metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 1 °C

Pátek 2. prosince 2022. Svátek má Blanka
Zastupitelka Monika Hášová | foto: MHMPMetro.cz

Odměna přeběhlici

  14:20
Primátorka má podepsat nové jmenování zastupitelky Moniky Hášové do dozorčí rady Pražské energetiky. Vyplývá to z usnesení, které schválili pražští radní.

Podle jejího majetkového přiznání, jež zveřejnil zastupitelský klub pirátů, jí místo vynese 1 160 617 korun ročně a od roku 2012 si v dozorčí radě vydělala přibližně 5,8 milionu korun.

Piráti to považují za politickou trafiku, kterou dostala za přeběhnutí k vládnoucí koalici. Vyzvali proto primátorku, aby rozhodnutí pozastavila.

„Až dosud se koalice vymlouvala, že ji v dozorčí radě pouze nechala z předchozího volebního období. To už ale neplatí. Ode dneška už koalice pro politickou korupci otevřeně hlasuje,“ říká zastupitel pirátů Jakub Michálek. Hášová byla zvolena za TOP 09, po volbách přešla k ČSSD.

Podle Hášové je vše v pořádku. „Jsem právnička, mám vlastní praxi a nikdy jsem netoužila po nějaké placené funkci. Pracují v dozorčí radě a jako právník v ní mám platné místo,“ brání se Hášová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek