metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 26 °C

Čtvrtek 25. července 2024. Svátek má Jakub

Autobusy jsou přeplněné. Některé pojedou častěji a s novým označením

  11:02
Metrobusová linka 118, 170 a 154 pojedou častěji. Čísla na autobusech budou výraznější, aby je cestující rozeznali již z dálky.
Označení autobusů bude výraznější. | foto: Profimedia.cz

Vytížená linka 118 bude jezdit častěji. "Již od prvních dnů vzniku nové metropolitní sítě sledujeme vysoké vytížení této metrobusové linky, která nově spojuje Smíchovské nádraží s Budějovickou a Spořilovem. I když zde byly již k 1. září zkráceny intervaly oproti období před prázdninami, ukázalo se, že počet cestujících, kteří využívají toto nové rychlé spojení převýšil očekávání," popisuje Filip Drápal, mluvčí společnosti Ropid, která organizuje městskou hromadnou dopravu v Praze.

Častěji pojede také linka 170

Ke změně dojde v pondělí 24. září. Interval linky se zkrátí v ranní špičce pracovních dnů z původních 7-8 na 6 minut. "Jelikož podobně vysokou vytíženost jsme zjistili také u linky 170, která jede s linkou společně v úseku Budějovická – Spořilov, zkrátí se ráno intervaly také u tohoto metrobusu," dodává Drápal.

Častěji bude od pondělí jezdit také metrobusová linka 154, která vozí cestující po Jižním městě. Pro zlepšení dostupnosti centra Prahy budou pak tělesně postiženým lidem či maminkám s kočárky zřízeny dva páry nových zastávek na speciální autobusové lince H1. "Hlavním důvodem změny je dlouhodobá uzavírka stanice metra Národní třída včetně výtahu ústícího do prostoru zastávky Lazarská," vysvětluje Drápal.

Kvůli uzavření Národní třídy se upravín jízdní řády

Nové zastávky se budou nacházet v těsné blízkosti dnešních tramvajových zastávek Václavské náměstí a Vodičkova. "V těchto zastávkách bude možný přestup mezi speciálním autobusem H1 a tramvajovými linkami 3, 9, 14 a 24, na které jsou také nasazovány nízkopodlažní tramvaje. Přes nové zastávky pojede linka H1 na své trase mezi Florencí a I.P.Pavlova," popisuje Drápal. Změna bude podle něj mít mírný dopad na časové polohy spojů v úseku I.P.Pavlova – Chodov, ve zbytku trasy se jízdní řád nemění.

Čísla na metrobusech budou výraznější

  • Na základě připomínek cestujících k viditelnosti označení metrobusů na autobusech dojde do konce září 2012 k úpravě zobrazení čísla linky na vnějších digitálních panelech autobusů.
  • Na předním čele a na zádi autobusu bude zvětšena velkost čísel pro jejich lepší čitelnost i za snížené viditelnosti. Na boku vozidla zůstane zachováno orámování čísla rámečkem.
  • Ropid spolu s dopravním podnikem nadále řeší možnosti zvýraznění metrobusů oproti běžným autobusovým linkám, bez zhoršení čitelnosti čísla linky.
Autor: Adam Váchal Metro.cz

Hlavní zprávy

Nejočekávanější komiksový snímek roku je tu. Na úspěchu Deadpoola vydělají fandové i producenti

vydáno 24. července 2024  15:56

Výbuchy, kulky i utržené končetiny létající vzduchem, proklatě černý humor. To vše nabídla v kinech dvojice snímků Deadpool (2016) a Deadpool 2 (2018)....  celý článek

Kde je mé mlžítko? Rozmístění sprch a osvěžítek lze snadno naklikat v mapách na internetu

vydáno 24. července 2024  11:00

Pítka, fontány, brouzdaliště i zrekonstruované pumpy. To jsou místa, kde se mohou Pražané svlažit přímo v ulicích rozpáleného města. Nejvíce trendy jsou...  celý článek

Než bych se hýbal, to si raději nesundám tričko. Kila nad limit na plážích i schováváme

vydáno 24. července 2024  5:00

Vystavit tělo veřejnému obdivu, nebo ho skrýt pod hladinou? Tak může znít dilema, které mnohdy trápí lidi ve chvíli, kdy mají pocit, že jejich postava...  celý článek

První chytrá tramvaj jezdí v Plzni. Umí reagovat na překážky a v provozu pustit spěchající hasiče

vydáno 23. července 2024  15:17

Hned v úvodu si řekněme, že doba, kdy se českými městy budou prohánět tramvaje bez řidiče, není úplně za rohem. Přesto je v dohlednu. Jak by mohla...  celý článek