metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 8 °C

Úterý, 19. listopadu 2019. Svátek má Alžběta.

Místo pláže vznikne letní kino a farmářské trhy. Budou tu i koncerty

  16:52aktualizováno  16:52
Praha 5 už neobnoví provoz smíchovské pláže, kterou nechalo vybudovat předchozí vedení radnice v čele s kontroverzním exstarostou Milanem Jančíkem. Provozování pláže bylo podle radních pro městskou část příliš nákladné. Na smíchovské náplavce tak spíše vznikne kino a prostor pro kulturní akce.

Pláž byla vysypaná pískem, který se ale musel každý podzim odvážet. | foto: ČTK

Kritizovaný projekt pláže

  • Zřízení pláže kdysi kritizovali zastupitelé za Stranu zelených.
  • Podle nich městská část pronajímala pláž provozovatelské firmě jen zhruba za 75 tisíc korun na celou sezonu, přitom na provoz ročně přispívala stotisícovými částkami.
  • Podle nich byli zástupci provozovatele navíc spřízněni s politiky v Praze 5.

"Využití náplavky ke zbudování písečné pláže na břehu Vltavy se ukázalo jako nevhodný projekt i z finančních důvodů," řekl starosta Radek Klíma. Nákladné bylo především navážení písku, který se musel na podzim z hygienických důvodů zase odstraňovat. Pláž zůstala uzavřena už v loňském roce.

Náplavka už od léta začne sloužit k pořádání různých společenských a kulturních programů. Zaměřeny budou na rodiny s dětmi, mohlo by tu vzniknout i letní kino. Každou sobotu budou podle radního lidé moci navštívit farmářské trhy. Náplavky na obou březích Vltavy o víkendu spojí přívoz.

Na náplavce zavezené pískem byla v minulých letech dlouhodobě umístěna restaurace, konaly se tam večírky, svatby, firemní i společenské akce. "Na břehu nemůže být kvůli protipovodňovým opatřením žádná podobná stavba, ale jen objekty, které je možné kdykoli rychle odstranit," uvedl radní. V budoucnu tak chce radnice zřídit u břehu plovoucí kavárnu.

Autor:

Hlavní zprávy

Zšeřelá ulička, zákoutí v parku, podjezd pod magistrálou. I to jsou místa, kam lidé chodí vykonat potřebu

Ilustrační snímek
vydáno 19. listopadu 2019  5:16

Každé město v Česku mívalo (nebo stále má) vyhlášené „veřejné toalety“. Nedostatek kultivovaných toalet nebo jejich úplná absence totiž vedly k tomu, že...  celý článek

Zelené Metro jede na žluté vlně. Čtenáři si hrají. Přidejte se

Vzkaz nemusíte jen psát.
vydáno 18. listopadu 2019  14:23

Každý den v rubrice SERVIS vychází takzvaný #metrotag. Žlutý rámeček mohou čtenáři využít ke vzkazu, který se v dalších dnech objeví v našich novinách.  celý článek

Komerční sdělení

Adidas Runners Prague mění běh na zábavu

Adidas Runners
vydáno 18. listopadu 2019  7:00

- Možná jste už po Praze spatřili běhat větší skupinky lidí, mnoho z nich v černých tričkách. Běh je nejlevnějším sportem a taky přirozeným lidským...  celý článek

S kladivem na sovy, s kosou na modrásky

Ochránci přírody instalují desítky speciálních budek, kde by mohli puštíci...
vydáno 18. listopadu 2019  5:55

Ochránci přírody z Plzeňska instalovali budky pro puštíky. Chtějí je sem nalákat z Německa.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám