metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav

Větší foto
Ilustrační snímek | foto: MF DNES

MDŽ válcuje Valentýn, můžou za to i obchody. Slaví se za městem

  12:48
Wellnesy nabízejí na internetu „nula pobytů“. Více než MDŽ je Valentýn i Den matek.

Valentýnské nadšení a šílení pominulo a na dohled je starý svátek. Ještě před třiceti lety dával vydělat výrobnám chlebíčků, prodejcům karafiátů a ulicemi se motali především rozjaření pánové. Dnes je to pro marketingové specialisty spíše „mrtvý“ svátek. Z jejich pohledu stojí v posledních třech dekádách Mezinárodní den žen na chvostu zájmu. Chystají obchodníci nebo nákupní centra na 8. března alespoň nějakou připomínku svátku, který dřív na začátku března dominoval?

Čůčo pro číču

  • Nabídka dárků, kterými lze potěšit ženy (i muže) na MDŽ je sice skromná, ale někdy zábavná. A především – tekutá.
  • Romantický večer lze například strávit u sklenky „super vína pro superženu“, Čůčem pro moji číču, jahodovým vínem Pro mou nejroztomilejší příšerku a dalšími unikáty z rybízu nebo višní.
  • Ve slevovém obchodě bylo ještě krátce před MDŽ také růžové se zlatem.

„Žádnou speciální nabídku letos na MDŽ, na rozdíl od Valentýna, nechystáme,“ řekla deníku Metro Táňa Lálová, mediální zástupkyně internetového prodejce Mall.cz. Alespoň skromnou nabídkou přispívá ke kdysi vyhledávané oslavě další z velkých on-line prodejců. „Marketingovou kampaň jsme na toto téma neplánovali,“ říká Jan Sadílek, marketingový ředitel obchodu Alza.cz. „Naši nákupčí ale připravili těsně před MDŽ nabídku zlevněných produktů v oblasti krásy a drogerie,“ upřesnil Sadílek.

O Valentýnu se velkými nákupními centry prodíráte červeno-růžovou záplavou srdíček. Pokud se jinak nerozhodnou jednotlivé obchody, budou na „emdéžet“ narážet nakupující v nákupních galeriích spíše na doznívající kampaně povánočních a předjarních slev. „Na Mezinárodní den žen žádný program nepřipravujeme,“ potvrdila obchodnický poklid osmého března Karolína Peterková, marketingová manažerka pražského obchodního centra Palladium. „Nejbližší další svátek, který budeme slavit, bude až 12. května Den matek,“ slibuje Peterková. I když vyhledávač po zadání MDŽ nabídne například i wellness a další lázeňské pobyty, pod proklikem Spa.cz a nápisy MDŽ narazíte jen na oznámení „nula pobytů“.

Kdo má chuť oslavit MDŽ aktivněji, může až do 10. března vyrazit do Muzea Českého krasu. Ženy sem mají vstup jen za jednu korunu, a pokud s sebou vezmou partnery, ti jim tady mohou vlastnoručně vyrobit nefalšovaný karafiát, i když jen z krepového papíru. Aktivnější už byli nebo jsou spíše v menších městech a malých obcích. Kavárny, domy seniorů, pečovatelské domy či cukrárny připomněly nebo připomenou mezinárodní oslavy koncerty či setkáními nad kávou a čajem.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek

Auta popelářů a poslíčků vybojují sanitkám potřebné místo

vydáno 7. srpna 2022  17:20

Šířku záchranářské uličky či vozidla bránícího svozu odpadu bude v ulicích metropole monitorovat chytrá technologie.  celý článek

Sochy mezi námi. Narazíte na ně občas i tam, kde je vůbec nečekáte

PRAHA? AHA!
vydáno 7. srpna 2022  11:46

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek