metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 16 °C

Středa, 22. září 2021. Svátek má Darina.

Větší foto
Vinohrady/Žižkov, Bořivojova ulice: Dnes jsem na ulici našel tohoto chlápka nakupovat. Jó, Vánoce jsou každým dnem blíž a blíž :-) (10.12.2015) | foto: Zdenko FajčákMetro.cz

Policejní kronika: Lehce humorné střípky z letošního roku

  11:37
Střílel po nutriích, protože obtěžovaly kačenky. Šel jsem na oranžového panáčka. Nahý muž tvrdil, že se opaluje, to jsou jen malé střípky z kroniky Policie hl. m. Prahy. Letošní rok připravil strážníkům řadu peprných situací, uvedla policejní mluvčí Irena Seifertová.

Žena po hádce strčila muže do Vltavy. Chtěla, aby se zchladil

Pražská záchranná služba požádala na podzim strážníky z Prahy 2 o spolupráci při pomoci muži, který vylezl na náplavce z Vltavy. Měl být mokrý a podchlazený. Hlídka byla na místě během pěti minut a skutečně na schodech na břehu náplavky našla sedícího muže, který byl zcela promočený a silně se třásl. Hlídka muži okamžitě pomohla vysvléci mokré věci, zabalila ho do izotermické fólie a posadila do služebního vozidla.

K muži přišla žena, jeho přítelkyně, který přiznala, že popíjeli alkohol a pohádali se. Úmyslně strčila do přítele tak, aby spadl do Vltavy a zchladil se. Mokrý a podchlazený muž následně její slova potvrdil. Protože by muž, s ohledem na počasí, mohl mít zdravotní následky, strážníci pojali podezření ze spáchání trestného činu a přivolali kolegy z policie, kteří si celou událost převzali k dořešení. Šestatřicetileté ženě bylo následně naměřeno skoro 1,5 ‰ a devětatřicetiletému muži skoro 2,5 ‰ alkoholu v dechu.

Opilý řemeslník odmítal opustit byt, který majitelce rekonstruoval

Hlídku strážníků z Prahy 9 zastavila žena, s prosbou o pomoc.V jejím bytě, který rekonstruuje, byl podnapilý řemeslník a odmítal odejít. Strážníci v bytě oznamovatelky nalezli muže, který byl zjevně pod vlivem alkoholu a jen stěží s hlídkou komunikoval. Strážníkům jen sdělil, že v bytě hodlá spát, protože ho opravuje. Poté co muž předložil občanský průkaz, strážníci zjistili, ho hledá Policie ČR.

Na ulici postával nahý muž. Přivolaným strážníkům tvrdil, že se opaluje

Strážníci z Prahy 3 přijali oznámení, že v Jeseniově ulici chodí nahý muž. Hlídka skutečně naháče našla, ten ale trval na tom, že se opaluje. Protože u sebe neměl žádný doklad totožnosti, museli ho strážníci předvést na Policii ČR. Svým jednáním se dopustil přestupku proti veřejnému pořádku. Strážníci proto čtyřiadvacetiletému muži uložili blokovou pokutu ve výši 1000,- Kč, kterou na místě zaplatil.

Ježek v pasti. Kuriózní záchranná operace

Kuriózní záchrannou operaci, vyproštění ježka z kontejneru na sklo, absolvovali strážníci z Prahy 14. Na neobvyklého zajatce upozornil muž, který v Běchorské ulici vyhazoval odpadky. Šikovné hlídce strážníků se následně podařilo ježčí rukojmí osvobodit, a to za použití dvou košťat a igelitové tašky. Ježka se nakonec ujali pracovníci Lesů Praha.

Chodec vběhl pod kola. Obhajoval se tím, že šel na oranžového panáčka

Hlídka strážníků z Prahy 2 si povšimla muže, který v ulici Bělehradská vešel na přechod pro chodce ve chvíli, kdy pro pěší svítil symbol červeného panáčka. Řidiči projíždějících vozidel měli co dělat, aby chodce nesrazili, protože jim náhle vešel do vozovky.

Strážníci ho doběhli, vyzvali k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Dotyčný jim však odpověděl, že jim občanský průkaz nedá a ničeho se nedopustil, protože šel na oranžového panáčka. Tento symbol však na semaforech chyběl. Protože byl z muže cítit alkohol, provedli u něj strážníci orientační zkoušku, která ukázala 2,4 ‰ alkoholu v dechu. Přestupek, který spáchal, musel vysvětlovat u přestupkové komise.

Muž střílel u potoka vzduchovkou po nutrii, protože obtěžovala kačenky

Pozornosti hlídkujících strážníků z Prahy 14 neunikl muž, který v ulici Broumarská seděl v křoví u potoka a držel v ruce střelnou zbraň. Tou střílel po nutrii, která plavala v potoku. Strážníci muže ihned odzbrojili a následně ho vyzvali k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Muž strážníkům své podivné jednání vysvětloval tím, že nutrie utiskuje kačenky, a proto ji chtěl zastřelit vzduchovkou. Protože z dechu muže byl cítit alkohol, provedli u něj strážníci orientační zkoušku, která ukázala 3,2 ‰ alkoholu v dechu. (Celý článek zde.)

Šest hus, tři kachny, víno i husí sádlo. Projedl v restauraci celou noc

Pražští policisté zadrželi muže, který se schoval před personálem na toaletě a nechal se přes noc zavřít uvnitř restaurace. Pak kradl ve skříňkách zaměstnanců, popíjel víno a jedl jídlo připravené na následující den. Hodováním způsobil škodu téměř 20 000 korun. (Celý článek zde.)

Majitel vozidla přivolal strážníky, protože v jeho autě spal cizí chlap

Neobvyklý případ řešili strážníci z Prahy 3 v ulici Zelenky-Hajského. Ve dvě hodny ráno zavolal na tísňovou linku bezradný majitel vozidla, který ve svém autě našel spícího muže. Strážníkům, kteří přijeli na místo, ukázal doklady od vozidla a auto jim odemkl. Ukázalo se, že ve vozidle skutečně usnul neznámý člověk. Strážníci ho tedy museli probudit a z vozidla „vyprovodit“. Na místě se záhadu jeho přítomnosti v zamčeném autě vysvětlit nepodařilo, případ si ale převzala Policie ČR, protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu.

Muž zfalšoval kartu pro invalidy, protože mu ji prý úřady nechtěli vydat

Falešnou parkovací kartu odhalil v rámci běžné hlídkové činnosti strážník-okrskář z Prahy 14. Sedmašedesátiletý vynalézavý muž, který falešnou kartu používal, se obhajoval tím, že si ji musel vyrobit sám, protože mu ji úřady odmítly vydat. Strážník řidiči tuto falešnou kartu odňal, vše zdokumentoval a postoupil správnímu orgánu k dořešení. (Celý článek zde.)

Popeláři nalezli ve sběrném prostoru vozidla muže, který měl zákaz pobytu

Kuriózní situaci, která jen dílem náhody neskončila neštěstím, řešila hlídka strážníků z Prahy 2 v ulici Škrétova. Zastavili ji tam totiž vyděšení popeláři s tím, že do sběrného prostoru vozidla vysypali kontejner s odpadem, ze kterého ale vypadl i muž. Ten naštěstí nebyl zraněn.

Muž se z celé situace velmi rychle „oklepal“ a začal být vůči popelářům a strážníkům agresivní a sprostě jim nadával. Hlídka muže ztotožnila a zjistila, že mu byl pravomocně vysloven zákaz pobytu na území Městské části Praha 2. Pro podezření ze spáchání trestného činu proto tohoto jedenatřicetiletého muže předala Policii ČR k dalšímu opatření.

Sprejer při útěku spadl do Vltavy

Strážníci z Prahy 8 při kontrole v pražské Libni uviděli sprejera, jak sprejoval na protipovodňovou betonovou stěnu. Muž se po spatření hlídky dal útěk, přičemž spadl do Vltavy. Z řeky ovšem vylezl a dál utíkal až do Voctářovy ulice, kde ho hlídka dostihla a zadržela. Muže si převzala Policie ČR.

Očista ve fontáně

Strážníci z Prahy 14 přijali oznámení, že na Černém mostě v Bryksově ulici se muž koupe v kašně. Hlídka na místě skutečně nalezla muže vysvlečeného do půl těla, jak v místní kašně provádí očistu. Vedle na lavičce spala zjevně opilá žena. Protože strážníci zjistili, že muž i žena nemají doklady, předvedli je na Policii ČR ke zjištění totožnosti. Tam se ukázalo, že cizinci byl vysloven zákaz pobytu na území ČR. Službu konající policista si ho proto převzal k dalšímu opatření. Ženě bylo následně strážníky naměřeno skoro tři a půl promile. Byla proto specializovanou hlídkou Městské policie Praha převezena na protialkoholní záchytnou stanici.

Hladový muž se v hotelu vydával za hosta, aby mohl posnídat zadarmo

Kuriózní případ řešili strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 1. Muž se tam totiž chtěl zadarmo nasnídat v jednom z místních hotelů. Hladového muže hlídka zadržela, když utíkal před ředitelem hotelu. Protože cizinec u sebe neměl doklady, strážníci ho předvedli k ověření totožnosti na Policii ČR.

Ježíše Krista v centru vysadili mimozemšťané. Skončil na psychiatrii

Strážníci z Prahy 1 museli vyrazit do Seminářské ulice, kde se měl neznámý a patrně pomatený muž dožadovat vstupu do hotelu. Muž se strážníkům anglicky představil jako Ježíš Kristus. Poté začal hlídce vysvětlovat, že ho do hotelu vyslali mimozemšťané, jejichž loď přistála ve vedlejší ulici. Na základě tohoto vysvětlení strážníci přivolali záchrannou službu.

V sanitním voze na psychiatrii však „Ježíš Kristus“ začal být agresivní. Napadal jak záchranáře, tak i hlídku Městské policie Praha. Strážníci proti němu zakročili, a i přes riziko pomsty mimozemšťanů mu nasadili služební pouta. „Ježíš“ přitom jednomu ze strážníků „nekřesťansky“ naplival do obličeje a očí. (Celý článek zde.)

Pracovník komunálních služeb sebral boty staré ženě, která venčila psa

Strážníci z Prahy 7 řešili neobvyklé napadení, jehož oběť při něm přišla o boty. V Heřmanově ulici totiž hlídku zastavila rozrušená žena s tím, že její matku napadl neznámý muž a sebral jí obuv. Celý incident začal ve chvíli, kdy maminka oznamovatelky venčila psa. V tu chvíli ji napadl, pracovník technických služeb, který samohybným vysavačem odklízel psí exkrementy. Ke strážníkům během chvilky přišla i napadená matka oznamovatelky, která neměla boty a byla v šoku.

Strážníkům řekla, že venčila psa na rohu ulic Veletržní a Schnirchova, kde její fenka udělala loužičku. Vtom se na ni vulgárně obořil muž odklízející exkrementy se slovy: „Ukliď si to *ovno po svém psovi!“ Žena se muži marně snažila vysvětlit, že její fenka se jen vyčůrala. Muž začal následně do ženy strkat, a když se mu chtěla bránit, uchopil ji za nohy a sebral jí boty. S těmi poté odešel. Napadená žena se proto ihned vrátila domů a vše řekla dceři.

Hlídka okamžitě začala propátrávat okolí. A měla štěstí. Muž s vysavačem na exkrementy se nedostal daleko. Strážníci ho dostihli v ulici Františka Křížka. Útočník se vzápětí hlídce ke svému činu přiznal a dodal, že ženě skutečně sebral boty a poté je vyhodil do popelnice. Své chování se snažil omluvit tím, že ho žena tím, že nechtěla po svém psovi uklidit, provokovala. Strážníci muže omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě a předvedli ho na nedalekou služebnu Policie ČR.

Násilím se snažila dostat do vozidla policie, protože chtěla odvézt domů

Kuriózní případ museli řešit strážníci Městské policie Praha 14 v rámci oslav Nového roku. Agresivní opilá žena se násilím domáhala odvozu domů služebním vozidlem městské policie. Konkrétně ji strážníci měli „hodit domů na Prosek“. Když hlídka odmítla její žádosti vyhovět, žena začala strážníky sprostě urážet. Hlídka se jí snažila vysvětlit, že jí nemůže vyhovět a dokonce byla ochotna přivolat taxi nebo jí ukázat, jak se městskou hromadnou dopravou dostane do místa bydliště.

Žena však pro svou opilost nebyla schopna informace pochopit, začala být agresivní a dokonce kopala do služebního vozidla a bouchala do okének. Strážníci proto na místo přivolali specializovanou autohlídku pro odvoz opilců. Ta jí kvůli její agresivitě musela nasadit pouta a místo domů ji odvezla na záchytnou stanici. Nakonec ji jiná hlídka pro opilost odvezla místo domů na záchytnou stanici.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Nejpřekládanější jazyky: S čím se překladatelé nejčastěji potýkají?

vydáno 22. září 2021

Ačkoliv se to tak na první pohled nemusí vůbec zdát, překladatelství je velmi náročná práce. Ať už se jedná o překlad z jakéhokoliv jazyka, vždy je třeba...  celý článek

Prohlídky jsou důležité. Kromě změření dioptrií dokážou odhalit i závažné choroby

vydáno 21. září 2021  5:29

Zvláště po 60. roce života by vaše kroky měly směřovat k očaři každý rok. Ve skutečnosti ale více než čtvrtina seniorů v posledním roce v oční ordinaci...  celý článek

Nedoceněný vitamin D. Češi ho mají málo a spousta z nich o tom ani neví

vydáno 20. září 2021  15:03

Je to možná překvapivé, ale nedostatek vitaminu D je jedním z důvodů, proč v zimě či na jaře onemocníte chřipkou nebo jinými respiračními onemocněními....  celý článek

Stížnosti byly vyslyšeny. „Hrobečky“ jsou pryč, naopak v Branické přibyly patníky

vydáno 19. září 2021  17:39

Rekonstrukce Branické ulice je v Braníku už několik měsíců velké téma. Nejprve místní řešili nevelké jámy, kam měly být umístěny nové stromy. Díry byly...  celý článek

Vaše fotky z Prahy