metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 4 °C

Úterý 29. listopadu 2022. Svátek má Zina

Další 1 fotografie v galerii
Lukáš Borovan na fotografii z občanského průkazu. | foto: Policie ČRMetro.cz

Nebezpečný vrah je stále na útěku, policisté po něm pátrají

  12:42,  aktualizováno  17.5 13:31
Policisté stále pátrají po 43letém Lukáši Borovanovi, který podle všech dosavadních informací zavraždil v Záběhlicích v garážích činžovního domu muže.

„Pražští kriminalisté 1. oddělení krajského ředitelství dělají celou řadu různých opatření, aby co nejdříve muže vypátrali. Jedná se velice osobu nebezpečnou a ozbrojenou. Mezi taková opatření patří i pátrací akce. Některé z nich se uskutečnily v průběhu včerejšího dne v Krči, nebo na Zahradním městě. Prozatím neměly konkrétní výsledek,“ sdělil pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Policisté přijali zhruba v 7.20 hodin oznámení o střelbě ve Velenovského ulici. „Na místo okamžitě vyrazily hlídky, které pak v garážích bytového domu našli mrtvého muže,“ uvedl v pátek v den vraždy Hulan. „Možným pachatelem je Lukáš Borovan, který má bydliště v Praze v ulici Antala Staška,“ dodal.

Borovan je podle policie střední postavy. Na sobě měl šedý tříčtvrteční kabát, nebo bundu, tmavé kalhoty, na nohou bílé boty, s největší pravděpodobností tenisky. Pod kabátem, či bundou měl žluté triko, nebo svetr. Na hlavě měl bílou kšiltovku a na očích tmavé, pravděpodobně dioptrické brýle.

Policie apeluje na každého, kdo by hledaného potkal, nebo by věděl, kde se momentálně zdržuje, ať se ho v žádném případě nesnaží sám zadržet. Informace o hledaném mají lidé předat na linku tísňového volání 158 nebo přímo policistům.

Komentáře

Hlavní zprávy

Žádné smutné stromky u popelnic. Vánoční jedle v květináči rychle mizí

vydáno 29. listopadu 2022  6:00,  aktualizováno  9:02

Už pošesté si lze od správců lesů pořídit vánoční stromek, který má budoucnost. Má to ale pár háčků.  celý článek

Šli jsme víc směrem k písničce, říká v rozhovoru pro deník Metro hudebník Lipo

vydáno 28. listopadu 2022  17:02

V pátek vyšlo čtvrté studiové album Jonáše Červinky. Umělec známý jako Lipo na desce Příběhy změnil několik věcí. Neobrací se už k hiphopové scéně,...  celý článek

Občas se objeví dílo, které ještě nemáme, říká v rozhovoru pro deník Metro vnuk Josefa Lady

vydáno 28. listopadu 2022  11:15

Zasněžené kopce, vesničky a děti v beranicích. To jsou typicky ladovské Vánoce, které letos můžete zažít i v pražském Centru Černý Most – celá výzdoba se...  celý článek

Pražané stárnou. Pomoct má i nové centrum sociálních a zdravotních služeb na Vinohradech

vydáno 28. listopadu 2022  4:50

Na území hlavního města nastálo žije více než tři sta tisíc důchodců, tedy podle statistik asi čtvrtina populace. Center pro seniory se však v Praze...  celý článek