metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 11 °C

Pátek, 22. listopadu 2019. Svátek má Cecílie.
Lukáš Borovan na fotografii z občanského průkazu.
Další 1 fotografie v galerii
Lukáš Borovan na fotografii z občanského průkazu. | foto: Policie ČRMetro.cz

Nebezpečný vrah je stále na útěku, policisté po něm pátrají

15. května 2015  12:42,  aktualizováno  17.5 13:31 ČTK
Policisté stále pátrají po 43letém Lukáši Borovanovi, který podle všech dosavadních informací zavraždil v Záběhlicích v garážích činžovního domu muže.

„Pražští kriminalisté 1. oddělení krajského ředitelství dělají celou řadu různých opatření, aby co nejdříve muže vypátrali. Jedná se velice osobu nebezpečnou a ozbrojenou. Mezi taková opatření patří i pátrací akce. Některé z nich se uskutečnily v průběhu včerejšího dne v Krči, nebo na Zahradním městě. Prozatím neměly konkrétní výsledek,“ sdělil pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Policisté přijali zhruba v 7.20 hodin oznámení o střelbě ve Velenovského ulici. „Na místo okamžitě vyrazily hlídky, které pak v garážích bytového domu našli mrtvého muže,“ uvedl v pátek v den vraždy Hulan. „Možným pachatelem je Lukáš Borovan, který má bydliště v Praze v ulici Antala Staška,“ dodal.

Borovan je podle policie střední postavy. Na sobě měl šedý tříčtvrteční kabát, nebo bundu, tmavé kalhoty, na nohou bílé boty, s největší pravděpodobností tenisky. Pod kabátem, či bundou měl žluté triko, nebo svetr. Na hlavě měl bílou kšiltovku a na očích tmavé, pravděpodobně dioptrické brýle.

Policie apeluje na každého, kdo by hledaného potkal, nebo by věděl, kde se momentálně zdržuje, ať se ho v žádném případě nesnaží sám zadržet. Informace o hledaném mají lidé předat na linku tísňového volání 158 nebo přímo policistům.

Komentáře

Hlavní zprávy

Změna o svátcích. Velkoobchody už smějí prodávat

Libercem denně projedou desetitisíce aut. Hlavně před Vánocemi se zcela zaplní...
vydáno 22. listopadu 2019  16:33

Od včerejška nemusí mít zavřeno velkoobchodní prodejny během určených státních svátků.  celý článek

Lahve i jednorázové obaly už nejsou nezbytnost. Ekologické mohou být i pomůcky pro ženy

Snuggs jsou menstruační kalhotky vyvinuté tak, že dobře absorbují i silnou...
vydáno 22. listopadu 2019  12:06

Ačkoli devadesát procent všech plastů se do oceánů dostalo z osmi asijských a dvou afrických řek, evropské země nejsou bez viny. Společně se Spojenými...  celý článek

Cirque du Soleil a Letní Letná osídlí pláň o prázdninách

Cirque du Soleil budou mít opět velkou výpravu.
vydáno 22. listopadu 2019  9:05

Jste-li milovníky nového cirkusu a máte dost peněz, můžete se radovat. Příští léto totiž budou v Praze hody.  celý článek

Chytil vlnu z Mácháče až do exotického ráje

Marek Vaňura
vydáno 22. listopadu 2019  5:16

Jako kluk s dědečkem plachtil na Mácháči, nyní šéfuje ostrovnímu resortu v tropickém Hondurasu. Marek Vaňura mezitím vystudoval vysokou školu a stal se i...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám