metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -1 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina
Jakub Paroulek a Kornel Altman | foto: Svez.se

Taxi v Praze už nikdy nesmí být jako dřív, říkají manažeři značky SVEZ.SE

  11:49
Kornel Altman a Jakub Paroulek. Dva dlouholetí kamarádi. Bývali úspěšní reprezentanti ve veslování, kteří šli do rizika a rozhodli se, že úplně od podlahy změní koncept pražského taxi. „Majitelé nám moc nevěřili, to přemlouvání vzalo dost sil, ale povedlo se. Vydupali jsme si ze země novou značku, aplikaci a makáme na novém myšlení pražských taxikářů,“ říká jeden z manažerů SVEZ.SE Kornel Altman.

Úspěšní veslaři, to znamená co? Reprezentovali jste Českou republiku na mistrovstvích světa a Evropy?
Kornel: Ano, a dokonce odtud mám medaile. Třeba stříbrnou z mistrovství světa do 23 let a stříbro a bronz z mistrovství Evropy.
Jakub: No mně na téhle úrovni zrovna žádná necinkla. Ale byl jsem párkrát těsně za stupni vítězů a vyhrávali jsme mistrovství republiky nebo pražské Primátorky.
Kornel: Ono je to i trochu o štěstí. Kuba nebyl ve správný čas na správném místě. Ale jezdil skvěle, je to ohromný dříč a vlastně celý závěr naší sportovní kariéry jsme byli spolu doslova na jedné lodi. Díky tomu vím, že se na něj můžu ve všem spolehnout.
Jakub: Jasný, já bych taky s nikým jiným do té šílenosti, co nás napadla, nešel (smích).

To už asi narážíte na vaši další kariéru, kde se z vás stali manažeři společnosti SVEZ SE, kterou teď v Praze často vídáme. Jak se dva sportovci od vody dostanou k taxikařině?
Kornel: Tak my se sice vrcholově věnovali sportu, ale ve firmě jsme pracovali na částečný úvazek. A proto jsme přišli za vedením, že bychom to chtěli celé trochu změnit. Majitelé, kteří byli tenkrát čtyři, vlastní několika zaběhlých značek. Taxi Praha nebo Nejlevnější taxi, která měla jako první v Praze už od roku 2007 aplikaci, dnes třeba i Tick Tack. S Jakubem jsme jim řekli, že je zbytečné tříštit síly do několika značek. Že to musíme sjednotit a dostat z každé to nejlepší. Bylo nám taky jasné, že se změnila doba a taxi v Praze už nesmí být jako dřív.

Jak je to dlouho?
Jakub: Asi před třemi lety. Na začátku to vypadalo dost neprůchodně, ale asi jsme se v tom sportu naučili být vytrvalí. Postupně jsme museli přesvědčit všechny majitele, jednoho po druhém. Trvalo to, než kývli. A když jsme je konečně zlomili, začali jsme na tom projektu makat. Výměna softwaru, vývoj aplikace pro zákazníky, řidiče a dispečink, který na vše neustále dohlíží. Zároveň s tím jsme museli postupně měnit i myšlení taxikářů.

Takže i vaši zákazníci mají také svou aplikaci s garantovanou cenou?
Kornel: Jasně. Jsme SVEZ.SE. Zapamatujte si tu značku a stáhněte se naši aplikaci (smích). Máme verzi pro Apple i pro Android, i pro použití na webu. A na vaši otázku odpovídám ano. Funguje to podobně jako ostatní aplikace pro objednání taxi. Vyberete si, odkud kam pojedete a aplikace vám nabídne cenu, kterou máte garantovanou. Cena je fixní a už se nezmění, ani když budete stát v kolonách.

Jak dlouho je ta aplikace venku?
Jakub: Spustili jsme ji v červnu a má všechno, co taková moderní apka potřebuje. Nabízí jízdy ecomony a business. Chcete větší auto? Přijede. Vezete děti? Řidič bude mít podsedák. Převážíte pejska nebo jiné domácí zvíře, není problém. V aplikaci je historie jízd, hodnocení řidiče, uložené vaše oblíbené trasy. Platit můžete cash, stržením peněz z karty, nebo mít v aplikaci kredit od vaší firmy jako fajn benefit.

To zní skvěle, ale jaká je vaše výhoda oproti konkurenci?
Kornel: Víte, co? Řidiči. Vážně. Se všemi našimi se domluvíte česky. Jinde už to začíná být problém, u nás ne. Když se cokoliv děje, zavolají vám, domluvíte se, poradí, vyjdou vám vstříc. Zákazníkům ta aplikace hledá řidiče v jeho aktuálním okolí, ale může si ho vybrat i sám, na základě vlastních preferencí. Zároveň si zákazník může řidiče označit jako oblíbeného, takový pro něj bude vždy osloven prioritně. A máme 24/7 funkční dispečink.

Jakub: My navíc řidiče kontrolujeme, nejen na základě zpětné vazby od zákazníků, ale i sami. Přesně víme, kdo u nás jezdí. Máme přehled. Známe technický stav aut a dbáme na čistotu interiérů. V tom jsme, řekl bych, až nemilosrdní. Stejně jako v tom, když řidiči klesne hodnocení v aplikaci. To je pak automaticky vyřazen.

Sleva 100 Kč na první jízdu s promo kódem: METRO

Po registraci stačí zadat promo kód do aplikace. Cena jízdy se pak automaticky poníží o hodnotu promo kódu. Platnost akce do 31.10. 2023.

Aplikaci stahujte na svez.se.

Komentáře

Hlavní zprávy

Karlův most byl až do roku 1841 jediným mostem v Praze. Tramvaje přes něj jezdily jen tři roky

vydáno 29. listopadu 2023  6:15

Na slavnou památku se před lety vrátily plynové lampy. V současnosti je má na starost nejvyšší muž v oboru. Do ulic metropole vyráží 205 centimetru vysoký...  celý článek

Naším cílem je, ať jsou lidé tady šťastní, říkají architekti k nové tváři hlavního nádraží

vydáno 28. listopadu 2023  17:01

Hlavní nádraží a jeho okolí projdou velkou proměnou. Architektonická soutěž určila, že těžký úkol dostane na svá bedra kodaňské studio Henning Larsen...  celý článek

Jsme ve vesmíru sami? Odpoví na to chystaná česká komedie Franta mimozemšťan?

vydáno 28. listopadu 2023  15:26

Na Jakuba Prachaře čekal úkol zhostit se dvou postav – reálného Franty a mimozemšťana Franťana. Mají něco společného? „Je tam určitá podoba. Jinak jsou...  celý článek

Světové časy u Florence i chytré displeje na zastávkách MHD. Praha vstupuje do budoucnosti

vydáno 28. listopadu 2023  5:46

„U ikonických hodin ukazujících světový čas na Florenci se finišuje s pokládkou dlažby, aby vše bylo, jak má být. V době, kdy jsem monument fotila, na...  celý článek