metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša

Větší foto
Nehoda tramvaje v Dejvicích (ilustrační foto). | foto: Michal RůžičkaMetro.cz

Pět lidí za jeden den se zranilo při střetech s tramvají

  17:15,  aktualizováno  20:03
Pět lidí za jeden den se v hlavním městě zranilo při střetech s tramvajemi, nejméně tři z nich vážně. Dva muže srazila tramvaj v Karlíně, další dva v Michli a na Žižkově. Žena utrpěla při kolizi s tramvají zranění ve Vršovicích. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal uvedl, že všech pět nehod mezi pátečním a dnešním ránem zřejmě zavinili chodci.

V pátek ráno kolem 7.30 hodin tramvaj podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala zranila muže poblíž zastávky Teplárna Michle. V pátek kolem 14. hodiny se při střetu s tramvají zranil na hlavě dvaapadesátiletý muž v Sokolovské ulici. Kolem 18. hodiny pak srazila tramvaj dvaatřicetiletého muže u zastávky Biskupcova na Žižkově a záchranáři ho s vážnými zraněními převezli do vinohradské nemocnice.

Další nehody se odehrály v noci na dnešek. Mezi jednou a druhou hodinou ranní se při kolizi s tramvajemi zranili sedmadvacetiletý muž poblíž zastávky Invalidovna a šestačtyřicetiletá žena u Slavie. „Oba utrpěli vážná vícečetná poranění, muž by převezen do Ústřední vojenské nemocnice a žena na ARO vinohradské nemocnice,“ řekla mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

Pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan uvedl, že muž sražený v pátek odpoledne v Sokolovské ulici byl pod vlivem alkoholu. „Naměřená hodnota přesahovala hodnotu dvě promile alkoholu v dechu,“ sdělil. Pod vlivem alkoholu byla s největší pravděpodobností podle Hulana také žena zraněná u zastávky Slavia.

Mluvčí Drážní inspekce řekl, že všech pět sražených lidí pravděpodobně nedalo přednost tramvaji. U zastávky Biskupcova podle Drápala sražený člověk zřejmě přecházel tam, kde neměl, stejně jako u Slavie, kde tramvaj srazila ženu při odjezdu ze zastávky. Další tři nehody se odehrály mezi zastávkami, kde by se lidé neměli zdržovat na tramvajových kolejích.

„Je na místě připomenout, že chodec je v silničním provozu povinen dát přednost projíždějící tramvaji, a to i za předpokladu, že komunikaci přechází po vyznačeném přechodu,“ upozornil Hulan. Podle Ernestové mnoho lidí přednost tramvají opomíjí, a pak to končí fatálními následky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek