz.

HESU: první příměstský tábor sportovní akademie Zuzany Hejnové proběhne od 21. do 25. srpna v areálu ZŠ Burešova. Tábor je určen dětem ve věku 7 až 12 let. Program, který bude v angličtině, je připraven denně od 8.30 do 17 hodin. Organizátoři pro děti zajišťují obědy a svačiny. Více na www.hesu.cz/kempy.

Děti a divadlo: táboru od 14. do 18. srpna ve Kbelích se mohou zúčastnit děti ve věku od 3 do 18 let. Cena je 2999 korun. S sebou by měly mít vlastní pití (dolévají), věci na převlečení podle potřeb dítěte, ale také kvůli kostýmům, kopie kartičky zdravotní pojišťovny, karimatku, deku na odpočinek, přezůvky, oblíbenou knihu a hračku. Děti dostanou svačinu, oběd, druhou svačinu, materiály k táboru či certifikát. Více na detiadivadlo.cz/filmove-herecky-letni-tabor/.

FasTracKids: V týdnu od 14. do 18. srpna pořádá toto vzdělávací centrum dva kempy. Umělecký ateliér a novinku Věda hrou (ta je pro děti od 6 do 10 let). Malé skupinky zaručují individuálnější přístup. Cena kempu je 3950 korun na celý týden. Víc informací najdete na:fastrackids.cz/praha1/programy/fastrack-camps.

Přihlásit své děti můžete na příměstské tábory v těchto kategoriích: inline bruslení, freestyle bruslení a longboarding.

„Naším cílem je budovat či posilovat pozitivní vztah dětí k pohybové aktivitě ve venkovním prostředí. Veškerá cvičení jsou vedena zábavnou formou. Nezaměřujeme se na výkon, ale na správnou techniku. Začínáme u správného vstávání a techniky pádů a postupně se dostáváme k pokročilým prvkům, jako je paralelní zatáčení nebo překládání vzad. Během pěti dnů dokážeme u dětí dosáhnout velkého pokroku,“ říká Gabriela Janečková, vedoucí pražských instruktorů.

Jak se správně běhá a hází?
Sportovní akademie známé běžkyně Zuzany Hejnové HESU pořádá od 21. do 25. srpna příměstský tábor v areálu základní školy Burešova.Podle ředitele organizace Jana Žaluda plánuje HESU pro letošní první ročník skupinu asi patnácti dětí. V případě většího zájmu by se rozdělili zájemci do dvou částí podle věku.Zajímavostí je, že bude tábor probíhat v angličtině.

„Trenérka je původem z Česka, a tedy případně nebude problém, pokud nebude někdo rozumět. Jinak považujeme angličtinu za přidanou hodnotu a nenásilnou formu, jak se něco naučit jinak než koukáním do knížek,“ usmívá se Žalud.

Na účastníky čekají sportovní zážitky, základy atletiky pro děti, hry, trénink svalové relaxace, ale i sportovní aktivity v blízkém lese. Během celého pobytu budou trenéři dbát na správný pitný režim a stravu. „Děti se naučí nové hry, připomenou základní pohybové schopnosti a dovednosti jako běh, skok, hod, naučí se základy atletických disciplín,“ dodává Žalud. Vzhledem ke svému náročnému programu se Zuzana Hejnové osobně nezúčastní, ale i tak jsou podle ředitele HESU děti díky její záštitě více motivované.

Základy herectví i natáčení
Pokud je vaše dítě filmový nadšenec, pak by rozhodně mělo zamířit na filmově-herecký tábor společnosti Děti a divadlo. Koná se od 14. do 18. srpna v mateřské škole Sluníčkov ve Kbelích.

„V herecké části učíme děti základní principy herectví. Děti pomocí her vzděláváme v základních disciplínách herectví, jako je jevištní pohyb, správná mluva, gestikulace, mimika či uvolňování těla Také rozšiřujeme obzory v hudební části, kde si děti společně s lektorem vymýšlejí svůj vlastní song k závěrečnému představení. Ve filmové části se děti v průběhu tábora naučí, co vlastně obnáší takové natáčení. Vyzkouší si účely různých pozic, od režie a kamery, přes základy filmové produkce, scenáristiky, kostýmů a make-upu, psaní jejich příběhu až po herectví. Seznámí se také s filmovou technikou,“ popisuje zakladatelka Děti a divadlo a lektorka Lenka Kocáková.

Během celého týdne budou děti chodit točit na jiná místa, stejně jako to bývá u filmu. Na závěr tábora, tedy v?pátek, se rodiče mohou přijet podívat na krátkou filmovou ukázku, kterou děti za celý týden natočily.

Malování, sošky, molekuly
Několik druhů příměstských táborů pořádá také FasTracKids centrum rozvoje. Děti můžou být v jejich sídle na Florenci od pondělí do pátku od 8 až do 18 hodin.V týdnu od 14. do 18. srpna jsou v nabídce dva kempy. „Umělecký ateliér je vhodný především pro kreativní děti, které rády tvoří. Součástí tohoto kempu je malování na plátno, kachličku, modelování květináče, tvoření sošek a v neposlední řadě získání vědomostí o umění,“ vyjmenovává Silvie Knížetová, ředitelka vzdělávacího centra FasTracKids.

K druhému kempu dodává: „Věda hrou je určená pro školáky ve věku 6 až 10 let. Ti se mohou těšit, že se dozvědí něco o molekulách a jejich skupenstvích, lidském těle, jeho orgánech a systémech, vodě, způsobech jejího využití a důležitosti, technologii, kde budou zkoumat pokrok v lékařské technice.“ Také zde se v pátek koná besídka pro rodiče, na které děti budou prezentovat, co se za týden dozvěděly či si vyrobily.

Komentáře

Hlavní zprávy

Když se zemědělci z hrabošů chytají za hlavu, ohrožená populace sýčků jásá

vydáno 27. března 2023  18:00

Nic není jen černé a bílé. Platí to i pro drobnou „myšku“, která dokáže zdecimovat úrodu.  celý článek

Moderní technologie usnadní učení, ale talent nahradit nedokáží, míní učitelé

vydáno 27. března 2023  11:51

Jednou z oblastí, kterou pandemie covidu popohnala, je rozvoj používání technologií ve výuce. Většina učitelů i rodičů si sice oddechla, že se už nemusí...  celý článek

Život se zrakovým postižením může být naplněný radostí, píše v rubrice Young mladá autorka

Young
vydáno 27. března 2023  5:33

Zrak je jedním z nejdůležitějších smyslů člověka. Každý, kdo má zdravé oči, by měl být opravdu rád a vážit si toho, že věci jako zalít si kávu, dojet...  celý článek

Pravidla pro elektrokoloběžky: Zákaz vjezdu do některých parků a nová parkovací stání

vydáno 26. března 2023  16:22

Už několik let řeší největší česká města problémy se sdílenými elektrokoloběžkami. Poházené na chodnících jako bariéry, často u přechodů, rozčilují...  celý článek