metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 9 °C

Sobota 26. listopadu 2022. Svátek má Artur
Pláž byla vysypaná pískem, který se ale musel každý podzim odvážet. | foto: ČTK

Místo pláže vznikne letní kino a farmářské trhy. Budou tu i koncerty

  16:52
Praha 5 už neobnoví provoz smíchovské pláže, kterou nechalo vybudovat předchozí vedení radnice v čele s kontroverzním exstarostou Milanem Jančíkem. Provozování pláže bylo podle radních pro městskou část příliš nákladné. Na smíchovské náplavce tak spíše vznikne kino a prostor pro kulturní akce.

Kritizovaný projekt pláže

  • Zřízení pláže kdysi kritizovali zastupitelé za Stranu zelených.
  • Podle nich městská část pronajímala pláž provozovatelské firmě jen zhruba za 75 tisíc korun na celou sezonu, přitom na provoz ročně přispívala stotisícovými částkami.
  • Podle nich byli zástupci provozovatele navíc spřízněni s politiky v Praze 5.

"Využití náplavky ke zbudování písečné pláže na břehu Vltavy se ukázalo jako nevhodný projekt i z finančních důvodů," řekl starosta Radek Klíma. Nákladné bylo především navážení písku, který se musel na podzim z hygienických důvodů zase odstraňovat. Pláž zůstala uzavřena už v loňském roce.

Náplavka už od léta začne sloužit k pořádání různých společenských a kulturních programů. Zaměřeny budou na rodiny s dětmi, mohlo by tu vzniknout i letní kino. Každou sobotu budou podle radního lidé moci navštívit farmářské trhy. Náplavky na obou březích Vltavy o víkendu spojí přívoz.

Na náplavce zavezené pískem byla v minulých letech dlouhodobě umístěna restaurace, konaly se tam večírky, svatby, firemní i společenské akce. "Na břehu nemůže být kvůli protipovodňovým opatřením žádná podobná stavba, ale jen objekty, které je možné kdykoli rychle odstranit," uvedl radní. V budoucnu tak chce radnice zřídit u břehu plovoucí kavárnu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek

V rámci FIFA kvetla korupce. Každý to ví, ale detaily z dokumentu jsou pro mnohé šokující

Strážce streamu
vydáno 25. listopadu 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Streamovací platforma Netflix opět dokázala, že umí ve svých dokumentárních sériích rozpitvávat i závažnější témata. Tentokrát těsně před začátkem...  celý článek

Advent je za dveřmi. Do ulic Prahy zítra vyrazí vánoční nazdobená flotila

vydáno 25. listopadu 2022  7:36

Jako blesk z čistého nebe se v minulých dnech objevila zpráva o konci mazací tramvaje. Důvodem je údajně „podstav řidičů tramvají na běžných linkách“....  celý článek

Komerční sdělení

Darujte k Vánocům vzpomínky v dárkovém balení

vydáno 25. listopadu 2022

Vánoce jsou téměř za dveřmi a vy stále nevíte, čím obdarovat kamarády nebo příbuzné? Co takhle jim udělat radost výběrem těch nejkrásnějších společných...  celý článek