Autentický pocit akci dodávalo historické hlášení rozhlasu, muži v uniformách i vylepené dobové vyhlášky a názvy ulic v němčině. Na Havlíčkově náměstí byla dnes také otevřena výstava lehké i těžké vojenské techniky. Příchozí tak mohli vidět například legendární sovětský tank T-34, obrněné transportéry nebo motocykly. Velkou pozornost budil německý stíhač tanků Jagdpanzer 38(t) Hetzer, který v květnu 1945 padl do rukou povstalců a zúčastnil se bojů o Český rozhlas v centru Prahy. Pro veřejnost bylo přístupné i polní velitelství a lazaret wehrmachtu.
Zájemci všech generací o akci Barikáda 2015 zcela zaplnili Havlíčkovo náměstí i přilehlé ulice. Mnozí z nich nebyli spokojeni s organizací akce, protože sice slyšeli zvuky ‚bitvy‘ o barikády, ale neměli šanci nic vidět. „To tedy pořadatelé moc nevymysleli, ještě že alespoň nejsou fronty na občerstvení,“ posteskla si jedna z přihlížejících.
Osvobození se slavilo na různých místech metropole
Městská část Praha 3 na květen připravila také výstavy na náměstí Jiřího z Poděbrad a v Galerii pod radnicí, květnové události připomněly i pietní akty na Pražačce a na Olšanských hřbitovech a tematické přednášky v Informačním centru Prahy 3.
Události konce druhé světové války si v metropoli připomněli i jinde. Například v městské části Praha 10 připravili ukázku vojenské techniky, dobového tábora, prezentací zbraní, uniforem, cvičení i prohlídku tanku.