metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Sobota 3. prosince 2022. Svátek má Svatoslav
Karel Daňhel říká, že má kvůli letounům CASA zničený život. | foto: Metro.cz

Policie zadržela pilota Daňhela. Metru řekl, že ho chtějí odpravit

  16:09
Pražská policie dnes zadržela důležitého svědka v kauze armádních letounů CASA Karla Daňhela. Podle kriminalistů je podezřelý z mravnostního deliktu. Informovala o tom Mira Třebická z Generálního štábu armády a mluvčí policie Tomáš Hulan.

"Víme o jeho zadržení, armáda může reagovat až poté, co dostane oficiální zprávu o vyšetřování," uvedla Třebická. Kriminalisté podle Hulana zadrželi 41letého muže na základě souhlasu státního zástupce kvůli podezření z mravnostního deliktu. "Případ je na samém počátku prošetřování," dodal Hulan.

Čtěte rozhovor s pilotem Daňhelem

  • Daňhel v rozhovoru pro deník Metro uvedl, že ho chtějí politické a policejní špičky kvůli kauze spojené s nákupem letadel CASA odpravit.
  • Podle jeho svědectví provázela obchodní transkaci podivná rozhodnutí.

Expert na vojenskou techniku podplukovník Karel Daňhel zpracovával na generálním štábu posudky k nákupu transportních letadel CASA. Později přišel o bezpečnostní prověrku na stupeň tajné a byl postaven mimo službu. Podle něj důvodem bylo to, že v případu CASA svědčil na policii.

Policie se zabývá případem armádních letounů kvůli jejich údajnému předražení. Poslanci kvůli vyšetřování vydali minulý týden k trestnímu stíhání bývalou ministryni obrany Vlastu Parkanovou. Policie ji chce stíhat kvůli tomu, že nenechala zpracovat posudek na cenu letounů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ke zkouknutí Promlčeno mě donutil až algoritmus Netflixu. Ještě, že tak. Viděl to už každý

Strážce streamu
vydáno 2. prosince 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Relativně mladá studentka psychologie Eva (v poslední době všudypřítomná Barbora Bočková) má v rádiu vlastní večerní show o vztazích. Když ji ale osloví...  celý článek

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek