metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 20 °C

Sobota, 23. března 2019. Svátek má Ivona.
Než se v Malvazinkách kácelo, byla zde zeleň.
Další 2 fotografie v galerii
Než se v Malvazinkách kácelo, byla zde zeleň. | foto: Přátelé Malvazinek, o.s.

Na studii k území Na Pláni v Praze 5 se budou podílet obyvatelé

5. ledna 2016  5:58 ČTK, Metro.cz
Radnice Prahy 5 hledá tři projektanty, kteří vypracují studie využití pozemku Na Pláni v oblasti Malvazinek. Radní Lukáš Budín (SZ) uvedl, že městská část chce, aby na její podobě spolupracovali i obyvatelé Prahy 5. Tři projektanty bude radnice vybírat z přihlášek, které jí mohou všichni zájemci o soutěž posílat do 12. ledna. Na Pláni měla původně developerská firma Geosan Sigma stavět na pozemcích Prahy 5 domy, radnice jí ale smlouvu nakonec vypověděla.

„Postup vytvoření nové studie na využití pozemku nyní konzultujeme s komorou architektů. Chceme, aby nám uznala, že je výběr finálního projektu procesně regulérní,“ řekl radní Lukáš Budín.

Vybraní tří architekti se nejdříve sejdou s místními obyvateli a vyslechnou si jejich připomínky a přání, jak si podobu území představují. Na základě těchto informací vypracují návrhy, které vyhodnotí speciálně složená komise ze zástupců radnice, magistrátu nebo Institutu plánování a rozvoje. „Komise bude ustanovena na dnešním jednání rady městské části,“ uvedl Budín.

Architekt, kterého vybere komise vypracuje projekt, který opět předloží na společném setkání s obyvateli. Po schůzce jej pak ještě dopracuje. Podle této verze pak bude radnice při úpravě území postupovat.

Kdy se první setkání tří architektů s obyvateli uskuteční, není zatím jasné. Původně jej radnice plánovala na 19. ledna, kvůli posouzení komorou architektů se podle Budína asi o dva až tři týdny posune.

Na Pláni měla na zelené louce vyrůst více než desítka domů. Podle odpůrců stavby z řad veřejnosti i místních politiků by to znamenalo likvidaci zeleně i několika druhů živočichů. Geosan měl navíc po vybudování domů od radnice koupit pozemky za 49,7 milionu Kč. Radnice nakonec v roce 2013 smlouvu vypověděla. Následný soudní spor s developerem nakonec vyhrála.

Komentáře

Hlavní zprávy

REPORTÁŽ: Vyzkoušela jsem si, jak se dá upéct čerstvý chleba

Pečeme!
vydáno 23. března 2019  5:52

A neuždibuje kousky! V hypermarketu Albert na Chodově to kvůli přísné hygieně ani nejde.   celý článek

Migrace a kritika Evropské unie. To jsou témata voleb

Evropský parlament. Ilustrační snímek.
vydáno 22. března 2019  18:54

K volbám do Evropského parlamentu se v Česku přihlásilo 40 uskupení. Konat se budou 24. a 25. května.   celý článek

Pitnou vodou hasíme požáry, splachujeme a taky myjeme auta

Ilustrační foto
vydáno 22. března 2019  14:35

Na vysokou cenu vody si stěžujeme stále. Draze upravenou tekutinu k pití používáme ale jen minimálně.  celý článek

Sloupek Terezie Tománkové: V krizi

Terezie Tománková
vydáno 22. března 2019  11:04

Víte, co dělat v případě krize? Možná jste tu zprávu z minulého týdne nezaznamenali, ale pro každého z nás může být zásadní. Stát chce totiž civilní...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám